Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Diskusi - kraljevi među ribama  (Read 19431 times)

Offline Shone

• Napredni član
Re: Diskusi - kraljevi među ribama
« Reply #20 on: 21 June, 2011, 08:25:39 »
Jesam li rekao da nikad nisam lečio ribu ni jednim mogućim lekom, sem šestomesečne preventivne terapije protiv crevnog parazita?

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #21 on: 21 June, 2011, 09:44:44 »
Ma nema sta da se brines i pravdas Shone, ispalo je kako je ispalo, malo si krenuo temperamentnije kao da si nogom vrata od foruma otvorio, tipa poruka je vi ste zaostali jos hranite srcem govedjim itd, pa su ljudi slicno odgovarali, akcija-reakcija, uostalom za to sluze forumi...

Dakle, ribe su ti naizgled dobre. Sto se tice hrane, ti hranis svim i svacim jos osim ovim receptom pa se ne zna sta je tu ucinkovitije, ali se sigurno slazem da je skoro sve sto si nabrojao prva liga! Na kraju, ako diskusima mijenjas redovno vodu, pa jos meku, pa jos ovoliko raznovrsnu hranu imaju, tesko da ce imati bilo kakve bolesti jer im je imunitet izuzetno jak. A kod bolestina uglavnom je u pitanju stres, slaba ishrana, losa izmjena vode.
Sa ovoliko jakom energetskom bombom od hrane, nije ni cudo da bacaju toliki broj mladih. No ima nas koji smo imali preko 300 malih od para, tako da to nije cudno.
Pitanja:
Koliko su ti stari maticni parovi, jesu li uvezeni, koja je velicina njihova, odnosno njihovih roditelja, i kada su poceli da bacaju ikru? Mozes li sliku jos neku da stavis, blue diamonda, recimo, odnosno maticnih parova? Pozdrav
Recimo svjetski odgajivaci  ne preporucuju uparivanje prije 17cm velicine...

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #22 on: 21 June, 2011, 10:21:03 »
Ne.... Ljudi... Nije poenta svega što sam napisao ni da je juneće srce loše ni da su loši uzgajivači koji hrane junećim srcem, ja sam samo hteo da kažem da riba može da se odgoji na drugačije načine od standardnih, a da pri tom možda bude i bolja nego li gajena na standardne načine. Izvinjavam se još jednom svim učesnicima (članovima) foruma nije mi bila namera da bilo koga uvredim, ja sam samo pokušavao da diskutujem o mitu "samo juneće srce i ništa više". Naravno da sam i ja hranio ribu junećim srcem. Međutim, razgovorima, čitanjem informisanjem sam ga izbacio i zadovoljan sam rezultatima koje sam postigao, te je moja jedina namera bila da zepažanja i rezultate podelim sa vama, što, morate priznati, uopšte nije sebično. Eto, trebali bi sve ove postove posmatrati na taj način, onda se niko ne bi ljutio. Priznajem, problem je možda bio u nastupu, ali se nadam da sam sad te stvari razjasnio.
E DRANKI DAK
Sad vidim da sam na prvom postu napisao broj malaca i varijetete i broj parova. Parovi st stari između 2 i 3,5 godina, a na veličini su nekih 18-19 cm. Nisu uveženi svi su rođeni u Srbiji, a kupljeni su kao malci. Počeli su da bacaju kad su imali između 1,5 u 2 godine.
Nakačiću slike čim uslikam sveže, mislim da se na jednoj od onih slika vidi mužjak tirkiz, a sad ću da vidim da li imam negde par red flowera....

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #23 on: 21 June, 2011, 10:24:58 »
Na prvoj strani slika broj 3 u prvom planu je par red flovera mužjak levi, ženka desna, a skros donja slika mužjak tirkiz. Slike su, priznajem stare nekoliko meseci, ali čim budem našao vremena slikam friške i mećem....

Offline dranki dak

• Značajni član
« Reply #24 on: 21 June, 2011, 11:42:00 »
Odlična velicina, a i starost, bravo Shone!!!

Sve smo razjasnili, idemo dalje, očekujemo nove slike. Pozdrav

Offline malipirat

• Član
« Reply #25 on: 21 June, 2011, 12:25:52 »
Odlicno sto si svratio i potstaknuo da se pise o diskusima jer vec mozda 2,3 meseca u nazad slabo je pilo pisanja i pokretanja diskusija.....Svi mi volimo svoje ribe i zelimo im najbolje tako da je svaki savet dobrodosao,a sad ko prihvati prihvatio je :)

Offline capara

• Značajni član
« Reply #26 on: 23 June, 2011, 13:31:02 »
 :grin:

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #27 on: 28 June, 2011, 08:00:40 »
Evo uslikao... Ima po dve slike parova, jedna slika raspa i ukrasni akvarijumčić od 150 l u kući...

Offline flojd

• Značajni član
« Reply #28 on: 28 June, 2011, 09:33:26 »
Kakva je dinamika razvoja mladih diskusa po mesecima kod tebe?Diamond-i su ti famozni!
Pozdrav

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #29 on: 28 June, 2011, 09:39:43 »
Red floweri malci na slici su oko mesec dana (najveći je oko 1,5 cm), a ovi mešanci su oko 2 (malo jače) nedelje (svi ispod 1 cm i nemaju oblik diskusa nego su još izduženi-oblik ciklida)... Idem od ponedeljka na more i ako ih svastika ne pobije ja kontam da će za još mesec dana biti na lepoj veličini (možda čak i prodajna). Mislim na red flowere jer ih je manje (oko 30-40), ovih drugih ima oko 200 na istom prostoru, a rano mi je da ih selim pre mora, tako da kontam da će se ovi slabije razvijati...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 June, 2018, 17:48:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154852
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 86
  • Online Ever: 450