Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2019.''

''Julidochromis marlieri'' člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Rio 180low budget morski akvarijum - pocetak  (Read 4637 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: Rio 180low budget morski akvarijum - pocetak
« Reply #40 on: 06 February, 2019, 16:41:16 »
Nije ovo uopšte loše za low budget. Što se sporog rasta tiče ako kažeš da su fosfati i nitrati visoki onda svakako i to utiče na probleme, odnosno spor rasat. Beli LED je inače "ubica" svega dobrog u morskim akvarijumima i treba stvarno da služi samo za naše oči - što manje to bolje. Obično je i 20% već previše. Ali kao što ti reče - ovo je low budget te shodno tome da sam na tvom mestu ja bih bio zadovoljan.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #41 on: 11 February, 2019, 14:36:10 »
Ne radi se tu o promeni soli toliko koliko o redovnom odrzavanju , iskreno . Verovatno si redovnim zamenama spustio i No3 i Po4 dosta pa je i svima lakse... moj savet ti je da barem kupis osnovna 2 testa nitrat i fosfat , tako ces jedino i sigurno znati sta je i kako je stanje u akv i sta i kako dalje ciniti jer kao sto i sam kazes cim si poceo da radis stvari kako treba boljitak se pokazao , zato ti i pricam ovo za testove jer je to sledeca stavka do dobrog i zdravog morskog akv u kome korali rastu . Sl stavka je i to DYI svetlo , kod nas sve naucnik do naucnika i znalac do znalca ( ne zelim da vrdjam biko koga ) to tako kazem jer je u vecini problem najveci bas taj DYI poduhvat sa kojim kao prodjes jeftinije ali zato mucis muke sa celim akv stalno , jer kada je svetlo ok i uradjeno je kako valja i dolikuje (ili imas fabricki luster) korali za god dana porastu x20 u odnosu na velicinu na kojoj si ubacio koral , to ce ti svaki malo stariji morski vuk reci , da ne bude samo ja pametujem ...zato iskreno proveris pricu na vise mesta , cujes sta kako pa odradis kako valja ... jeste skup jako hobi i jeste zezanje veliko ali ako se ispostuju neke osnovne stvari kako dolikuje mnogo manje imas i troskova i nerviranja oko svega !

Offline Justinian

• Početnik
  • *
    • Servis racunara
« Reply #42 on: 12 February, 2019, 00:37:47 »
Ne radi se tu o promeni soli toliko koliko o redovnom odrzavanju , iskreno . Verovatno si redovnim zamenama spustio i No3 i Po4 dosta pa je i svima lakse... moj savet ti je da barem kupis osnovna 2 testa nitrat i fosfat , tako ces jedino i sigurno znati sta je i kako je stanje u akv i sta i kako dalje ciniti jer kao sto i sam kazes cim si poceo da radis stvari kako treba boljitak se pokazao , zato ti i pricam ovo za testove jer je to sledeca stavka do dobrog i zdravog morskog akv u kome korali rastu . Sl stavka je i to DYI svetlo , kod nas sve naucnik do naucnika i znalac do znalca ( ne zelim da vrdjam biko koga ) to tako kazem jer je u vecini problem najveci bas taj DYI poduhvat sa kojim kao prodjes jeftinije ali zato mucis muke sa celim akv stalno , jer kada je svetlo ok i uradjeno je kako valja i dolikuje (ili imas fabricki luster) korali za god dana porastu x20 u odnosu na velicinu na kojoj si ubacio koral , to ce ti svaki malo stariji morski vuk reci , da ne bude samo ja pametujem ...zato iskreno proveris pricu na vise mesta , cujes sta kako pa odradis kako valja ... jeste skup jako hobi i jeste zezanje veliko ali ako se ispostuju neke osnovne stvari kako dolikuje mnogo manje imas i troskova i nerviranja oko svega !

Sve je to OK ali ...  ( za testove si u pravu ) Osnovna ideja je low budget i diy , pa dokle ide .

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #43 on: 12 February, 2019, 12:31:45 »
Nemoj me pogresno razumeti da se nesto razmecem i pametujem previse ...i ja vecinu stvari sam na mom akv sam radio i pakovao , luster , top off, cevi dole , preliv, supm... nekih 75% je mojih ruku delo da kazem , i ja gledam isto kao hobi i volim da vecinu stvari radim sam zato i jeste hobi a ne samo svaljuj kintu ko blesav... , ali iskreno mislim da je to svetlo preslabo za taj akv , mozda da pojacas malo ili da dodas uz led i 1 neonku po sredini ako mozes ikako , pa ces videti ubrzo i boljitak i rast korala .. nije neko ulaganje 2 nosaca/grla za t5 i prigusnica za tu jacinu neonke koja moze da stane u haubu oko 1000 din mozda 1200 din je , nosaci oko 50din/kom , 300din kabla i povezes sve po semi na prigusnici,ako se dobro secam cena ... ako te ne mrzi da se cimas i uradis probaj videces boljitak to 100% ti garantujem :)
« Last Edit: 12 February, 2019, 12:34:34 by Ivke »

Offline Justinian

• Početnik
  • *
    • Servis racunara
« Reply #44 on: 12 February, 2019, 14:51:21 »
Nemoj me pogresno razumeti da se nesto razmecem i pametujem previse ...i ja vecinu stvari sam na mom akv sam radio i pakovao , luster , top off, cevi dole , preliv, supm... nekih 75% je mojih ruku delo da kazem , i ja gledam isto kao hobi i volim da vecinu stvari radim sam zato i jeste hobi a ne samo svaljuj kintu ko blesav... , ali iskreno mislim da je to svetlo preslabo za taj akv , mozda da pojacas malo ili da dodas uz led i 1 neonku po sredini ako mozes ikako , pa ces videti ubrzo i boljitak i rast korala .. nije neko ulaganje 2 nosaca/grla za t5 i prigusnica za tu jacinu neonke koja moze da stane u haubu oko 1000 din mozda 1200 din je , nosaci oko 50din/kom , 300din kabla i povezes sve po semi na prigusnici,ako se dobro secam cena ... ako te ne mrzi da se cimas i uradis probaj videces boljitak to 100% ti garantujem :)

Ma sve je  OK. Kao i vecini, problem kod mene je budget. Zato sam i poceo sa low budgetom ( ubedih zenu da ne treba ulaganja :)  ) i sad, malo ,pomalo.... Nemam ni krsten skimmer, jos sam na  rasprsivacu i pumpici :) . Sto se tice rasvete,kad sam je uzeo poceo sam sa 50 % plave i 25 %bele i polako povecavao ali sem vise  algi nista se nije promenilo osim u izgledu akvarijuma. Na 80% i 40% sam poceo da smanjujem svetlo pogotovo belu  a nekako u to vreme sam i zamenio so. Kada sam dosao na 70 % i 20% primetio sam primetan rast  nekih korala koji su do tad vegetirali. Tako da za sad guram ovako.  ( U haubu ne moze nista da stane ). Slikacu  kako izgleda  u toku dana sa 70 i 20 % i postavicu sliku . ( slikacu  sa  telefonom isto ali ovaj put bez upotrebe filtera )

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #45 on: 16 February, 2019, 23:24:28 »
Slikaj da vidimo. A ja imam neki led koji ne koristim. Iskreno, nije se baš ni kod mene pokazao ali možda ja nisam imao strpljenja da ga ispoštujem, a može i da se petlja po kanalima odvojeno, što ja nisam radio. Ako te interesuje mogu to da iskopam.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 March, 2019, 18:10:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Gric by piroman
    [02 January, 2019, 19:01:56]
  • Vakumizam by piroman
    [08 December, 2018, 16:21:49]
  • Felix by Mandic
    [31 October, 2018, 17:19:16]