Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2019.''

''Julidochromis marlieri'' člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Okrnjeni coskovi  (Read 580 times)

Offline Ghandi_bl

• Početnik
  • *
Okrnjeni coskovi
« on: 11 February, 2019, 18:36:23 »
Pozdrav svima!
Vec duze vrijeme pratim forum, mada nisam pisala, nisu jos ciklidi zaplivali u mom staklu ;)
Nedavno sam nabavila novi veliki akvarijum, u kom bi trebali da plivaju skalari (Rio Manacapuru konkretno), dimenzija 100*50*50. Mogao bi biti i veci, ali prostor trenutno ne dopusta. Nego, nije to poenta ove teme, tokom transporta, desio se belaj, i okrnjena su dva coska dna, oba ispod prednje stranice. S obzirom da nemam apsolutno nikakvogiskustva sa lijepljenjem akvarijuma, plus akvarijum ima 3D pozadinu i unutrasnji stakleni filter, voljela bih nekako izbjeci razljepljivanje i ponovno lijepljenje komplet akvarijuma. U prilogu slike.
Da li je moguce sanirati ikako ovo? Ja sam konkretno razmisljala o epoksiju, ne znam da li bi to moglo da funkcionise. Inace, na tom dijelu s unutrasnje strane ima uzduzno ojacanje, ne znam igra li neku ulogu. Staklo je 10mm.
Hvala svima unaprijed,
Nadam se da cu da se zadrzim na ovom forumu, odusevljena sam vasim akvarijumima  :grin:

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Okrnjeni coskovi
« Reply #1 on: 12 February, 2019, 07:06:49 »
Nije veliki problem, pogotovo što ima uzdužno ojačanje. Ako sa unutrašnje strane nema vidljivih rupa i prslina stakla, trebalo bi da bude sve u redu. Savetujem da se akvarijum testira negde napolju (napuni se do vrha i ostavi par sati).... ako nema curenja (ili nečeg goreg) može da se koristi a te okrnjene uglove možete sanirati silikonom ili nečim drugim.

Offline Ghandi_bl

• Početnik
  • *
Re: Okrnjeni coskovi
« Reply #2 on: 12 February, 2019, 15:13:57 »
Hvala na brzom odgovoru!
Nema unutra nikakvih pukotina, bas je nekako lijepo puklo, skroz se otkinulo, nema nigdje da je ostala pukotina koja bi se mogla prosiriti. Jedino me brine sto su oba coska koja fale ispod prednje stranice (na slici je samo jedan, ali i drugi manje vise isto izgleda). Da li bi pomoglo da se zalijepi jos jedno poprecno ojacanje (da budu H ojacanja umjesto uzduznih). Nisam bas dobra s fizikom, pa ne znam da li bi to znacilo sta, ne bih da mi se 250l izlije u sobi  :D
Planiram ga svakako testirati napolju par dana, samo da se stabilizuje vrijeme malo.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 September, 2019, 03:08:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 155206
  • Total Topics: 9394
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450