Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Diskusi - kraljevi među ribama  (Read 20590 times)

Offline herman

• Značajni član
Re: Diskusi - kraljevi među ribama
« Reply #10 on: 20 June, 2011, 20:49:06 »
Bravo Shone-kraljevi su kraljevi,zato ja drzim Robin Hudove :)

Offline milloske

• Član
« Reply #11 on: 20 June, 2011, 21:58:42 »
Lepe su ti ribe i svidja mi se da sve vise ljudi pocinje da cuva diskuse.  :)

Offline milloske

• Član
« Reply #12 on: 20 June, 2011, 22:10:55 »
E da, za hranu. ;)
 Kad neko kaze da bez juneceg srca nema dobrih diskusa i jeste i nije tacno. Srce svi mi koristimo jer je jeftinije nego da kupujemo smrznutu hranu.
Kad nam poraste zivotni standard i porasce i izdvajanje para za hranu za nase ribe.  :)
Naravno da kad se kaze da se daje junece srce, vecina misli na mesavinu sa drugim sastojcima. Naravno nema tajni za sastojke jer je to vec postala domaca hrana i svi je manje vise prave po slicnoj recepturi. U aziji gde uglavnom i nastaju ovi varijateti kojima se mi divimo, uglavnom ih odgajaju na hrani kojoj je glavni sastojak junece srce. Oni tamo nemaju tih problema i rasprave koja je hrana bolja a koja nije. Najbitnija stvar u odgoju diskusa je menjanje i menjanje i menjanje vode. :) :)

Offline tatamisa2004

• Član
« Reply #13 on: 20 June, 2011, 22:34:51 »
Hraniti ribe  pangazijusom, tabletama, sargarepom,raznim brasnom i da nenabrajam ostatak a pri tome navodis kako je zesca budalastina hraniti diskuse govedjim srcem, ja dovodim u pitanje dali ti uopste imas bilo kakvog iskustva sa disusima.
Od tvoje hrane su ribe okrugle a od srca jajaste....nemogu da verujem sta citam, ovako nesto nisam procitao nikad na ovom saitu! :lipsrsealed:

Offline ljubairac

• Član
« Reply #14 on: 20 June, 2011, 23:15:21 »
Shone posto discusi ne ubijaju krave,vec jedu samo morske specijalitete ,a onda sta tacno divlji discusi jedu ?

Offline malipirat

• Član
« Reply #15 on: 21 June, 2011, 01:10:38 »
Sve sto si naveo da ti smeta su bili moji postovi :)
Posto diskuse cuvam od avgusta prosle godine desavalo mi se da mi ljudi koji nemaju iskustva sa diskusima daju pogresna misljenja zato sam i naveo da se ne treba verovati svakom...Na ovom forumu sam upoznao milosketa koji mi uvek do sad lepo objasni bilo sta sto mi treba i od tada nemam nikakav problem  :grin:
Sto se tice tubifexa njega prvo jedno 4,5 dana dajem drugim ribama u poseban akvrijum a pre toga ga cisim u vodi sa sargarepom kad vidim da je sve u redu dam ga diskusima jedno 2 dana ili ga smrzen pa dajem kad hocu...Kisne gliste kao i kalifornijske koje sad sam uzgajam su se pokazale kao extra hrana jer ih diskusi pocepaju dok jos i ne padnu u vodu...
Orvagilom sam do sad lecio beli izmet kad sam imao problema ali hvala bogu taj problem nemam vise pa ga vise i ne korisitm...
U srce stavljam beli luka grasak i ponekad morske plodove...
a za oblik diskusa mislim da razlicite vrste diskusa imaju razlicit oblik...

Offline ViK

• Napredni član
« Reply #16 on: 21 June, 2011, 07:30:33 »
Ja juce procitao shonetove postove, pa nisam mogao da izdrzim lepo kontaktirao coveka i otisao da se upoznam sa njim i da mu vidim ribe :)
Ne razumem se nesto puno u diskuse, pa necu da pisem o kvalitetu riba (koje meni super izgledaju), ali mogu da kazem da covek ima trenutno jedan jako obiman mrest. O tacnom broju ce on, ako bude hteo, ali ovo cisto pisem kao neku "potvrdu" da im je sigurno pruzio dobre uslove. Ne verujem da se riba tako mresti bez dobre hrane, mada mozda gresim...
Svemir Svemircima!!!!

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #17 on: 21 June, 2011, 07:52:15 »
Pa dobro, probaću svima da odgovorim u jednom postu...
Ono za sirće je značilo da se ne slažem da diskuse treba držati u tvrdoj vodi.

Što se tiče skupoće hrane i nije baš puno skuplja (npr 3 kg diskus granulata tetrinog košta oko 6000 din, a 5-6 kg ovoga košta oko 5000 din).

E sad TATAMISA2004... Mislim da su ovde pale žešće prozivke (možda sam i ja malo preterao sa prozivanjem, ali mi nije bila namera pa se svima izvinjavam i trudiću se da razmislim dobro da nekog ne uvredim pre nego što napišem bilo šta). Dobro sad, mislim da sam već negde napisao, uzmeš bilo koju suvu hranu i pročitaš sastav, e tu ćeš pročitati većinu ovih sastojaka npr. tetra diskus hautpfuter koju svi uglavnom koriste sadrži većinu ovih sastojaka... Ne znam šta drugo mogu da ti kažem u svoju odbranu sem da sam viđao druge diskuse, a gledam i svoje samo sam jedanput menjao ribu i nikad više... Da ribe su od junećeg srca duguljaste, mišljenja sam da im je riba kao hrana lakša za želudac (i stojim iza toga), ljudi koji su mnogo pre mene držali diskuse provalili su da izbacivanjem junećeg srca u velikoj meri smanjuju mogućnost dobijanja heksamitoze (sem toga riba bolje sija, bolje izgleda i u boljoj je formi). E sad ljudi koji se trideset godina bave diskusima nastupaju slično kao i ti, samo sa još većom odbojnošću, ali njihovi parovi npr. neće da bacaju na leto, mali broj malaca im propliva (omreste se ali padnu na dno), krljaju razne lekove u akvarijume, a i dalje neće da odstupe od stava "juneće srce je zakon". Ja sam ovde naveo bar tri razloga zašto ne juneće srce, pa te molim da ti meni navedeš bar jedan zašto da juneće srce (ali molim te nemoj sa onim pa svi to od uvek rade). Nemoj pogrešno da me razumeš, nisam rekao da je juneće srce sranje, samo sam rekao da sam ga ja izbacio zbog određenih razloga i nemoj ljutiš ... :-)

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #18 on: 21 June, 2011, 08:07:16 »
Idemo dalje...
Flojd...
Tebi je bio i odgovor za sirće :-). Recept sam dobio u Zemunu i prihvatio ga takvog kakav jeste. Za C vitamin sam siguran da je nestabilan na visokim temperaturama npr. +50, ali za ostale vitamine i temperaturu -30 pravo da ti kažem nemam pojma... Ako i izlape ništa zato postoji suva hrana, fishtamin.
Ljubairac...
Tačno ne znam šta jedu, znam da im je sasvim sigurno larva komarca jedna od osnovnih izvora hrane, ali ja ne naručujem vodu iz Amazona za osvežavanje vode u akvarijumu i ne donosim im larve crvenih komaraca iz Amazona, ja se trudim da ribama obezbedim što bolje uslove za život.  Priča je bila figurativna jer me niko sasvim sigurno nije uspeo ubediti da je juneće srce bolje za ishranu akvarijumskih riba od bilo koje druge vrste ribe. Ja sam se ovde opredelio za pangazijusa zbog masnoće koju poseduje, a ostali sastojci je nemaju u tolikoj meri. Rakovi i školjke? Ja kad se najedem morskih plodova sav se zajapurim (znaš na šta mislim hahaha).

Offline Shone

• Napredni član
« Reply #19 on: 21 June, 2011, 08:20:08 »
Zaboravih da napomenem da osim ove hrane (koju moje ribe dobijaju samo jedanput dnevno, a hranim ih 2 ili 3 puta) ribu hranim kombinovano sa tetra diskus futerom, tetra pro kolorom, enhitrejom (ili grindalima što zavisi od godišnjeg doba) i malce artemijom (koji su na stalnom meniju) a povremeno kupim smrznutu: veliku artemiju,  kril, larve komarca, dajem i dafniju... Sve što mi padne šaka sem sarme, bureka i živog tubifeksa.
MALIPIRAT
Gliste su sasvim sigurno jako dobra hrana i po sastavu su najsličnije larvi crvenog komarca i tubifeksu, ja sam samo rekao za orvagil-da se ne ponavljem, a mislim da si ukapirao i čačkao po netu da proveris... Za suvi tubifeks nemam pojma, a za gliste se jenostavno nisam opredelio. Posle sve ove hrane, mislim da mi samo još fali da uzgajam i gliste....
VIK
Drago mi je da ti se riba svidela... O broju ne bi želeo jer sam već izazvao nervozu kod nekih članova, a mislim da bi to bilo lično... Napomenuću samo da je mrest koji si video drugo po redu bacenje ikre tog para i da će sledeći put baciti sasvim sigurno više (da ne ureknem ali očekujem duplo).

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 December, 2018, 18:29:33

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154936
  • Total Topics: 9363
  • Online Today: 83
  • Online Ever: 450