Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: nano reef 180l pocetak  (Read 1659 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: nano reef 180l pocetak
« Reply #10 on: 13 February, 2018, 18:06:47 »
Te asterine znaju da budu dosadne i postoje neke tamnije koje znaju da napadaju zoantuse ali generalno ne smetaju da bi se sad cimao da ih vadis. Da bi ti prezivela brittle star koja je svakako dobra ubaci joj malkice hrane- par zrnaca samo pa ce naci ona to.
Ovu aiptasiju resavaj sto pre - spric sa sircetom ili vrelom vodom ili limunovim sokom i da ih pogodis pravo u usta pre nego sto se zatvore. Pogledaj na YouTube ima milion videa kako da ih se resis. NEMOJ DA CEKAS! Ako ih ostavis, od te 4 bice za nedelju dana 8, pa 16, pa 32, pa 64... videces vec :)

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #11 on: 13 February, 2018, 21:31:24 »
Cestitam, sretan pocetak!  :)
Hvala,trebace srece :)

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #12 on: 13 February, 2018, 21:35:29 »
Te asterine znaju da budu dosadne i postoje neke tamnije koje znaju da napadaju zoantuse ali generalno ne smetaju da bi se sad cimao da ih vadis. Da bi ti prezivela brittle star koja je svakako dobra ubaci joj malkice hrane- par zrnaca samo pa ce naci ona to.
Ovu aiptasiju resavaj sto pre - spric sa sircetom ili vrelom vodom ili limunovim sokom i da ih pogodis pravo u usta pre nego sto se zatvore. Pogledaj na YouTube ima milion videa kako da ih se resis. NEMOJ DA CEKAS! Ako ih ostavis, od te 4 bice za nedelju dana 8, pa 16, pa 32, pa 64... videces vec :)
Hvala Aco,pozabavicu se sa njima vec sutra ako stignem,video sam neku metodu kao sa brenerom upaljacem se spale ne znam dal to da probam nekako mi zvuci najbolnije al samo za aiptasiju sto je ok :)) .. e sad sa limunom ili sircetom dok je kamen u vodi,posle je izvadim ili kako,uostalom gledacu video pa cu da se snadjem,gledao sam vec nesto malo dosta njih koristi onaj aiptasija X preparat ..

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 14 February, 2018, 00:13:26 »
Ne treba ti AiptasiaX, nema da se kupi kod nas, treba vremena da se poruci, nemoj da cekas. Brenerom moze ali moras da vadis kamen napolje. Upaljacem ne moze, jedino ako imas pravi brener mada ja nesto nisam vest sa tim pa ne bih preporucio.

Offline kavali985

• Početnik
  • *
« Reply #14 on: 14 February, 2018, 10:22:36 »
Ma kakav brener, nemoj ni kamen da vadiš, samo staviš vodu da proključa i ključalu vodu špricem ubrizgaš u aiptasiju. Nemoj mnogo vode, ostanu tragovi na živom kamenu. Ja sam tako pobio moje, a one koje su bile među koralima (recimo, puno njih je izranjalo u sred zoo-e) bilo me je strah tako, da ne spržim korale, pa sam limunovim sokom, isto pomalo, da ne sje.eš ph. Aiptasija je mačji kašalj naspram drugih gluposti (dinofflagelate i sl)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #15 on: 14 February, 2018, 10:24:41 »
Srecan pocetak ! Akv super izgleda , svidja mi se forma grebena skroz , srecno u novoj avanturi :)

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #16 on: 17 February, 2018, 22:42:21 »
Evo da ovim putem zahvalim svima odjednom na zeljama i savetima :))
Nesto mi nije radio forum ovih dana pa i nisam nista javio ni kacio.. inace malo sam ih limunom/malo kljucalom vodom,imam jednu ne odustaje,a zavucena je ispod kamena pa ni ne vidim tacno da je "oprasim"..

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 18 February, 2018, 17:15:20 »
Nista specijalno se ne desava, mislim da imam velikog crva,primetio sam ga dva puta na istom mestu kad ga iznenadim svetlom ali u delicu sekunde se povuce i nestane,uradio sam par zanimljivih fotografija koje cu postovati...
Inace takodje vidjam nesto kao puza golaca bez kucice i dosta sicusnih manjih sa kucicom...Kamen kao da dobija braonkastu boju..Primetio sam da ove sitne starfish su posle ubijanja aiptistie odma sutradan stale tacno na rupu odakle je rasla i nisu se pomerale dva dana otprilike(verujem da su ih jele)
Merio sam bio nitrate bili su uzmedju 5-10 i fosfate koju su mozda 0.1.  verujem da je to normalno desavanje za akvarijum koji se ciklira pune 2 nedelje i koji dan. Evo i koja slicica:

Offline cokee

• Početnik
  • *
« Reply #18 on: 18 February, 2018, 17:20:30 »
Mislim da je ovo mala sasica koja se otkacila sa kamena (ispravite me ako gresim) i zakacila se za staklo .. prva slika je original,a druge su uradjene svima poznatim onim malim glupavim objektivima koje se stipaljkom kace na kameru od telefona,koji je dobijen na poklon i dugo stoji u fijoci napokon je nasao svoju svrhu.

Offline Mandic

• Napredni član
« Reply #19 on: 18 February, 2018, 17:29:07 »
Baš su kul te fotke na kraju. :) kao pod mikroskopom...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 May, 2018, 09:07:53

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154798
  • Total Topics: 9333
  • Online Today: 72
  • Online Ever: 450