Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: *** izbora riba za 200 litara  (Read 15966 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Prvi akvarijum uopste
« Reply #20 on: 14 October, 2005, 03:30:20 »
Sta je bilo sa "sirenjem" akvarijuma?
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #21 on: 14 October, 2005, 10:07:43 »

grigri wrote:
Takodje bih hteo da obavestim sve zainteresovane da bih voleo da udomim ove venustuse, moze zamena za hranu ili neke mbune. Pa zainteresovani neka se jave. Ribe sada imaju oko 6-7cm i plivaju po ceo dan ko lude.

Daj preciznije podatke (na PP) pa da stavim na 'berzu'! Mozda sam i ja zainteresovan za trejd!?

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #22 on: 15 October, 2005, 12:22:11 »
Sa sirenjem akvarijuma je sledeca situacija.
Obavestio sam lika koji je lepio i on mi tupi ovo ono ali je na kraju obecao da ce da dodje i da pogleda, nema ga evo dve nedelje. Ja za sada posmatram stvari i cini mi se da se staklo vise ne razdvaja. Inace moj je utisak da je na tom mestu bila manja fuga sa unutrasnje strane pa se zato silikon malo rastegao ali  posto mi je staklo 10mm mislim da to nije previse rizicno.Lik mi predlaze da mi uradi ojacanja po dnu ili da ponovo zalepi zadnju stranu. Inace u AQ-umu sada imam preko 20 riba I BICE PROBLEM AKO TREBA DA SE PRAZNI.

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #23 on: 15 October, 2005, 12:27:49 »
Sto se venustusa tice.
Ja nemam mnogo iskustva, ali koliko sam gledao na slikama, a i video sam doduse male venustuse, ovi moji se dosta razlikuju. Jedan za koga mislim da je muzjak ima manje upadljive sare koje se pojacavaju kada se uplasi.Cini mi se da je poceo da se boji u zuto/zeleno ali nisam siguran. Drugi potpuno lici na venustuse ali po ledjnom peraju nema belu vec narandzastu liniju.Najbolje bi bilo da prvo okacim slike ali ce to da saceka najam digitalnog aparata. Uskoro.
Sta vi mislite da li je takva varijacija moguca ili su ovo neki mesanci.To sumnjam zato sto mi ih je jedan "dobar" drug poklonio.

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #24 on: 15 October, 2005, 12:48:08 »
inace u akvarijumu sada imam
6-karleusa
8-demasonia
4-majlandie estarea
2-"venustusa"

mislio sam da ubacim  ili jos 5 citokara mori ili neke alunocare. Sta vi predlazete i kako ocenjujete sadasnje i buduce brojcano stanje.( AQ 200l)

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #25 on: 15 October, 2005, 12:51:10 »
Sa venustusima nemam iskustva, to ce ti reci neko iskusniji!
Inace... Dosta ti je to za sada, cekaj da ribe narastu i onda izvrsi selekciju, izbaci muzjake viska, zakrzljale ribe itd.... A onda kad malo napravis prostora mozes da ubacis jos riba!!! CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #26 on: 15 October, 2005, 19:50:55 »
Poslusaj Gileta i sacekaj malo sa dodavanjem novih riba.Ako dodas 5 delfina moze da bude previse,oni porastu dosta veliki,mozda su Aulonocare bolji izbor za tvoj akvarijum.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #27 on: 15 October, 2005, 20:55:51 »
Šta se tièe Nimbochromis venustus-a ima u ovdašnoj galeriji nekla divna slika,pa možeš barem u nekim obrisima usporediti sa tvojima.Obièno su N.venustus,pravi i ne neki mešanci,pošto su to ribe,koje se ne mreste sa drugim.Zbog tog uzorka kože zovu ih i "Leopard ciklid".
Medjutim ne mogu,a da ne napišem još neko moju misao.
Ciklidi su jako zanimlijive i lepe ribe i akvarista,kad ih zavoli,prosto želi imati u svom akvariju štoviše tih ciklida.To je za poèetnika sasvim normalan pojav i sam sam bio u poèetku takav.Medjutim èesto se desi,da želje i litraža akvarija ne idu skupa,pa na kraju krajeva,u nekoj najtužnijoj prièi jedan ciklidaš,koji do nekog sudbonosnog trenutka strašno voli ciklide,nakjon toga postaje njihov neprijatelj.
Zato bih iskoristio ,da reknem,da ima puno divnih ciklida,puno nekih ciklida koji idu skupa u za njih dovoljno velik akvarij.
I da sa sad vratim ka Grigijevim stanovnicima,eto i N.venustus,kao i C.morrii ne bih se ugodno oseèali u 200l.akvariju,jer je akvarij prosto premaleni za te vrsne plivaèer.Ne treba si zatvarati oèi,ipak to je istina i u takvom sluèaju treba odabirati adekvatne ciklide,jer smisao ciklidistike jeste uživanje u ciklidima,ne gledanje kako se neki od njih muèe.

Sve u svemu ciklidi puno dadnu,ako se pravilno pristupi njima.
Snaga ciklida CIKLID_111

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #28 on: 09 November, 2005, 00:09:54 »
E pa ponosan sam da vas obavestim da su se na moje zaprepašćenje demasoni izmrestili. Naime ribe imaju oko 3-4 cm i sve je uspelo. Posle dve nedelje sam iyvadio mladj bilo ih je 8, jednog su ubili odrasli prilikom pokusaja probijanja u mrestilicu i ostalo ih je 7 odlično napreduju evo već su desetak dana u mrestilici i dosatigli su skoro 1cm. CIKLID_166  CIKLID_166

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #29 on: 09 November, 2005, 00:55:32 »
Imao sam sreće da snimim mrest i evo vam slike sexa dva demasonija.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 13:26:59

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348