Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Skalari položili ikru  (Read 14109 times)

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
Re: Skalari položili ikru
« Reply #10 on: 10 August, 2011, 10:32:36 »
Problem je sto je taj akvarijum 90 l,a Rosa 150 din. :huh: :D
Ciklidi su zakon ;)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #11 on: 10 August, 2011, 11:49:20 »
nađi akvarijum od 30 litara to ti je 5 pakovanja rose po 150 to ti je zajedno sa akvarijumom 1500 dinara, a odhrani samo 100 skalara i prodaj ih po samo jedan evro pa si zaradio šestostruko, a da ne pričam da dobra ženka treba da baci oko 400 ikre...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #12 on: 19 August, 2011, 15:26:35 »
Znaš kako možeš još? Pazi najjeftinija varijanta. Nađeš teglu od 3l, u nju sipaš rosu i mykopur, ostaviš da stoji. U akvarijum, u ćošku u kom su ti bacili skalaei okačiš veštački list da stoji uspravno uz staklo, može i parče zelene plastike... To obavezno uradi u reonu u kom čuvaju svoj kutak. kad bace, ti uzmeš list, prebaciš u teglu, i izmrestiš skalare. Ostatak od 2 litre vode slobodno možeš da popiješ  :D....

Offline peelee

• Značajni član
« Reply #13 on: 19 August, 2011, 16:05:38 »
Ha,ha,ha,ha,odlican savet Shone :grin:

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #14 on: 22 August, 2011, 19:44:42 »
Znaš kako možeš još? Pazi najjeftinija varijanta. Nađeš teglu od 3l, u nju sipaš rosu i mykopur, ostaviš da stoji. U akvarijum, u ćošku u kom su ti bacili skalaei okačiš veštački list da stoji uspravno uz staklo, može i parče zelene plastike... To obavezno uradi u reonu u kom čuvaju svoj kutak. kad bace, ti uzmeš list, prebaciš u teglu, i izmrestiš skalare. Ostatak od 2 litre vode slobodno možeš da popiješ  :D....
Napravio sam vestacki list od Tas-a.
Zanima za teglu jel cim se mali ispile,tj.kad pocnu da mrdaju repicima,da ih prebacim u akvarijum u kom nije omeksavana voda,tj da da li one samo treba da se izlegu tu,pa da se sele?
Ciklidi su zakon ;)

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #15 on: 22 August, 2011, 19:47:30 »
I jel mogu da iskoristim Saporex,njema vec imam, ili moram Mycopur?
Ciklidi su zakon ;)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #16 on: 23 August, 2011, 07:41:28 »
Naravno da možeš saporex... Čim vidiš da su bacili prebaciš list sa jajima, a možeš ih držati tu nekoliko dana... Trebao bi da otvrdneš vodu posle proplivavanja (čim proplivaju zameniš recimo 0,5 l vode, pa sutra još 0,5 pa prekosutra ponovo - neko zameni odmah pola ali ja ne bi smeo tako nešto da uradim ipak je ta riba malecka još). Ne bi bilo s goreg da ubaciš jedan najmanji sunđer filter (oko 100 dinara košta). E jedino ti ostaje kao problem kad malo ribetine odrastu gde ih preseliti. Sa velikim ribama ne mogu, a bilo bi dovoljno bar jedno 30 litara dok ne budu kao pola nokta (ukoliko ih ima 200 na primer). Vidi, najbolje bi ti bilo (ukoliko mrest uspe i malce doguraš na 0,5 mm) da kupiš jedan akvarijum od jedno 60 litara, tu prespeš malce zajedno sa vodom staviš taj sunđer filter (koji možeš zamenuti za neki korner filter u koji staviš malo keramičkih prstenova i malo mase iz svog akvarijuma), vodu polako dodaješ - prvi dan najviše 2 l, zatim drugi dan još npr 4 l... Nije komplikovano, ako imaš želje, ljubavi i vremena. Ljubav na prvom mestu, a ako tome posvetiš dovoljno ljubavi, nećeš ni postati svesan kad će početi da de vraća u vidu novca. Razumimo se nećeš izgraditi kuću i biti najbogatiji čovek u mestu, ali riba će sama sebi da plaća hranu, opremu, pa i održavanje i tvoj rad oko njih...

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #17 on: 23 August, 2011, 08:42:37 »
Pre svega,hvala na odgovoru.
Za to gde ih preseliti,razmisljao sam,posto trenutno imam dva slobodna akvarijuma od 23 l i 40 l(koji su vec dobro ciklirani),ali su zasadjeni biljkama da li ce to nesto smetati?
Filter dok su u tegli mogu im ubaciti korner jer njega trenutno imam,a imam i slobodnu vazdusnu pumpu.
Polagali su dosta ikre brojao sam i 400 kom,i jednom bez ikakvog razloga mi se izlegli,to mi je prvi put da sam video bebe skalara,a nista nije manjano u akvarijumu u odnosu na ostala polaganja.Nisam ni planirao da budem najbogatiji,ja ribe drzim pre svega iz ljubavi.
Hvala!
Ciklidi su zakon ;)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #18 on: 23 August, 2011, 10:54:13 »
Naravno da može korner... Još bolje nego sunđer. Pošto imaš ta dav akvarijuma, to ti je sasvim dosta, samo može biti malko problem , zato što malce hraniš artemijom... Problem je samo u tome kako čistiti akvarijum, ali uz malko truda neće biti većih problema...

Offline stefanovic^v

• Član
  • Veljko Stefanovic
« Reply #19 on: 23 August, 2011, 11:09:21 »
Imam i artemiu  :D
Jer kad malce prebacim u akvarijum ostace mi slobodna pumpa i onda mogu da izlezem artemiu,imam i mikro crve,da li ce smetati malcima sto je u jednom aq podloga bele boje,a u drugom aqua-clay,tj dal ce ih videti od podloge?
Ciklidi su zakon ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 December, 2018, 11:35:38

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154936
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 88
  • Online Ever: 450