Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Low budget reef :-)  (Read 11872 times)

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
Re: Low budget reef :-)
« Reply #70 on: 14 November, 2012, 12:20:32 »
Sa redovnom zamenom vode korali ce ti imati mnogo bolje boje a zivih organizama ce biti jos vise  ;)
TO mi reci! :)

Offline Arsa

• Početnik
  • *
« Reply #71 on: 13 May, 2014, 11:40:38 »
Kakvo je stanje danas, pošto je prošlo dosta vremena?

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #72 on: 13 May, 2014, 13:55:09 »
Evo ja iz prve ruke da posvedocim sta sam skoro video u vezi sa ovim. U ovom akvarijumu nista nije dodavano, a trenutno unutra zivi jedna prelepa Murina. :)

Offline Ivke

• Veoma napredan član
  • -Bice skoro propas sveta-
« Reply #73 on: 13 May, 2014, 14:33:28 »
E to mogu i ja da potvrdim jer sam skoro i ja bio do igora i odusevio se murinom , steta je jedino sto ne moze u ak u kom ima malih riba ( mandarinac, fridmani, bleni,gobiji,mali klovnici...) jer ce to nocu da strada od iste ali kad poraste sve ubacujem je sigurno zaljubih se na 1 pogled :-D

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #74 on: 13 May, 2014, 14:37:49 »
To i ja pricam, zato sam i odustao od murina i ajkula, sto mi je bio prvobitni plan.
Sa bih da se oprobam od pocetka sa mandarincima, blenijima, hromisima...itd.
Kad to dosadi, idemo na zverinjak. :D

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #75 on: 14 May, 2014, 13:35:43 »
Petre jedno pitanjce :-)  jesi li fragovao mozda zelene masrume ( znam da jesi neke ali tacno koje ne mogu da sw setim ) ? Procedura ista kao za sve po pola preko usta ili nekako drugacije i koliko im treba da prebole? Odlepio mi se jedan sa grebena pa da se pozabavim sirenjem zelenih po ak kad vec imam priliku :-D a i nisam davno nesto cackao oko ak ima 15 dana odpr OBOLEH :-))))))
« Last Edit: 14 May, 2014, 13:38:08 by Ivke »

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #76 on: 15 May, 2014, 03:10:39 »
Hehehehe, razumem te u potpunosti. :D
Ja sam fragirao i zelene discosome (one koje ti imas), i ljubicaste.
Zeleni masrumi su pravi hit, jer se jako brzo oporavljaju.
Evo kako to ide skolski:

- Izvadis masrume zajedno sa kamenom na kome su (ili kod tebe samo masrum).

- Uzmes novi zilet, i preseces koral po celoj duzini i obavezno preko polovine usta. Mozes ga preseci na 4 ili vise delova, ali idealno na 4 dela, kako bi se lakse oporavio.

- Ziletom upres skroz do kamena dok ne pocnes da seckas cak i kamen malo tim ziletom i tupis ga.

- Zatim uzmes srafciger i cekic i cuknes na oko 1-2cm od baze masruma, sasvim polako da izdubis rupu oko masruma, i odvojis masrum sa malim delom kamena sa glavnog kamena.

- Iseceni masrum se idalje drzi za delice kamena koje si otkinuo sa glavnog, i uz pomoc nekog noza ili slicno, odvojis te delice kamena na 4 dela kao sto si i masrum sekao i razdvojio kroz usta.

- Uzmes manju otvorenu posudu, recimo do 10cm u precniku i visine oko 5cm. (moze kutija od Alve, Polimark Senfa). U kutiju sipas malo krupnijeg mrvljenog korala. Ako nemas, onda deo kamena koji imas negde viska isitnis na komade od 1cm x 1cm orijentaciono. Kolicina korala/kamena ne mora da bude dublja od jednog sloja.

- U posudu preko mrvljenog korala stavis 4 dela masruma koja si isekao, i vratis u akvarijum gde je struja malo slabija, a svetlo direktno ali svakako mnogo slabije nego za druge korale.

Masrumi ce ti se zalepiti za mrvljeni koral za oko 8 dana do dve nedelje. Mozes ih drzati u kutiji dok ne narastu, ili ih izvaditi i zalepiti super lepkom u gelu za veci deo postojeceg kamena u akvarijumu, gde ih zelis.

Znam da sve ovo znas, nego rekoh da napisem sve do detalja za nekoga ko bude citao ovo a nema iskustva.
« Last Edit: 15 May, 2014, 03:13:00 by Petar »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #77 on: 15 May, 2014, 14:05:57 »
Sve ovo znam citah kojekude, al sam hteo iskreno da cujem od tebe ( znam da si se igrao ) postupak i kako se oporavljaju , treba li im nesto uraditi posle fragiranja , mislim na nesto od hemije, ali ovo cu probati danas po tvom receptu . Javljam kako je prosla aperacija uskoro , hvala Petre !

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #78 on: 15 May, 2014, 14:10:21 »
Nema na cemu Ivke, tu smo da se pomazemo. :)
Nista od hemije ne treba, a inace ovaj koral je zaista po meni naj izdrzljiviji, i videces kako se lepo oporavlja.
Dobar znak je kada vidis da pusta one "bele konce" kojima se brani iz sva cetiri dela koja si odsekao. To znaci da si ga podelio na 4 funkcionalne baze. Cak iako toga nema, oporavice se, ali malo sporije.

Inace onaj usitnjeni kamen/mrvljeni koral, nije bacena stvar.
To ti ostaje kasnije za fragiranje Ricordea, masruma....itd.

Ako mene pitas, zaliepi ih na rastojanju od minimum 20cm razlike kasnije ako zelis da se bas lepo prosire po tom delu akvarijuma.
Svakako neces pogresiti.
« Last Edit: 15 May, 2014, 14:13:12 by Petar »

Offline Ivke

• Veoma napredan član
« Reply #79 on: 15 May, 2014, 14:17:18 »
Pa jos uvek bolujem za onim mojim delom gde su zeleni bili dominantni i ogromni , nesto im se desilo i sprcili su se kao 1 din odpr :-(  oporavljaju se lagano ali nisu ni pola kakvi su bili . Uzrok je moje preveliko pedanterisanje :-(  fosfati i nitrati su niski jako pa sad vracam stvari na normalu tj zapustio sam ga ali mi stenice rastu po glavi :-D  :-D  :-D  , probacu ovo sa ovim zelenim ali ce ici na 2 dela , mnogo imam masruma u ak a ovo se ukazala prilika pa aj da probam , znas da me sve zivo cacka kao i tebe da se proba :-D

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 10:45:30

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327