Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Kompatibilnost i kombinacija Mbuna  (Read 36474 times)

Offline Boem

• Početnik
  • *
Kompatibilnost i kombinacija Mbuna
« on: 14 October, 2005, 12:28:36 »
Pozdrav

pre par dana sam postavio temu SVAKI NOVI POCETAK JE TEZAK. ZAR NE? i na moje zaprepascenje odgovori su izostali. Zaista ne znam razlog. Ukoliko je upisnica GAJBA PIVA, spreman sam samo da dobijem pomoc od vas.

S obzirom da su odgovori izostali ja sam na svoju ruku kupio nove ribetine sa zeljom da se starih resim jer su po mom misljenju velike za akvarijum koji posedujem 180 litara.
Znaci kupio sam sledece ribetine: (1 muzjak, 3 zenke)
- labidochromis yellow
- maylandia estherae
- pseudo. elongatus
- melanochromis aukatus
- ne znam ime, zenka narandzasta a muzjak plavi

Sada bi dodao jos melanocromis johanni

Kakvo je vase misljenje ???

Pozdrav
« Last Edit: 25 November, 2012, 17:19:57 by nedara »

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Re: Gajba piva
« Reply #1 on: 14 October, 2005, 12:39:24 »
Pozdrav Boem-u,
Ne treba gajba piva, ali flajka od 2 l Coca-cole bi zavrsila posao, zajebavam se naravno.
Izbor ribetina je OK, od odnosa m+z, do izbora samih vrsta. Akvarijum od 180 l je relativno mali, ali sta je tu je.
Ja licno ne bi dodavao nista vise. Kada porasu bice to guzva pa puca i bez jos vrsta. Znaci po mom misljenju ne stavljati nista vise, opustiti se i uzivati u lepoti Malawi ciklida.
Salut i dobrodosao! CIKLID_111
p.s. Ako postoji neka nedoumica i pitanje samo pitaj, to sto niko nije odgovoroi je verovatno splet nekih bezveze okolnosti. Slobodno pitaj i uzivaj!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #2 on: 14 October, 2005, 12:44:02 »
Ma onaj naradžasti,mužjak plavi mogao bi biti i Pseudotropheus saulosi.
Melanochromis auratus ti je malo prgaviji ciklid napram ostalim,a i 180 litara akvarij nije baš idealan za njega.Imaš u artiklima napisan tekst o tom ciklidu /napisao Piroman/,pa èe ti moje reèi možda biti jasnije.
I iz svoga iskustva,mogu ti reèi,da se dve ili više vrsta melanochromisa jako teško podnosu u akvariju.
Ja bih zamenio,ako možeš,M.auratusa za koga mirnog ciklida,recimo Iodotropheus sprengerae,Ps.sp.Daktari..

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 14 October, 2005, 12:50:21 »
Ili Cynotilapia afra (npr. Cobue)  .Kako je to lepa ribetina, a nije mnogo agresivna i lepo se uklapa u citavu pricu.
Salut!

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 14 October, 2005, 20:05:40 »
Još jednom pozdrav od mene. Koliko mi se èini, ja sam ti odgovorio na veæinu pitanja i dao para sugestija kako da nam pomogneš da bi mi tebi bolje pomogli, tako da je to, verovatno, razlog zbog kojeg nije bilo drugih komentara. Isto tako, ovih par dana smo nešto hiperaktivni u pisanju, pa je tema veoma brzo sišla sa liste "poslednjih 20 odgovora", a veæina ljudi najèešæe tako prati forum. U svakom sluèaju pivo je pomoglo pa su se ljudi malo angažovali :-), ali je bolje bilo da si nastavio u prvoj temi jer bi ljudi možda, uz ostale komentare, dali po neki odgovor i na prvi post.
Eto, nadam se da si sada manje zaprepašæen :-) i da æeš ostati i postati naš veran èlan.
Veliki pozdrav. CIKLID_166
P.S. Što se tièe izbora riba, veæ su ti ljudi rekli, a ja bih dodao da više ništa ne dodaješ dok te ribe ne porastu, a do tada æeš veæ videti još jedno 10 vrsta koje æeš želeti u aq, tako da æeš veoma lako i sam odabrati.

Offline saulosi

• Napredni član
Dilema, mpange ili ne???
« Reply #5 on: 04 February, 2006, 02:42:24 »
Na velikim sam mukama, i nakon mnogo razmisljama sa kojim nisam daleko otisao odlucih da se obratim za pomoc ovako javno da svi vide.

Mozda sam napravio pompezan uvod, ali stvar je  prosta.
Posto sam u moj aq od 90L ubacio 6 malih casuariusa, 4 L. caeruleusa i 3 coral red-a, a zatim ostao bez 2 coral rda-a nosim se mislju da ovog muzjaka samca coral red-a negdje udomim jer mi raztbija sve ostale u aq. Prijatelj mi nudi male mpange koje jos nisqam drzao i stvarno bih volio da ih uzmem ali se plasim da ne napravim sranje jer je aq tako mali.

Da li da zaboravim na cijelu stvar ili da se oprobam?

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Re: Dilema, mpange ili ne???
« Reply #6 on: 04 February, 2006, 10:27:27 »
Akvarijum jeste mali i mislim da ne bi trebalo da ubacujes vise riba, posebno mpangi koje se mreste vrlo intenzivno. Naravno, ako je u skorije vreme u planu nesto vece, to je vec druga prica.

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 04 February, 2006, 11:09:09 »
Stvarno je mali za tu kolicinu ciklida, koju bi napravio dodavanjem mpangi. Ovo ti govorim iz licnog iskustva jer imam od 120 l i poprilican broj vrsta! Veruj mi da nije dobro!

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #8 on: 04 February, 2006, 11:14:38 »
Mislim da bi za tako mali akvarijum bolje bilo drzati jednu vrstu M'buna,naravno sa vecim brojem primeraka,agresija je manja,a velika grupa ima svojih cari,mnogo su "zivlji" nego kada ih ima manje.

Offline Brca

• Značajni član
  • S.S.K.
« Reply #9 on: 04 February, 2006, 11:36:12 »
Mozda i da ubacis te m'pangice,ali onda coral red svakako leti,ali ja bih izbacio i casuariuse-i nista vise ne dodavao,jedino vadio visak kad porastu.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 June, 2018, 20:55:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 87
  • Online Ever: 450