Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Problem sa koralima...  (Read 11621 times)

Offline capara

• Značajni član
Problem sa koralima...
« on: 05 April, 2011, 20:28:00 »
Od pre dva dana sam primetio korale koji se ne ponasaju kao obicno . Danas sam promenio 30 posto vode i slikao korale.  merio sam nitrite 0,1 do 0,3  .   Ph  8,1..Salinitet nisam merio i ostale stvari...
Zoe koral sam kupio pre mesec dana i otad sse samo nekoliko puta otvorilo po nekoliko polipa a vec duze vreme 10 dana mozda se ne otvara ni jedan polip....
 :sad:

Offline Dule1996

• Napredni član
Re: Problem sa koralima...
« Reply #1 on: 05 April, 2011, 21:15:21 »
Izmeri fosfate mozda su ti fosfati poviseni....

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #2 on: 05 April, 2011, 21:31:48 »
Meni taj sarcophiton deluje kao da se presvlaci ali ne mora da znaci! U svakom slucaju uslovi im nisu idealni cim su poceli da se bune  ;)
Najbitnije stvari su salinitet, ph, kh, po4(fosfati), no3(nitrati)
To moras izmeriti da bi imao neku predstavu sta se desava! Napamet mozemo samo da lupamo...

Ph ti je dobar a nitrite dzabe meris treba da meris nitrate!
A i taj test za nitrite je pitanje koliko je tacan?! Koji je test u pitanju? A ako imas stvarno nitrite 0,3 onda to ne valja jer nitriti treba da budu 0!

Ako nemas uslova to da izmeris sacekaj par dana da vidis da li ce se desiti neka promena od zamene 30% vode ako vidis promenu menjaj cesce vodu i vozi! Ali salinitet obavezno izmeri! Jel imas salinomer?

Offline ultrashmele

• Značajni član
  • Na tabeli druga - u srcu prva!
« Reply #3 on: 05 April, 2011, 21:40:55 »
I meni se cini da se sarcophyton presvlaci. Verovatno te nisam dobro razumeo-u morskom akvarijumu ne meris salinitet?!

Offline capara

• Značajni član
« Reply #4 on: 06 April, 2011, 00:30:46 »
Ma imam staklenu spravu za merenje saliniteta al nije trenutno kod mene, neznam da sam za 3,5 godine kolko imam more merio salinitet i uvek je bilo sve ok.Ranije sam koristio reef cristal morsku so a sada serinu za reef akvarijume. Ranije nisam imao korale pa neznam da procenim sta je i koja so bolja...
Nitriti su verovatno ispod nule , to sto sam ih uporedio sa o,1 i 0,3 je samo priblizno na papiru serinog testa sto se tice boje , mislim da nitrite nemam uopste..
Fosfate nemam cime da merim , mislim da ih imam dosta jer mi bujaju braon alge na zadnjem staklu i pomalo sa strane, na prednjem staklu su to neke male okrugle koje se skidaju magnetom. po kamenju ih nemam osim onih obicajnih za morski akvarijum.. :undecided:....
Ovih dana cu izmeriti salinitet kada povratim spravu, za ovo ostalo nemogu da obecavam jer mi nije dostupno u mom selu gde zivim jbg...
Sta se desava sa ovim zoantusom, koji je ovo koral ispred xenije...

Offline ultrashmele

• Značajni član
  • Na tabeli druga - u srcu prva!
« Reply #5 on: 06 April, 2011, 13:02:28 »
Ma imam staklenu spravu za merenje saliniteta al nije trenutno kod mene, neznam da sam za 3,5 godine kolko imam more merio salinitet i uvek je bilo sve ok.Ranije sam koristio reef cristal morsku so a sada serinu za reef akvarijume. Ranije nisam imao korale pa neznam da procenim sta je i koja so bolja...
Nitriti su verovatno ispod nule , to sto sam ih uporedio sa o,1 i 0,3 je samo priblizno na papiru serinog testa sto se tice boje , mislim da nitrite nemam uopste..
Fosfate nemam cime da merim , mislim da ih imam dosta jer mi bujaju braon alge na zadnjem staklu i pomalo sa strane, na prednjem staklu su to neke male okrugle koje se skidaju magnetom. po kamenju ih nemam osim onih obicajnih za morski akvarijum.. :undecided:....
Ovih dana cu izmeriti salinitet kada povratim spravu, za ovo ostalo nemogu da obecavam jer mi nije dostupno u mom selu gde zivim jbg...
Sta se desava sa ovim zoantusom, koji je ovo koral ispred xenije...

Pa do sada nisi imao korale pa nisi ni mogao da primetis posledice neadekvatnog saliniteta!

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #6 on: 06 April, 2011, 13:26:24 »
Koral ispred ksenije je sinularia koja deluje ok, sarcophiton moze da zivi u svim uslovima tako da mislim da se samo presvlaci i da ce za par dana da skine kozu i da izbaci polipe! Ako se sarcophyton ne otvori za par dana onda imas neki problem!

Zoanthusi traze malo cistiju vodu od ovih drugih korala sto imas, tako da ako se nisu otvorili do sad nece se ni otvoriti sve dok ne dovedes parametre na potrebne granice...
 Ne znam kakva je serina so ali verujem da je sranje, vracaj se ti na reef cristals! Vodu menjaj cesce i drzi lake korale a ako te to smara vadi korale i stavljaj bilo koju so i drzi samo ribe i miran si  ;)

Offline PAUN

• Član
« Reply #7 on: 06 April, 2011, 19:50:30 »
Reci nam jos nesto o akvarijumu...(trazio sam slike ili tekst, nisam nasao da si ga predstavio) Svetlo ? Filter ? mada kazes da su ti nitriti 0 ... Sta jos imas od organizama u akvarijumu ?  Batoni ili Masumi su odlicni pokazatelji da nesto ne/valja u akvarijumu ...na slici se vidi dosta Aiptasia ,sto je dobar pokazatelj za vodu,ali NE i za korale jer ih one peku ? Sto se soli tice, slozio bih se sa Igorom da je Sera S.... kada drzis korale moras da koristis bolje soli ili u ove losije da ubacujes dodatke (sto je skuplje) , isto vazi i kada koristis RO vodu... bice to ok, samo polako ...pozzz

Offline capara

• Značajni član
« Reply #8 on: 06 April, 2011, 20:09:44 »
Vec mi je potrebna so . pa akoneko ima  i sta da ponudi rado bih da kupim..hvala na svim odgovorima,sto se tice zoantusa neznam dali ce se otvoriti ili je uginuo ili u nekom stanju mirovanja ako budu neki bolji uslovi..
jasam u ovu pricu sa koralima uso jer su mi dosta ljudi rekli da probam i da je lako sa mekim koralima.
Jel zoantusi spadaju u meke teze za drazanje korale...

Offline PAUN

• Član
« Reply #9 on: 06 April, 2011, 23:52:47 »
Zavisi koji Zoantusi su u pitanju...ima ih mnogo vrsta , oni sa zosanktelama su napr. laki za drzanje dok su zuti i crveni tezi jer moraju da se hrane, traze jace svetlo... meki korali su u principu laki za drzanje, pogotovo te dve vrste koje imas Sinularia i Sarcophyton trpe fosfate 5-8mg/l dok je kod ostalih 0-1mg/l, nitrate 0-100mg/l ostali meki korali 0-20mg/l... Meki koral ne trosi Ca i Mg u kolicini kao tvrdi pa ne mora da se dodaju ova dva elementa, vec se redovnom izmenom vode nadoknadjuju (kada je u pitanju kvalitetna so) ali za uspesan rast potrebni su im ostali elementi , ne mogu rasti samo od svetla, kako se nekad mislilo...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 September, 2018, 12:24:04

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 68
  • Online Ever: 450