Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: *** izbora riba za 200 litara  (Read 15463 times)

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
*** izbora riba za 200 litara
« on: 23 September, 2005, 01:25:25 »
Poštovani ciklidaši,

Duže vreme veæ samo vaš sajt prouèavam i mnoge mi je korisne informacije dao. Ja sam apsolutni poèetnik u akvaristici ali sam se kao manijak primio na ciklide.Od kada sam ih kod ortaka video. Napravio sam akvarijum evo radi veæ desetak dana.
dimenzije:100x40x50(dxšxv)
litraža: 200l
grejaè: atman 200W
filtracija: spoljašni prelivni filter 35l  sa atman pumpom 1300l/h
osvetljenje: 2x(sylvania GRO-LUX 60cm)
napravio sam postolje i haubu od univera, dekorisao enterijer(dole kvarcni pesak, kamenje razlièitog porekla, od biljaka Anubias Nana, neki Aponogeton i mislim da je Ophiopogon Japonica)  najbolje sto sam umeo i mogao(finansijski), a na osnovu vaših iskustava.
I evo sta sam naravio:
 CIKLID_290
« Last Edit: 28 November, 2012, 17:23:52 by nedara »

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
Re: Prvi akvarijum uopste
« Reply #1 on: 23 September, 2005, 01:35:49 »
Mislio sam da æe te biti radi da me Vi mnogo iskusniji ciklidaši uvedete u svet akvaristike i to baš preko ciklida.Imam mnoga pitanja za vas i voleo bih da zajedno od ovoga napravimo jedan prelepi malawi akvarijum.
Prva stvar je izbor ribetina.
Do sada sam ubacio jednu Botia macracanthus i jednog Plecostumous-a. Svidjaju mi se carleuse.I neznam kojih još riba da stavim. Voleo bih da imam šareni akvarijum sa više jakih boja zato što sam se baš zbog toga i zaljubio u ciklide.
Znaèi više vrsta koje æe se medjusobno trpeti.
Drugo pitanje je gde da te ribe nadjem i koliko koštaju jer sam sada poprilièno bankrot. Ovo nije baš jeftino ispalo.
Takodje mi hvali pozadina mislio sam da stavim fototapet ali ne onaj ružni kineski nego neko stenje pa gde to mogu da kupim. S nadom da æete mi pomoæi
   CIKLID_290

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #2 on: 23 September, 2005, 04:33:24 »
Akvarijum ti je cist, dizajn je nevazan ako filtracija ne valja, znaci za sada deluje kao da dobro radi filtracija! Botia nema sta da trazi u tom akvarijumu, pokloni je pod hitno nekome, jer moze samo da stvara problem. Dobar foto tapat (ovo je paradox, svaki foto tapet je sranje u odnosu na pravu pozadinu) mozes da nadjes u JZH-u!
Pozz
Piroman

Offline zile

• Značajni član
« Reply #3 on: 23 September, 2005, 07:58:26 »
cao,
odlican akvarijum CIKLID_111 ...ali ako mozes da kazes koliko te kostalo to zadovoljstvo, posto ja uzimam aq. sa slicnim dimenzijama 100x40x55,ako nije vec tajna.
Mislim vec sam se ja malo informisao,ali cisto da cujem iz prve ruke...e da koja je debljina stakla i jel to duplo dno sto se vidi na slici
poz
Mozilla Firethefox

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #4 on: 23 September, 2005, 11:01:29 »
Aista lep AQ...
Ima puno stekova za ciklide... Dobrih mesta gde ce da se kriju zenke koje nose...
Filtracija deluje OK! Ti prelivni filteri filtriraju mnogo vece AQ (pogledaj display AQ kod JZH-a!)
Sto se tice riba... Izbora je mnogo u tih 200L mozes komotnoda stavis 20-ak riba... Guzva smanjuje agresiju... Znaci ili 5 vrsta po 4 komada ili 4 vrste po 5 komada...
Preporucio bih ti ovo prvo... Onda bi imao u najboljem slucaju po muzjaka i 3 zenke od svake vrste, sto bi ti obezbedilo konstantne mrestove.
Preporucio bih ti da u pocetku ipak pocnes sa vise od po 4 komada od svake vrste, kako bi mogao da kasnije izbacis suvisne muzjake (izvrsis selekciju)!
Sto se tice pozadine stavi crni papir i zadivices se rezultatom... Pogotovo sto ces imati zute karleuse koji ce da bas odudaraju od pozadine... koji trip! CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #5 on: 23 September, 2005, 11:12:44 »
Ne crni papir jer bolja varijanta je da iseces crni lesonit i samo ga naslonis i izolir trakom prikacis za 'ledja' akvarijuma.  Kao sot gile rece, tada ce ribe i njihove boje da dodju do punog izrazaja.  Posto ti dekoracija vec malo 'sareni' akvarijum ne preporucujem ti foto tapet koji opet ima neki svoj dezen i sarenilo boja tj. njihovih nijansi.

Sjajan akvarijum (odlican pesak) samo napred.  Ja bih stavio 3-4 vrste Malawi Mbuna jer su oba pola 'ofarbana' i prizor je stvarno upecatljiv.

Kreni sa ubacivanjem pitomijih vrsta i manjih riba pa kasnije sa nesto agresivnijim.  Kako se radi o 200l akvarijumu, tj relativno malom akvarijumu za ciklide, preporucujem ti tzv 'dwarf' Mbune tj. 'patuljaste kamenjare' iz malawija koji retko prerastu 10cm.

Izbegavaj hiperagresivne vrste i muzjake 'soliste'

Samo napred...

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #6 on: 23 September, 2005, 14:51:02 »
Hvala vam svima na komplimentima,
I meni se cini da je dobro ispao.Da odgovorim prvo na tehnicke detalje.Akvarijum je pravljen od stakla FLOT koliko znam "Italijanskog" debljine 10mm nema duplo dno. negde sam procitao da nije lose da se dole stavi stiropor pa sam to i uradio.Lepio mi ga je neki lik u zemunu i kostao je oko 80 eura. Naravno dok sam kupio sve ostalo i napravio postolje i haubu cela cifra je iyasla na oko 200 eura.Ako ti treba lik koji lepi akvarijume javi mi se na mail pa cu ti dati kontakt.
Hvala vam svima na pomoci oko riba ali bih vole konkretne predloge i obraylozenja yasto su te ribe dobre za pocetek.Znaci trebaju mi imena.
Sto se pozadine tice trebalo bi da odem do JZH-a da vidim kako to iygleda pa cu onda odluciti dali tapet ili crna pozadina.
Puno vam jos jednom hvala, "volim i ja vas" CIKLID_179

Offline MILPER

• Veoma napredan član
« Reply #7 on: 23 September, 2005, 20:58:38 »
Grigri, sjajan akvarijum, svaka cast......

Sto se tice ciklida za tvoj akvarijum : Pseudotropheus elongatus Mpanga,Pseudotropheus demasoni,Pseudotropheus Asei,Pseudotropheus Socolofi,Labidochromis caeruleus,Maylandia Estherae, Melanochromis auratus,Melanochromis Maingano,Melanochromis johannii.........

Pogledaj u galeriji kako koji izgleda i odaberi jedno 4-5 vrsta sa po 4-5 ciklida.....
Ovi ciklidi su dosta popularni kod nas, i ima ih u skoro svakom Malawi akvarijumu......

Nadam se da sam ti pomogao, pozdrav  CIKLID_166

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #8 on: 02 October, 2005, 14:50:01 »
Evo posle nekoliko dana da Vas obavestim kako napreduje punjenje mog jezera.
Ubacio sam 6 caeruleus,6 demasonia, i dobio na poklon dva venustusa od kojih mislim da je jedan muzjak a jedna zenka, ali su mi cudne njihove sare pa mislim da su mesanci.demasoni i caerluleus imaju od 1-3cm, a venustusi su oko 4-5 cm. Hteo sam da u akvarijum ubacim jos neke crvene malawi ciklide pa stam i vi savetujete. Ribe zasad uzivaju zato sto je akvarijum idalje prazan.Voda je bistra ali me interesuje posle kog vremena od formiranja treba da pocnem sa iymenama vode.
I imam jos jedan problem ali i pitanje za vas. Cini mi se da je akvarijum u donjem delu postao siri nego u gornjem. Na jednom cosku sam primetio da se staklo razdvojilo oko 4-5mm  a izmedju je silikon za koji mislim da se razvuko.Nisam siguran da li je tako bilo i kad je bio prazan pa me interesuje da li neko ima iskustva sa ovim i koliko je to rizicno.Nespavam vec nocima.

Offline grigri

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 02 October, 2005, 14:53:56 »
Uskoro cu i da postavim fotografije punog akvarijuma u galeriju pa ce vam sve biti jasnije.
Puno pozdrava CIKLID_290

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 April, 2018, 11:38:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154740
  • Total Topics: 9327
  • Online Today: 42
  • Online Ever: 450