Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Author Topic: Acani - acanthastrea coral  (Read 927 times)

Offline Andjelija

• Član
Acani - acanthastrea coral
« on: 27 September, 2016, 15:26:40 »
Citajuci nesto o ovim koralima, naisao sam na intervju sa tvorcem Fauna Marin, u Coral magazinu, gde je ovaj koral svrstao u korale koji nemaju u sebi zooksantele (azooxanthellate coral)? Dodatno, u istom magazinu kasnije stoji da je acan ipak koral kojiima u sebi ovu simbiotsku algu, tako da ne znam da li je stvar loseg prevoda, greske, ili sta vec...

Ne sumnjivo je da acanima treba hrane, bilo kroz vodenu kolonu, bilo direktno hranjenje... Barem je moje iskustvo takvo (a acani mi lepo uspevaju). Ali da li to znaci da bi oni uspevali svakako, ne vezeno za kvalitet, spektar i jacinu svetla? Naravno, druga je prica boje koje zavise svakako od svetla pod kojim su...

Mislim da je ovo zanimljiva tema, voleo bih da cujem druga iskustva...

Offline Bokinjo

• Napredni član
  • Beograd
Re: Acani - acanthastrea coral
« Reply #1 on: 27 September, 2016, 17:40:29 »
Evo kako je kod mene napredovao kroz neki vremenski period.
Ja sam ih hranio zaledjenom aremijom, tipa 1-2 puta u 14 dana.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #2 on: 27 September, 2016, 19:17:37 »
Sjajno napreduju pod razlicitim okolnostima. Meni su cak bolje napredovali u akvarijumima koji su imali vise nutrijenata u vodi.
Srednje do slabije svetlo, i jako im je bitno da je vodena struja slabija.
Sjajan koral, koji se jako lepo umnozi. Brze rastu ako ih hranis, ali mogu i bez dodatnog hranjenja. Svakako imaju zooxantellu, po mom iskustvu sa njima. Nivo zooxantelle se moze videti kada se osvetljenje promeni, kao i nutrijenti u vodi. Vise se bazira na hvatanju plena i hemije u vodi nego na simbiozu sa algom, ali je ipak ima.

Offline Andjelija

• Član
« Reply #3 on: 08 November, 2016, 15:46:56 »
Sjajno napreduju pod razlicitim okolnostima. Meni su cak bolje napredovali u akvarijumima koji su imali vise nutrijenata u vodi.
Srednje do slabije svetlo, i jako im je bitno da je vodena struja slabija.
Sjajan koral, koji se jako lepo umnozi. Brze rastu ako ih hranis, ali mogu i bez dodatnog hranjenja. Svakako imaju zooxantellu, po mom iskustvu sa njima. Nivo zooxantelle se moze videti kada se osvetljenje promeni, kao i nutrijenti u vodi. Vise se bazira na hvatanju plena i hemije u vodi nego na simbiozu sa algom, ali je ipak ima.

Da malo osvezim temu, sa mojim zapazanjima... Saglasan sa ovim sto je Petar izneo... Dodatno, iako mogu da borave i na pesku, mnogo im vise prija da su na kamenu, tj da imaju nesto ispod sebe... Negde sam naisao na podatak da pesak koji se zaglavi izmedju skeleta (narocito novog, tankog) i polipa, odnosno glava, iritira acane a jedna od posledica je da acani koji se nalaze na pescanoj podlozi rastu u obliku loptice (sto se kod mene potvrdilo).
Definitivno im prija voda sa vise nutritjenata, barem se meni pokazalo tako.

Offline Andjelija

• Član
« Reply #4 on: 22 June, 2017, 17:52:35 »
Ova dva acana su kod mene stigla sa po jednom glavom, i vremenom se razvili u lepe korale...
Ne hranim ih posebno (mozda jednm u 3, 4 meseca) ali moja voda je bas bogata hranom, ocigledno im prija (Nitrati su mi 50)... Treci (ljubicasti) je na zalsot pao na drugi koral jednom, i potpuno se istopio.. Srecom ostala je jedna mala glava, pa se sada polako i on vraca...

Offline midnight

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 22 June, 2017, 23:44:47 »
prelepi su. svaka cast

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 October, 2017, 15:24:28

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

20 Most Recently Posted To Topics

No Topics Match Search Criteria
Members
  • Total Members: 1872
  • Latest: Lazaro
Stats