Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Author Topic: Početnik ojačanja akvarijuma  (Read 709 times)

Offline django

• Početnik
  • *
Početnik ojačanja akvarijuma
« on: 12 September, 2017, 11:15:23 »
Zdravo, ja sam Almir iz Tuzle, BiH, novi sam član i potreban mi je savjet za ojačanja na akvarijumu. Dimenzije su 150x38x50(visina vode 40 cm), na jednom kraju je prelivni filter 15 cm. Akvarijum je urađen od stakla 10 mm, ručno obrađeno staklo, nema nikakvih ojačanja, u funkciji je 2 godine. Kupio bih ovo sve jer u mom kraju je veoma teško naći ciklide, pa se zanima da li da samo prenesem akvarijum ili da radim dodatna ojačanja?
Hvala

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Početnik ojačanja akvarijuma
« Reply #1 on: 12 September, 2017, 13:59:25 »
Pogledaj da li akvarijum (kada je pun) ima ''stomak'' na prednjoj i zadnjoj stranici. Takođe, zavisi od stanja akvarijuma...

Offline django

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 12 September, 2017, 14:12:07 »
Vlasnik tvrdi da nema stomak, a akvarijum je radio iskusan čovjek.
Ja bi ojačao u svakom slučaju, ali gdje da smjestim ciklide dan,dva.

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #3 on: 12 September, 2017, 15:29:34 »
smesti ih u neko bure ako imas , polovinu bureta napuni sa vodom iz akv a ostalo dodaj svezu , ubaci nekoliko kamenja , rasprsivac za vazduh i neku potopnu pumpu ako imas da vrti vodu i skuplja stroku dok su u buretu i nemas nikakvih problema.. 

Offline django

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 12 September, 2017, 18:43:42 »
Ovo mi je jako bitno,znaci ciklidi bi mogli izdrzati par dana u tim uslovima.Imam ja akvarijum od 100 l,u njemu par zlatnih ribetina koje bi mogao u neko bure a ciklide u njega.E sada da li ojacanja da radim od 10 ili 8 mm, i koliko poprecnih da postavim?

Offline stsasa

• Član
« Reply #5 on: 14 September, 2017, 22:24:51 »
Što se tiče faktora sigurnosti akvarijum tih dimenzija ako je od 10 je dovoljno siguran. Pošt nisu presudna (ali ipak znače) ja bih ojačanja stavio na dno duž dužih stranica lajsnu od nekih 5 cm ili koliku staklar može da izreže i takvu gornjoj ivici dužih stranica (pazi samo na filter da ti kasnije ne smeta lajsna). Praćke (povezuje naspramnih dužih stranica) ne bi stavljao jer će ti smetati kada loviš ribu a mislim da nema potrebe. Malavi može u buretu uz pristojnu filtraciju i odgovarajuću zapreminu bureta celo leto (isprobano par puta). Da je stariji savetovao bih ti da ga prelepiš i dodaš ojačana ali akvarijum od 2 godine stvarno nema smisla prelepljivati. Pri tome već je duže vreme silikon za akvarijume pristupačan pa je verovatno lepljen odgovarajućim silikonom.

Offline django

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 15 September, 2017, 07:15:51 »
Hvala, meni vlasnik isto kaže kao i ti, da mi nisu potrebna ojačanja, jer kod njega tako funkcioniše par godina, ali mene strah pa sam zato otvorio temu, i pokušat ću da ojačam akvarijum, ciklide ću smjestiti u ovaj od 100 litara, mogu tu biti 2 dana, a korišten je silikon bas za tu namjenu, i staklo jest 10 mm, akvarijum je u dobrom stanju, samo par sitnih parnica, a staklo je rucno brušeno, koliko sam mogao primjetiti nema ni stomak sto me nedara savjetovao da pogledam. Je li debljina ojačanja dovoljna od 8 ili mora 10 mm.

Offline django

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 19 September, 2017, 09:35:06 »
Samo da javim da sam ostao bez ovog akvarijuma, čovjek ga prodao u međuvremenu.
Molio bih ako ima neko u blizini Tuzle da pravi akvarijume i drzi ciklide, da se javi zainteresovan sam za kupovinu.

Offline django

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 24 October, 2017, 08:17:18 »
Moze savjet za dimenzije akvarija za malawi mbune:
1. 100x50x40(visina)
2. 125x40x40

Povrsina dna je ista ali koje dimenzije su po vama bolj?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #9 on: 24 October, 2017, 15:10:29 »
2.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2017, 18:59:13

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [05 December, 2017, 20:58:37]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]
Members
  • Total Members: 1874