Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Apsolutni pocetnik 300 l za tanganjika ciklide  (Read 4699 times)

Online nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Apsolutni pocetnik
« Reply #10 on: 20 November, 2011, 13:30:34 »
Imao bih 2 zapažanja:

- mislim da su matični Ancistrusi suviše grubi i navalantni da bi živeli sa sitnim Tanganjikancima (pogotovo sa sitnim školjkašima), prvenstveno zbog toga što vole da uzurpiraju i proveravaju sadržaj školjki (tj. kućice puža), kao i da preurede akvarijum. Zbog toga bih ti savetovao da izvadiš te matične i ostaviš ta 2-3 malecka.

- takođe, mislim da je pored litraže/zapremine akvarijuma, vrlo bitna stavka njegov oblik (proporcije)... s'toga bih voleo da nam napišeš dimenzije akvarijuma.

Offline Petar

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
    • Cgi Lucid Dreams
« Reply #11 on: 20 November, 2011, 13:39:16 »
- mislim da su matični Ancistrusi suviše grubi i navalantni da bi živeli sa sitnim Tanganjikancima (pogotovo sa sitnim školjkašima), prvenstveno zbog toga što vole da uzurpiraju i proveravaju sadržaj školjki (tj. kućice puža), kao i da preurede akvarijum. Zbog toga bih ti savetovao da izvadiš te matične i ostaviš ta 2-3 malecka.

Apsolutno se slazem sa Nedarom, i ja sam imao bas taj problem u praksi, pa sam morao vece Ancistruse da zamenim sa dva jako mala.
Iako ti mozda ne deluje da im smetaju preko dana, jer ih skoljkasi zajednickim snagama teraju, nocu im pomeraju skoljke kada su skoljkasi neaktivni.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #12 on: 21 November, 2011, 01:35:01 »
Akvarijum je 60*40*45, ima unutrasnji 3 komorni filter, koji je ozidan kamenom.
Ljudi hvala vam na odgovorima, ancistrusi su vec prebaceni u mresne akvarijume, ostala su 3-4 malecka.
Ono sto mene dalje interesuje je vase misljenje da li bih ja u ovom akvarijumu mogao da drzim jedan par kalvusa, multije i julidihromise takodje jedan par. Malo sam citao i dobio savete da bi kalvusi mogli biti problem jer bi napadali manje skoljkase.

Odlican savet Petre!
Imas od mene J.gombe kad moji budu malo odrasli kad ih toliko zelis :).

Ja se izvinjavam jos uvek sam nov ne znam sve ribe, sta su J. gombe , ako moze neki link.

I hvala jos jednom na odgovorima i pomoci.

Offline filter boy

• Značajni član
« Reply #13 on: 21 November, 2011, 11:17:45 »
   Julidochromis marlieri (Gombe) po novoj,ili opste poznatoj klasifikaciji Gombe Transcriptus.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 24 November, 2011, 11:13:02 »
Akvarijum se polako sprema za nove stanovnike, interesuje me nesto drugo, gore mi rekoste da ce veliiki ancistrusi predstavljati problem manjim skoljkasima, a u isto vreme i kalvusi bi mogli biti problem. E sad u jednom akvarijumu cu drzati skoljkase i julidohromise ( to je ovaj aq. o kome pricamo ), posto imam jedan aq. od 70 l u njemu su trenutno 2 para ancistrusa interesuje me da li bih mogao u njemu da drzim kalvuse i visak julidohromisa koji ce mi ostati posto se u vecem akvarijumu formira par. Malo sam nabacao pitanja ali nadam se da ste me razumeli.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
Re: Apsolutni pocetnik 300 l za tanganjika ciklide
« Reply #15 on: 08 February, 2013, 10:29:16 »
I evo me opet konacno sam uspeo da napravim aq kakav sam zeleo, dimenzije su 135*50*45 , unutrasnji trokomorni folter..... Malo sam se upoznao sa tanganjikom u manjem akvarijumu sam drzao julidohromise i probao sa kalvusima. U ovaj veci sam mislio da ubacim sledece ribe pa me interesuje vase misljenje :julidohromis, Neolamprologus tretocephalus,  Cyprichromis leptosome, neke skoljkase i par komada ancistrusa. Kalvusi mi se bas svidjaju ali ne znam da li mogu uz ovu kombinaciju. Sta mislite o ovome i naravno ako imate neki predlog slobodno napisite.

Online nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #16 on: 08 February, 2013, 10:52:36 »
Kombinacija je sasvim u redu, mogu tu i ''kalvusi'' i još mnogo drugih vrsta, sve zavisi šta ti je dostupno.  Savetujem što više naslaganog kamenja, prolaza, skloništa, ''školjki''... i ako možeš, ubaci sve ribe od jednom ili u najkraćem roku.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #17 on: 08 February, 2013, 11:00:09 »
Jos uvek ne znam sta mi je dostupno, imam nekih mesec dana da pojurim ribe, taman dok se akvarijum isciklira. Kamenje i skoljke su spremni imam i par grana mozda i njih ubacim, videcu kako ce da izgleda kad naredjam kamenje. Ribe cu ovde da trazim i u par ovih radnji za koje znam a na koje si vrste jos mislio , cisto da imam i to na umu, jer ne znam sta cu uspeti da nadjem od riba. Mislio sam i neku anubiju da ubacim imam ih visak u malom akvarijumu kao i kriptokorinu. Znam da biotopski im tu nije mesto ali mislim da ne bi bilo lose.

Online nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #18 on: 08 February, 2013, 11:30:26 »
Mislio sam na vrste iz familije/rodova koje sam napisao na početku teme... i bilje smo spomenuli, zasadi ga ako želiš.

Offline kaplarm

• Član u razvoju
  • **
« Reply #19 on: 08 February, 2013, 15:36:30 »
OK , hvala.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 15:10:24

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]