Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kompatibilnost i kombinacija Mbuna  (Read 36684 times)

Offline MILPER

• Veoma napredan član
Re: Dilema, mpange ili ne???
« Reply #20 on: 05 February, 2006, 01:17:09 »
Mpange se mreste ko poludele, i onda ces da dodjes u situaciju kao JA da ne znas sta ces sa njima, jer nikom ne trebaju!!

Izaberi nesto drugo,nesto vrednije...npr. demasonije

Offline saulosi

• Napredni član
Re: Dilema, mpange ili ne???
« Reply #21 on: 05 February, 2006, 17:46:46 »
Ljudi hvala puno na savjetima, ali posto ostaje jos vremena da razmislim ja cu tako i da uradim pa cu vas obavjestititi sta sam uradio. Naravno uzecu u obzir sve vase savjete.

Offline MASQITO

• Početnik
  • *
Kombinacija Mbuna
« Reply #22 on: 06 June, 2006, 16:01:57 »
pozdrav svima imam jedno pitanje: Da li mogu zajedno da stavim demasonije i Melanochromis johannii  i koliko  komada u akvarijum od realnih 155 litara? CIKLID_133
« Last Edit: 25 November, 2012, 12:44:35 by nedara »

Offline Duki

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • Wildfang Novi Sad
Re: mogu li zajedno?
« Reply #23 on: 06 June, 2006, 16:50:17 »
Mozes lh zajdno bez problema, ja ih drzim zajedno. Sto se tice akvarijuma nemoj preterivati, po meni 15 riba je plafon za toliki akvarijum... CIKLID_166
C.C.A.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #24 on: 06 June, 2006, 17:33:02 »
Ali dodaj i jednog ancistrusa!
Pozz
Piroman

Offline Brca

• Značajni član
  • S.S.K.
« Reply #25 on: 06 June, 2006, 21:56:19 »
Obe vrste spadaju u agresivnije,a imaces i odgovarajuci kolorit.
 Po meni gore receno je OK.

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #26 on: 07 June, 2006, 00:43:22 »
Obe vrste su opisane u bazi ciklida....

Pseudotropheus demasoni

http://www.ciklidi.org/modules/baza_ciklida/baza_ciklida_detalji.php?riba_id=13

Melanochromis johannii

http://www.ciklidi.org/modules/baza_ciklida/baza_ciklida_detalji.php?riba_id=27

Gledaj da imas 1-2 muzjaka iz vrste i ostatak zenke...

Offline futurist

• Član
Sta smem da drzim sa zebrama...
« Reply #27 on: 19 June, 2006, 11:11:07 »
Okurazen da otvorim temu ako nije glupa a iskreno se nadam da ova nije jer sve zavisi od slucaja do slucaja pogotovo za mene neukog(a siguran sam da nisam jedini)da pitam pametnije i iskusnije od sebe...
   Kao sto sam napisao na drugoj temi koja je zakljucana iz nekog razloga,imam 1M.i 3Z pseudotropheus zebre,a pazario sam i tri karleusa(zuta)kojima ne znam polove.Botie sam poklonio da ne bi doslo ne daj Boze do incidenata(da se ne strecam svaki put kad pogledam u aq a resio sam da sve aq u kuci podredim ciklidima jer sam se kanda malo zarazio).
   Uzeo sam i par albino oskara za drugi aq ali o tome na drugoj temi.
   Pitanje je sta bih smeo da drzim sa zebrama i karleusima(a da ima da se kupi u BGD-u po pristojnoj ceni) i da li je moguce malim zutim karleusima(oko 6cm)odrediti pol?
   Verovatno je pitanje do neba glupo iskusnijima ali meni bi znacio svaki odgovor.
   Da,i sta znaci kad mizjak pokusava a ponekad i uspeva da sitnije kamencice iz jednog dela aq pomeri...pokusava da dodje do donjeg stakla...na jednom mestu i uspeo gde su sitniji kamencici?!
    Unapred zahvalan Futurist

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Re: Sta smem da drzim sa zebrama...
« Reply #28 on: 19 June, 2006, 11:36:55 »
Na pitanje broj 2:
-Ciklidi vole da kopaju, to im je urodjeno i takvo ponasanje je savim normalo. Ponekad im je to znak da hoce da se mreste, ponekad to rade iz fazona, ali u svakom slucaju rade, radili su i radice. Kod mene je muzjak Melanochromis johanniia opsednut kopanjem. Pazi napravi krater, moz suprugu to iznervira i srusi mu krater. Ujutru ponovo ista situacija i ona ponovo sljus. Sutra opet isto i ona popizdi, kaze e neces ga majci jedom od nas ce dosaditi. Nakon 10 dana digla je ruke od corava posla :)))
pitanje 1:
Kao sto sam tivec napisao akvarijum od 110 litara je mali za mbune ali posto si se resio onda da ti dam odgovor. Vec imas dve vrste. Carleusis je vrsta koja je relativno miroljubiva i trazi takve sustanare. Zebre su poprilicno agresivne, tako da bi ti preporucio neke manje agresivne. Sto se tice iskustva razilcita se za ciklide (sto se tice agresivnosti). Usvakom slucaju pogledaj malo po bazi i galeriji i pronadji koji su ti ciklidi najlepsi i dacemo ti odgovor da li mozes da ih stavis. LIcno bi ti preporucio socolofie. Veoma su lepi u kombinaciji sa carleusisima.
Pozdarav
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline saulosi

• Napredni član
Re: Sta smem da drzim sa zebrama...
« Reply #29 on: 19 June, 2006, 11:58:31 »
Što se tiče određivanja pola kod Caeruleus-a, to ide malo teže..
Razlike između mužjaka i ženke su relativno male ali postoje. Prije svega mužjak je veći, ali to ne mora da bude slučaj na veličini od 5-6cm. Govorim o potpuno odraslim jedinkama.

Zatim, tu je i razlika u boji. Mužjak ima za nijansu duža trbušna peraja sa dosta više crne boje nego ženka. Leđno prqaje takođe ima više crne boje i uopšte rečeno mužjak je jačih boja.
Sa druge strane ovo sve važi za dominantnog mužjaka, tako da je moguće i da imaš 3 mužjaka od koji je samo jedan(dominantni) tako obojen dok ostali više liče na ženke.

Najsigurniji način je da sačekaš prvi mrijest pa da vidiš Ko kosi a ko vodu nosi:)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 July, 2018, 01:01:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348