Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Uginula mlađ Oskara  (Read 2865 times)

Offline brod

• Napredni član
Uginula mlađ Oskara
« on: 14 April, 2011, 15:07:22 »
Jeste da nema veze bas sa tvojom temom ali bih postavio koje pitanje vezano za mladj oskara.
Na poklon sam dobio od druga Rajka-Amd par oskara i pre nekih 2 meseca su se izmrestili. Kamen sa nekih (po mojoj proceni) 1000-1500 jaja sam prebacio u drugi manji ak koji sam pre toga napunio vodom gde su se mrestili. Sigurno je izaslo 60-70% malaca i proplivalo. Davao sam im ciclops-e tetra diskus u prahu i kasnije mikro crve. 2dana nakon prve porcije mikro crva poceli su da crkavaju pa sam prekinuo sa crvima ali na moju zalost svi su ubrzo uginuli...Nemam uopste iskustva sa oskarima a i ovaj par od Rajka su bili kod mene na cuvanju. Voleo bih da cisto neko napise svoje misljenje sta bi mogao biti razlog
« Last Edit: 14 April, 2011, 15:59:39 by nedara »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Uginula mlađ Oskara
« Reply #1 on: 14 April, 2011, 16:04:03 »
Brod, nadam se da se ne ljutiš što sam od tvog posta napravio novu temu...mislim da je to bilo potrebno!  :)

Male ribe su izuzetno osetljive, odmah mi pada na pamet 2 razloga:

1. Možda nije dovoljno prebaciti samo vodu iz ''matičnog'' akvarijuma, nego i filter masu, kako bi se kvalitet vode očuvao. Meni se dešavalo da se voda ''pokvari''.

2. Možda im hrana nije bila adekvatna kao prvi obrok ili je bila ''zagađena''. Noik je podigao oskare, tako da bi on mogao da iznese svoje iskustvo...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #2 on: 14 April, 2011, 18:54:12 »
tih 3-4 legla koje sam odgajio,uglavnom su porasli na usitnjenoj hrani i procenat uginuca je bio jako,jako mali.Moguca su oba faktora koja je Nedara naveo.
nisi rekao kakvu si filtraciju imao u tom akvarijumu?gde je mladj,tu ima dosta nepojedenih ostataka hrane koja se lako budja i zagadjuje vodu...

Offline brod

• Napredni član
« Reply #3 on: 15 April, 2011, 10:37:45 »
Mali ugaoni filter sa vatom iz velikog akvarijuma to je sve. Sa Oskarima nemam iskustva uopste. Verovatno ih vise nikada necu imati ali me kopka zasto su naprasno uginuli. Nije pomagalo ni zamena vode ni nista...Jedino mi je palo na pamet da je zbog mikro crva ali ortak hrani svoje ribe sa njima i sve je ok.

Offline marsenic81

• Napredni član
« Reply #4 on: 15 April, 2011, 17:16:26 »
zasto tako crno gledas sto ih ne bi vise nikad imao ? pa oni kad krenu da se mreste mrestice se na svakih mesec dana  :) ( bar je kod mene takav slucaj bio)

Offline brod

• Napredni član
« Reply #5 on: 16 April, 2011, 08:05:14 »
Ma nije crno meni se u principu i ne svidjaju jednostavno  :D. Mrest se zadesio dok su bili na cuvanju kod mene pa rekoh ajde i to da probam greota da propadne  :laugh: ali je na kraju ipak propalo. Sve u svemu jos jedno iskustvo

Offline Sanja sanjica

• Početnik
  • *
kako da prezivi mladj oskara?
« Reply #6 on: 09 August, 2014, 15:43:14 »
Imam jedno pitanje ako neko zna da mi kaze bila bih mu jako zahvalna :) drzim oskare vec godinu dana i poceli su da se mreste ovo im je vec treci ili cetvrti put ali ni jedan put mi ne uspeva da mladj odrzim u zivotu :( prvi put kada su se omrestili i izbacili ikru morala sam da je izvadim cim su poceli da se mrdaju jer njih dvoje su poceli da ih jedu... sve je bilo super lepo su mali napredovali malo ih je uginulo i posle pet sest dana sam im dala malo artemije da jedu i sutradan su mi odmah svi uginuli... :sad: zanima me ako neko zna sta da radim mnogo volim ove ribetine i zelim da mi bar nekoliko ostane u zivotu koliko ne treba da se hrane i kad treba sa cim da li im mozda treba neka posebna nega ili nesto?  :undecided:

Offline Sanja sanjica

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 09 August, 2014, 18:45:22 »
kada mali oskari pocinju sa hranjenjem trenutno imam od drugih oskara 300 komada malih i lepo se ponasaju i plivaju i izdizu se gore ali njih ne hranim uopste a imaju vec jedno 4-5 dana iskreno sad ni ne znam sta da radim ove moje sto sam hranila odmah su do ujutru uginuli  :cry:

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #8 on: 10 August, 2014, 13:29:57 »
Hrane se odmah cim proplivaju,nema cekanja 5-6 dana,cemu to?artemija bar 2 puta na dan,mikrocrvi,postepeno uvodis izsitnjenu suvu hranu. Koliki je akvarijum gde je mladj i kakva je filtracija i zamena vode?
Roditelji umeju da uzimaju mladj u usta i da premestaju na neko drugo mesto,a nekome ko to vidi prvi put izgleda kao da ih jedu.Najbolja hrana za mlade oskare je svakako sluz sa tela roditelja (isto kao sto rade diskusi npr.),ali mora i druga hrana pored toga.tako da...pusti jedan mrest da priroda odradi svoje,samo ubacuj artemiju cim proplivaju  :)
Pozdrav

Offline Sanja sanjica

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 10 August, 2014, 18:51:02 »
 :grin: hvala ti puno  :grin:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 June, 2018, 15:21:23

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154844
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 66
  • Online Ever: 450