Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: AQUA MOSIS  (Read 2534 times)

Offline Dzo

• Napredni član
AQUA MOSIS
« on: 20 July, 2011, 17:42:11 »
Vec par godina pokusavam da nabavim neke redje i zahtevnije vrste ciklida i riba uopste... Prodavci iz Srbije nikada nisu bili zainteresovani da nabave ribu koja nije komercijala, tako da sam na njih prestao da racunam.Kontaktirao sam i gomilu stranih odgajivaca ili nekomercijalnih hobista i uvek naisao na zid u pogledu nepoverenja ili cene koju bih morao da platim za slanje samo jednog para. Ovo prolece sam bio u Cirihu ali iako sam nasao neke vrste koje bih zeleo, nisam bio u stanju da ih nosim a i cena definitivno nije bila pristupacna, cak najvisa koju sam ikada video.

Zatim sam planirao da ovo leto obidjem Evropu u sopstvenoj reziji i posetim neke vece zapadne gradove gde ima vecih akvaristickih centara i probam da nabavim ribu koju zelim jako dugo, pretezno neke Juznoamerikance i poneke redje Afrikance. Medjutim planovi su mi se promenili zbog broja ispita koji su mi preostali.

Tako da sam dosao na ideju da napravim akvaristicki Mosis. Za programere ce ovaj termin biti poznat a za ostale sledi objasnjenje.

Mosis je organizacija nastala na univerzitetima, najcesce osnovana od strane akademaca i zaljubljenika u racunare... Njena svrha je da sakupi ljude kojima su potrebni cipovi, posto je fabrikacija cipova izuzetno skupa ( jer se oni prave jedino tako sto se ogroman vafer povrsine par metara sece i fabrifikuje u hiljade malenih cipova).
Sakupio bi se dovoljan broj ljudi da plati za izradu jednog vafera od par stotina hiljada dolara tj. nekoliko desetina hiljada cipova i tada bi svi imali ono sto im treba.

Ideja vam je jasna, naravno pri ovome ne mislim da nabavljam ribu za komercijalne uzgajivace, niti da nekome donesem hiljadu ili vise riba zato sto su jeftinije.

NIKO OVDE NECE BILO STA ZARADITI!

Ovo ima svrhu samo za ekscentrike akvariste koji bi da nadju nesto ne tako cesto ili neku jako kvalitetnu liniju ...
 Tako da mi je zao ali ne zelim da u ovako nesto ukljucim bilo kog komercijanog akvaristu.
So long and thanks for all the fish...

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
Re: AQUA MOSIS
« Reply #1 on: 20 July, 2011, 17:51:30 »
Srecno u potrazi!
Sve sto nadjes zanimljivo nakaci slike!  ;)
Ciklidi su zakon ;)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #2 on: 21 July, 2011, 00:47:08 »
Dzo, ideja ti je sasvim na mestu.
Ono sto mene licno zanima je kako predlazes da sistemom Mosis-a omogucis pristupacniju cenu riba za veci broj ljudi koji su u prici?
Kakve beneficije bi imali ljudi koji bi se organizovali po principu Mosis-a, a paralela im je potraznja specificnih vrsta ciklida?

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #3 on: 21 July, 2011, 01:21:17 »
Veoma jednostavno . Prvo bi vecina tih ljudi morala da se licno upozna, sto siguran sam nije mnogo tesko.
Zatim bi se nasli odgovarajuci odgajivaci ili uvoznici ... neko bi otisao po ribu ili bismo je narucili u velikom paketu/ima .

Na primer meni su za slanje avionom iz zapadnog dela Francuske trazili 100E po paketu plus cene ribe... Sto je apsurdno posto sam od njih zeleo samo jedan par odredjene vrste od po 20e .... medjutim kada se naruci stotinak  ili vise riba za desetak ljudi to i nije puno zar ne?
Na ovaj nacin bismo uz dobre kontakte verovatno mogli da dobijemo i divlje primerke direktno iz prirodnog stanista.

Ne mora da znaci da cemo naci jeftinije ribe to i nije zamisao ... zamisao je pronaci raritete, bolje linije i pojeftiniti prevoz.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #4 on: 21 July, 2011, 02:00:34 »
Hvala ti puno na odgovoru, i moram da se slozim sa tobom.
U potpunosti si u pravu, svaka cast na predlogu.

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #5 on: 21 July, 2011, 10:17:10 »
Jedan od najboljih predloga!
Mozda bi pored riba mogli kupovati i kvalitetnu hranu u vecim pakovanjima,pa je posle deliti...
Sto je vise clanova,transportna cena je manja,a mozda se dobije popust i na kolicinu :)

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 21 July, 2011, 10:41:27 »

Na primer meni su za slanje avionom iz zapadnog dela Francuske trazili 100E po paketu plus cene ribe... Sto je apsurdno posto sam od njih zeleo samo jedan par odredjene vrste od po 20e

cena avio transporta ne zavisi od cene posiljke vec od tezine i dimenzija paketa + zive zivotinje moraju imati poseban tretman

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #7 on: 21 July, 2011, 14:01:38 »
Moze ali hrana se ovde ne pominje i to uopste nije u pitanju ... Svu hranu koju zelis mozes da nabavis i  u Srbiji...  Filterboy

Znam ja to dobro Bojane74  zato i hocu da ukljucim vise ljudi u ovo... Niko od dobavljaca nije lud da bije put, prenosi pakete i mlati se po aerodromu sa papirologijom da bi mi poslao par riba, njemu to nije ni isplativo.
 Uostalom slanje avionom nije jedina opcija.

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #8 on: 09 August, 2011, 12:43:17 »
Odlična zamisao. Na mene, kao najvećeg ekscentrika ovde možeš uvek da računaš. Zanimaju me srednje američki, Diskusi naravno najviše, ali i patuljasti, altispinoze, apistograme. Samo što se tiče diskusa moraju biti u puino vode, što poskupljuje avio transport. No nema veze,. podržavam svaku inovativnu ideju, ne treba kaskati u mestu zato što nismo u mogućnosti ništa da uradimo, A JESMO. Svaka čast, u prvoj porudžbini učestvujem sigurmo... Obaveštavaj me.. Može i na private...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 June, 2018, 17:00:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450