Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2019.''

''Julidochromis marlieri'' člana ''Nzivkovic''

Author Topic: OptiWhite Laguna  (Read 100778 times)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
Re: OptiWhite Laguna
« Reply #830 on: 06 April, 2018, 19:12:47 »
Aco svaka cast! akvarijum izgleda top!
Hvala, hvala, mada ja nisam skroz zadovoljan. Imam problem sa Majanom, a i skejp bi mogao da bude mnooogo bolji, samo ja stvarno ne znam da napravim dobar skejp i onda stojim na ovome.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #831 on: 06 April, 2018, 22:28:41 »
Aco svaka cast! akvarijum izgleda top!
Hvala, hvala, mada ja nisam skroz zadovoljan. Imam problem sa Majanom, a i skejp bi mogao da bude mnooogo bolji, samo ja stvarno ne znam da napravim dobar skejp i onda stojim na ovome.

Niko od nas nikada nije zadovoljan  :laugh:

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #832 on: 16 December, 2018, 22:31:51 »
Majano je pobedio!
Zahvaljujući dobrim ljudima iz ReefRoom-a OptiWhite Laguna je rasformirana početkom oktobra i sve je poslato na totalnu dezinfekciju.

U međuvremenu su korali i ribe privremeno smešteni, ja sam iskoristio priliku da konačno okrečim i iza akvarijuma, a sada je akvarijum ponovo pušten u rad.

Idemo ispočetka, nema ništa novo od opreme, svetlo i dalje ATI, skimer, pumpe, sve ostalo je isto. Novo je samo cikliranje, sve ispočetka i nadam se novi skejp da konačno liči na nešto.

Sad ide ono najteže - čekanje!

Offline Bokinjo

• Napredni član
  • Beograd
« Reply #833 on: 17 December, 2018, 09:54:46 »
Neka je sa srecom :D

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #834 on: 17 December, 2018, 11:25:00 »
Hvala!!
Ako neko bude imao majano neka reaguje mnogo brze nego sto sam ja :(

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #835 on: 20 December, 2018, 15:36:22 »
Dobrodosao nazad u morske vode   :)

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #836 on: 21 December, 2018, 09:30:03 »
Heh hvala! Kratka je bila pauza samo dok se sve banjalo u nekim kiselinama i hlorovima. Dodao sam i jedno parce zivog kamena da se malo ubrza cikliranje.

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #837 on: 24 December, 2018, 17:42:35 »
Napredujemo, malo sam upalio i svetlo. Imam jednu brittle starfish, onu malu u kamenu.

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #838 on: 24 December, 2018, 22:08:15 »
Dobar Skejp!

Offline acabgd

• Veoma napredan član
« Reply #839 on: 06 February, 2019, 17:21:21 »
Malo je i skejp doteran, sve je to lepo kad imaš prazan akvarijum pa možeš da premestaš kamen po 10 puta dnevno i da probaš sve moguće kombinacije. Čudo je koliko skejp ustvari može da promeni akvarijum, pomeriš dva kamena i sve dobija potpuno drukčiji izgled.

Igrao sam se tako stalno pa sam na kraju došao do nečega što mi se svidelo, a onda sam posle par dana i konstantnog gledanja u to rešio da je dovoljno dobro i da može da postane stalno - tako što će biti zalepljeno.

Kupio sam još ranije StoneFix od Aquaforesta mada pretpostavljam da je u pitanju običan cement, ali kao ajde bar sam siguran da nema nekih (preterano) štetnih elemenata. Trebalo mi je jednom da zamutim da bih video kako ide, to je i bio prvi promašaj i posle 15 minuta kada sam pokušao da dignem kamen da vidim da li se uhvatilo, ovaj gornji mi je samo ostao u ruci :)

Ipak, već sledeći pokušaj je bio mnogo bolji a onda je sve išlo glatko i što je više odmicalo postajao sam sve bolji morski zidar. Na kraju sam hteo da lepim i drugu stranu skejpa ali sam se ipak zaustavio jer tu čekam neki kamen još iz mog prvog akvarijuma koji je prošao nedelju dana u hloru, nedelju dana u slatkoj vodi i sada prolazi drugu nedelju u morskoj, gde će biti još 6 nedelja pa onda može i on da uđe.

Skejp je tako sa leve strane završen, proveravao sam parametre, uključio dozirku da polako počnem sve da dovodim u red. Diatomi su još tu, pre dve nedelje su baš bili izraženi ali sad bih rekao da prolaze. Bila je i zelena alga ali sam ubacio puževe koji su je ekspresno pojeli. Sad imam i neku braon ali ne u velikoj količini a puževi taman imaju šta da jedu.

Po meni je cela poenta cikliranja naravno stvaranje bakteriološke podloge za uspešnost akvarijuma. Zato sam od 10. decembra kada sam ubacio slanu vodu krenuo sa Aquaforest Pro Bio-S, EasyLife EasyStart i Microbelift Special Blend. Ovaj poslednji smrdi ko đavo ali svi kažu da je odličan, a rekao bih i ja na osnovu ovoga što sam do sada video.

U jednom trenutku sam pomislio da imam dinoflagelate jer su mi se pojavili balončići na kamenu pa sam se baš zabrinuo, ipak ispalo je da su samo diatomi sa jakim svetlom pa se od fotosinteze stvaraju balončići. Naravno sve to posle čitanja miliona strana po forumima ko je i kako je ciklirao akvarijum. Nije baš ni meni prvi put ali ovog puta sam rešio da ubrzam stvari i da "pojurim" da sve što pre bude spremno, a opet da sve bude kako treba.

Pa je došlo vreme i da se vrate prvi stanovnici - prvo dan mekani koral, pa onda zatim klovnovi, eufilija i rikordea - 30. januara znači malo više od 4 nedelje posle početka cikliranja akvarijuma. Sad su oni tu i jedino što još čekam je da diatomi počnu da nestaju, a da se umesto njih pojavi koralina. Imam par tačkica u akvarijumu koje deluju kao da je početak koraline, ali još nisam siguran dok se malo ne povećaju. Kad koralina počne da se pojavljuje znači da je sve spremno za SPS, pa onda vraćam i njih.

U međuvremenu su mu stigli i kopepodi koji bi trebalo da malo pomognu raznovrsnosti faune. Problem je naravno što ih ima relativno malo, pa kažu da treba da se sačeka jedno 2-3 nedelje da počnu da se razmnožavaju i vide u većem broju. Eto sad čekam i to da vidim.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2019, 22:24:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 155195
  • Total Topics: 9390
  • Online Today: 68
  • Online Ever: 450