Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Author Topic: OB Muzjak u depresiji.  (Read 526 times)

Offline vladan84

• Početnik
  • *
OB Muzjak u depresiji.
« on: 02 July, 2017, 01:18:52 »
Akvarijum je 360L ima 20tak riba, 1 muzjak i 7 zenki, 4 muzjaka i 4 zenke dragon blood, nesto kasnije ubacio sam malerija koji je malo stariji od gore napomenutih maticnih riba.
Situacija je sledeca,
Muzjak ob je bio najdominantniji u akvarijumu i drzao je drugu polovinu riba na drugoj polovini gde je u pozadini oformio gnezdo i privodio zenke, pre nekih nedelju dana maleri je resio da mu preotme taj deo akvarijuma, bukvalno je zevao u njega dan noc i priblizavao mu se, nisam vido da su se napadali.
Par dana kasnije video sam da se maleri izborio za taj deo akvarijuma dok je OB zavrsio  da pliva pri povrsini.
Izbacio sam problematicnog malerija, onda je dragon blood maticni muzjak poceo da manijaci OB-a iako je ranije OB bio dominantniji.
Maknem ja i dragon blooda i malerija iz akvarijuma da se ovaj OB nesrecnik malo opusti...
Vec 2 dana stoji u gornjem uglu akvarijuma skroz nezainteresovano, ranije je kidao kad ih hranim, dok sad nece ni da jede kad ih hranim. Ne vidim mu na telu da je izujedan rascerupan ili sta vec.

Ostale ribe u akvarijumu su sitnije od njega i ne vidim da se neka sa njim nesto cacka  ali me zabrinjava ovo njegovo ponasanje.
Jel imao neko slican problem i kako je uspeo da "restartuje" do pre 2 nedelje najaktivniju ribu u akvarijumu. Preparati neki? sta znam...
Svaki savet je dobrodoso.
« Last Edit: 02 July, 2017, 01:21:44 by vladan84 »

Offline MonsterFish

• Značajni član
  • Cradle of life...
Re: OB Muzjak u depresiji.
« Reply #1 on: 04 July, 2017, 09:19:31 »
Šta će ti 3 vrste Aulonocara u jednom akvarijumu? Bilo je samo pitanje vremena kad će se desiti da jedan dobije po tamburi...

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #2 on: 05 July, 2017, 02:26:29 »
Promešaj
 postavu enterijera akvarijuma.
Resetuj ceo akvarijum. To mi je par puta pomoglo....

Offline froger

• Član
« Reply #3 on: 05 July, 2017, 08:11:29 »
Jel jede taj uopste? Imaq li bilo kakvih vidljivih promena na telu.

Ako uopste ne jede, a nema nikakvih promena na telu onda to nije do toga sto su ga ganjali nego ce pre biti da je bolestan i treba ga tretirati sto pre. Pogledaj kada hranis i ostale ribe kako jedu. Ako ne jedu ili zvacu hranu pa je ne progutaju nego pljunu onda to lici na bloat. Malavci su ribe koje nisu podlozne bolestima i bloat je jedina bolest koja je cesta kod njih.

Ja sam taj problem resavao lekom Orvagil (400-800mg na 100 lit. vode). Tretman se ponavlja svaki drugi dan uz promenu trecine vode. Posle par dana bi problem trebalo da bude resen.

Offline Cvijo

• Član
« Reply #4 on: 05 July, 2017, 23:23:27 »
skoro sam imao isti slucaj  :sad: mislim da je riba pod stresom - ne ulazi u duele, odbija hranu ... nece dugo :cry:

Offline froger

• Član
« Reply #5 on: 06 July, 2017, 06:53:32 »
Ne riknjavaju malavci tako lako od stresa. Imao sam ribe tesko povredjene, sa obogaljenim perajima, pa su prihvatale hranu cim se osete malo opustenije. Tretiraj ti to, jer ako ne jede nista riknuce sigurno.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
15 December, 2017, 19:01:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Arowana by nedara
    [05 December, 2017, 20:58:37]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]
Members
  • Total Members: 1874