Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tablice za debljinu stakla na akvarijumima?  (Read 34725 times)

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
Re: Tablice za debljinu stakla na akvarijumima?
« Reply #20 on: 07 January, 2009, 17:44:27 »
... i NEMAM nijednu lepu rec za sebe sto sam gubio sate da i sate da dodjem do ovoga i postavim na sajtove 

Offline DanTana

• Član
« Reply #21 on: 07 January, 2009, 18:04:30 »
ok. drugari, lepo me ovde opisaste kao dileu, hvala vam u svakom slučaju, ali nema veze, volim i ja vas.
nisam ja totalitarista, niti neznalica kako tvrdite, već pokušavam da približim ovu temu praktičnosti tj. ljudima koji su po prvi put na ovom sajtu i neznaju za sve ove proračune za koje mi znamo a bavimo se ovim hobijem duže vremena.
hoću da kažem početnik koji dođe ovde da se uputi za izradu svog aq, nezna možda da zaokružuje decimale već ga treba uputiti na standardne debljine kao što rekoh koje su predviđene baš kao što neko reče za široke narodne mase.
proporcija je veoma bitna to sam i rekao,ali obično čovek kad dođe kod mene konkretno kaže recimo da želi aq od na primer 150l pa na osnovu toga i mesta za držanje pravimo proporciju.
u raznim literaturama pa čak i ovde na sajtu sam viđao da piše " za tu vrstu je potreban aq od nekih 70l za jedan par" a ne piše da je potreban aq od te i te širine, dužine, visine, pa sam na osnovu toga malo uprostio i odokativno napisao litraže za neke normalne proporcije, da bi ljudi iz širokih narodnih masa to lakše razumeli, a ne mi koji se dugo bavimo izradom aq i gajenjem riba. pa ko će u stanu da napravi aq 150x150x70, bez obzira šti se on može napraviti od stakla nekih manjih debljina stakla. ovde smo da razmeni iskustva i pomognemo jedni drugima,a naročito početnicima, a ne da se pljujemo kako sam se ja osetio u prethodnih nekoliko postova.
a što se tiče ovog druga koji me je nazvao neznalicom, nije lepo nekog tako nazivati ako ga ne poznaješ, a naročito ako iza njega stoji neko malo duže iskustvo za koje neznaš da postoji.

P.S. ako vam smetaju moji komentari to lepo napišite pa vam neću upadati u temu, još jednom se izvinjavam za moje komentare ako su nekog lično pogodili.
DanTana

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #22 on: 07 January, 2009, 18:24:23 »
Ajde, ajde, niko vas nije nazvao neznalicom, ali sam ja rekao i dalje kazem da je to sto debljinu odredjujete prema litrazi nebuloza. Mnogo je bolje da ste debljinu predlozili prema visini vodenog stuba, jer ostale dimenzije mozete da ''prejebete'' sa ojacanjima, ali visinu vodenog stuba ne mozete na taj nacin.

Vi znate da se prave i vodeni zidovi, koji nemaju veliku zapreminu, a visoki su i po 2m. I sta cemo onda ?
Prave se i ''kade" sa kvadratnom osnovom, sasvim solidne litraze a sa malom visinom, ja to licno koristim kod odgajanja niskih biljaka.

Vi samo treba ako ulazite u diskusiju kao ''profesionalac'' kako se sami nazvate (''profesinalna deformacija'') da se izrazavate i precizno kao profesionalac ili barem tako da pokusate da pristupite. Vasi dosadasnji postovi nemaju nista profesionalno u svojoj osnovi, samo pricice koje ne mogu da pomognu u onome zbog cega je Zdule otvorio temu - pogledajte njegov prvi post.

Dakle, proracuni i tablice ??? Izvolite sa tim, ostalo je nebitno  :)

Offline DanTana

• Član
« Reply #23 on: 07 January, 2009, 18:36:03 »
da, rekoh već da tvoja tablica nije loša, čak šta više odlična teorijski gledano sa decimalnim debljinama stakla, a da je praktično treba približiti osnovnim debljinama.
ne zbog mene, tebe, zduleta i ostalih sa ovog sajta koji to znamo već zbog onih koji ne znaju sve te detalje, pa smo onda otišli predaleku u raspravku pa čak i u off topik činimi se.
ponavljam slažem se sa tvojom tablicom, cenim tvoje izgubljeno vreme koje će se nadam se isplatiti jednom
DanTana

Offline Icecool

• Član
« Reply #24 on: 07 January, 2009, 18:42:27 »
Evo ja sam recimo uradio akvarijum po Coinoj tablici...
Decimale sam pretvorio jelte u ojachanja...
Stavio donja uzduzna i poprechna i gore H lajsnu i na krajevima poprechna ojachanja...
E sad druga je stvar shto je to meni prvi akvarijum koji lepim pa sam usrao s tim, ali verujem da su shanse relativno male da pukne s obzirom da je planirani vodeni stub 37 cm...
I verujem da je sasvim sigurno raditi tako neshto od shestice...

Offline DanTana

• Član
« Reply #25 on: 07 January, 2009, 18:50:54 »
sigurno naravno, zašto nebi bilo, nego hajde skini tu H lajsnu, koja smeta kad mrežicom juriš neku ribu
DanTana

Offline Coa

• Veoma napredan član
  • Akvarijum Centar
« Reply #26 on: 07 January, 2009, 19:07:29 »
Ja vas stvarno ne razumem druze DanTana, moram da vam postavim pitanje sta ste po zanimanju ? Meni je neverovatno da ne mozete da shvatite sta je to PRORACUN, forma proracuna MORA da bude tako napisana, NE SME drugacije. Jos jednom vas pozivam da vi napravite PRORACUN, ako uspete u tome, uvericete se i sami. Ja mogu da vam pomognem u pronalazenju tablica u kojima su vrednosti za potrebne fizicke osobine stakla koje treba ubaciti u proracun... ili kontaktirajte Rogusa koji je pre mene to radio.

Ovde SVAKO zna sta je to decimala, i svako zna ili za 2 sekunde moze da sazna koja je prva osnovna debljina stakla iznad proracuna.

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #27 on: 07 January, 2009, 19:16:51 »
Moj savet za one koji prvi put prave akvarijum ,za one koji drugi put prave akvarijume, za one koji nece da razmisljaju o parketu i eventualnoj maloj i velikoj steti.

1. Potrudite se da Vam akvarijum pravi provereni ,iskusni majstor bio on akvarista ili staklorezac.Onaj koji ima iskustvo u vezi pravljenja akvarijuma . Onaj koji je napravio barem 10.akvarijuma u zivotu.
2. Onaj ko Vam pravi akvarijum mora da zna posto je vec normalno proveren u svome poslu da izabere proveren kvalitetan silikon i da pri spojevima ivica staklo na staklo ne dodje do dodira s kiseonikom tj.da Vam se ne pojave tkz. mehurici. Takav spoj stakla je vrlo los.
3. Najbitnija stvar je da nikada ne zalite pare za pravljenje akvarijuma i da ga uradite ako je moguce bez ojacanja ali ako mora da to bude taman po meri i da Vam ne ometa rad s akvarijumom tipa ciscenja zavlacenja ruku i slicno. Bolje je i uzeti deblje staklo nego razmisljati dal ce akvarijum da vam procuri ili se ,,naduje,, usled neadekvatene debljine stakla.

Dal sam u pravu druze D.Tana imas li ti sta da dodas ,i da posavetujes ?
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline DanTana

• Član
« Reply #28 on: 07 January, 2009, 19:22:21 »
pa ja o tome i pišem, i PONAVLJAM slažem se sa tvojom tablicom po peti put, ne stavljam je ad akta.
ako želiš možemo kontaktirati preko pm i telefonski razmeniti malo mišljenja jer nemogu da kucam više poruke, iskreno mrzi me.
uostalom, radite vi po vašim proračunima ja ću po svojim, pa svako valjda odgovara za svoje postupke, niti ćete vi biti krivi ako pukne moj aq, niti ću ja biti kriv za vaše aq koje pravite.
nadam se da smo se sada razumeli.
DanTana

Offline DanTana

• Član
« Reply #29 on: 07 January, 2009, 19:25:06 »
e i sa drugom no.1 se slažem
DanTana

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 April, 2018, 07:33:56

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154742
  • Total Topics: 9327