Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: 3D pozadina ili tama?  (Read 14969 times)

Offline galejr

• Početnik
  • *
Re: 3D pozadina ili tama?
« Reply #110 on: 01 June, 2013, 13:10:44 »
Kod mene je trebala biti kombinacija, ali mi se hamer odljepio :)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #111 on: 01 June, 2013, 14:17:23 »
e bas sam na ovo mislio :) prelepo , sve pohvale za ak :) a sto se odlepljivanja Hamera tice , imas u svakoj boljoj knjizari selotejp koji sa obe str ima lepak i lepi kao blesav , ja sam ga stavljao i nikada mi se nije ni jedan hamer ili folija odlepila ;)
« Last Edit: 01 June, 2013, 14:19:06 by Ivke »

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #112 on: 01 June, 2013, 14:46:33 »
e bas sam na ovo mislio :) prelepo , sve pohvale za ak :) a sto se odlepljivanja Hamera tice , imas u svakoj boljoj knjizari selotejp koji sa obe str ima lepak i lepi kao blesav , ja sam ga stavljao i nikada mi se nije ni jedan hamer ili folija odlepila ;)
I ja sam za kombo varijantu - malo pozadina, malo crna folija. Na svom aq sam prvo probao samo sa crnom folijom - bilo je previše refleksije, posebno kod dela gde unutrašnji filter sa zazorom. E sad, naravno, stvar ukusa. ;)

Offline SPAJKE

• Veoma napredan član
« Reply #113 on: 01 June, 2013, 14:53:33 »
Samo prirodan kamen,nista drugo ne moze da imitira prirodu...kakav Koka,kakvi bakraci! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #114 on: 02 June, 2013, 09:36:32 »
Ma pozadine super izgledaju, ali ja kad sam je vadio (dok su i ribe i voda bile unutra), meni je posle vadjenja pozadine nivo vode opao na POLA! u 400L. :D
To me ubedilo da ih vise ne koristim.

Offline ivan_bg

• Napredni član
  • a kako ovo radi?
    • BPNB
« Reply #115 on: 02 June, 2013, 14:32:48 »
Samo prirodan kamen,nista drugo ne moze da imitira prirodu...kakav Koka,kakvi bakraci! :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Koka se, uglavnom, prirodno ponaša u gostima :)
Elem, mislim da od pozadine koristi imaju i ribe. Npr., tanganjikanci vole kamenje, školjke i sl. Uglavnom nisu rasplivana bića, osim leptosoma i još po kojih. Bez pozadine, svi bi se koncentisali na dno akvarijuma, gde se nalaze pomenute, njima zanimljive, igračke, tj. skrivalice. Sa pozadinom, kamenjar se virtuelno podiže do vrha akvarijuma, tako da ribe imaju još mesta da se igraju, ne samo po dnu. Naravno, pozadina ne bi trebalo da bude takva da pogineš dok nahvataš ribu. Eto, to je moje mišljenje, nakon četiri tanganjikanska meseca. Ipak, na kraju, ostaje - stvar ukusa :)

Offline smcm5

• Napredni član
« Reply #116 on: 02 June, 2013, 22:10:54 »
ja pozadine obozavam,nisu svacija iskustva ista,zato ih neko voli a neko je ogorcen,jel tako spajke :D :D :D

al si je miniro :D :D :D

mada mi pase i ova kombinacija sa tapetom i pozadinom,gdje pozadinom sakrivamo unutarnje filtere,a izmedju tapeta
« Last Edit: 02 June, 2013, 22:12:34 by smcm5 »
Gizmo

Offline abarth

• Značajni član
« Reply #117 on: 03 June, 2013, 07:35:15 »
Ja sam se opet na novom akvarijumu odlučio za 3D pozadinu, doduše na predhodnoj sam naučio da obavezno bude iz jednog dela, naravno ako akvarijum to dozvoljava.Kad su iz delova i ima razmak izmedju tih delova ribama je super, ali meni nije nikako kad trebam neku da navatam.
« Last Edit: 03 June, 2013, 07:37:19 by abarth »

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 10:27:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 80
  • Online Ever: 450