Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tanganyka u 15 minuta  (Read 2676 times)

Offline Vedran

• Početnik
  • *
Tanganyka u 15 minuta
« on: 28 September, 2005, 20:29:06 »
Nisam prodao one ribe, prodao sam hypancistrus zebre pa nisam morao rasturat Tangu, a da ublažim duševne boli poslije maèje urote koja je rezultirala iskljuèivanjem filter pumpe i pomorom mase riba (izmeðu ostalog 7 botia macrachanti od 15-20 cm) dok sam bio na moru (je, namjerno su to napravile, znale su da æe ih pojest nakon kaj ih iz akvarija sestra baci) , na brzinu sam nažicao 5 frontoza i ponešto kamenja i napravio ovo..sve je bio gotovo u 15 min, jer je akvarij bio prazan, samo zrela voda i zacikliran filter ( dodao sam Aqua DUR sol za ciklide samo..)

Poboljšanja slijede

:)

Offline Vedran

• Početnik
  • *
Re: Tanganyka u 15 minuta
« Reply #1 on: 28 September, 2005, 20:34:26 »
tako je u 250 litarskom umjesto azijskog biotopa sa mojim debelim prasicama botijama ( poèivale u miru u maèjoj škembi) završilo , koliko sam uspio vidjet 4 mužjaka i jedna ženkica frontoza... Poklonjenim ribama spolovi se ne gledaju  :hammer: ...treba oprat još malo pijeska, presložit malo kamenje i polako krenut u planiranje veæeg akvarija... mislim da æe planirani 155x56x50 biti ok zanjih..veæi ne stane u radnu sobu ;)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #2 on: 28 September, 2005, 21:44:21 »
Meni je licno ovo super. Pravu ocenu dace tanganjkasi, mada mislim da je odnos M+Z los!
Salut!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline Vedran

• Početnik
  • *
« Reply #3 on: 28 September, 2005, 21:57:12 »
je, bolje bi bilo da je obrnuto..ali takve sam dobio...no dobro, ako uleti još netko s viškom velikih , pa još i ženki, mijenjat æe se omjer ;) za sada nema nikakvih sukoba jer se jasno vidi tko je gazda :D

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #4 on: 28 September, 2005, 22:00:43 »
Vedrane, ti prasici mogu enormno da posrastu i moze lako da ti se desi, da ti i taj veci akvarijum bude mali za njih. Siguran scenario glasi, da ces kroz godinu dana da popizdis zbog nemanja mresta (sto je normalno jer su mlade ribe) istripovaces se, da ti je los m/f ratio, i prodaces bubreg da bi kupio jos frontoza, sto ce na kraju da stvori potrebu za mnogo vecim akvarijumom, mislim da je najbolje da ih kompenzujes za neke manje Tanganyka-nce...
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #5 on: 29 September, 2005, 10:00:25 »
Licno, kao 'vlasnik' 4 Frontoze moram da se slozim i sa Piromanom po pitanju velicine aq za te ribe.  Medjutim, Vedrane, kako to da si siguran da imas bas 4M i 1F!?  Po slici rekao bih da najveca frontoza ima oko 15cm...sto je rano da bi se odredio pol.  Ne znam ni da li je 'venting' moguc kod mladih riba!?

Offline Vedran

• Početnik
  • *
« Reply #6 on: 29 September, 2005, 14:59:53 »
pa dvije najveæe po kvrgama i prsnim perajama, od 3 manje 2 imaju jako duge prsne..onak..od oka.. greške su moguæe  :hammer:

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #7 on: 29 September, 2005, 15:26:52 »
Mozda ti neka 'greska' ode u prilog i pojavi se jos neka zenka!?  Ako mene itas, bolje da imas 4 muzjaka nego samo 2.  CIKLID_106

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 January, 2018, 12:39:32

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]