Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Tropheus & Julidochromis  (Read 5668 times)

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Tropheus & Julidochromis
« on: 09 August, 2005, 21:14:05 »
Posto  u poslednje vreme intezivno razmisljam o akvarijumu za tropheus-e (na zalos nece biti bas skorije, ali na vreme da pocnem da se raspitujem) zeleo bih da znam da li u akvarijumu sa tropheus-ima mogu da borave i neke vrste julidochromis-a?Interesuje me aq od nekih 350-400 l sa dva jata tropheus-a (jos ne znam koje bih vrste uzeo, jer ni postolje jos nisam poceo da pravim pa cu tu odluku ostaviti za kasnije :-) )od po 15-ak komada. Mnogo mi se svidjaju julidochromis-i i velika mi je zelja da ih imam, ali nemam prostornih mogucnosti da pravim poseban aq za njih. A ako ne mogu, sta, osim leptosoma, moze da ide u aq sa tropheus-ima?
Pozdrav CIKLID_166

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Re: Tropheus & Julidochromis
« Reply #1 on: 09 August, 2005, 23:05:59 »
Pazi, Silvestre, iako se Julidochromisi i Tropheusi cesto srecu zajedno u prirodi...u aq uslovima to je sasvim druga prica jer se julidochromisi nece najesti pored Tropheusa a i osnovna ishrana im je totalno drugacija.

Bolje kombinuj sa nekim Mbunama ili sl...ako bas insistiras na Tanganyikancima onda, pored Leptosoma, mogu i Xenotilapie, Eretmodusi...sta znam...Tropheusi su ultra-agresivci tako da druge ribe pored njih ne dolaze do punog izrazaja.

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 09 August, 2005, 23:34:51 »
Evo jednog linka koji mi je Alzo dao, a koji daje delimican odgovor na pitanje koje sam postavio:
http://www.worldcichlids.com/fotm/mar2004_tropheusmoorii.html

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 10 August, 2005, 04:26:07 »
Video sam akvarijum odd cca 300l, u kome je zivelo veliko jato tropheus-a i nekoliko julidochromis-a, julidochromis-i su se mrestili bez ikakvih problema. Vlasnik je ribe hranio tabletama spiruline, koju zalepi za staklo, i dok se tropheus-i trude oko iste, tetra dicus u pozadini pada na dno za julidohromis-e...

Stoga, preporucujem ovakvu kombinaciju, ali uz uslov, da postoje pecine medju kamenjem koje su dovoljno male da tropheus-i ne mogu da udju u njih, ali i dovoljno velike za julidohromis-e, ujedno mora da se takticki hrani, da bi i julidochromis-i mogli da se najedu...

p.s. ALZO, ti si u pravu, ali uz malo zrtvovanja i extra truda, i ova kombinacija je moguca!
Pozz
Piroman

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #4 on: 10 August, 2005, 04:32:40 »

Silvester wrote:
Evo jednog linka koji mi je Alzo dao, a koji daje delimican odgovor na pitanje koje sam postavio:
http://www.worldcichlids.com/fotm/mar2004_tropheusmoorii.html

Silvestere, autor tog clanka je najbalze receno budala. Lupeta gluposti i brka stvari. Izignorisi taj tekst.
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
« Reply #5 on: 10 August, 2005, 08:29:18 »
Razumem, druze  CIKLID_122 !!!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #6 on: 10 August, 2005, 20:29:28 »
Jos jedan inficirani! CIKLID_273
Prvo Silvestere, cestitam!!! Drago mi je da ces imati jedan AQ sa tropheus-ima, jer su to stvarno posebne ribe. Uvek su u pokretu, stalno nesto muljaju po AQ...
Sto se tice tvog ptanja u vezi sa tropheus-ima i julidochromisima, slazem se da je moguce drzati ih zajedno, pa cak ni ishrana ne bi trebala da bude toliki problem... Julidochromisi u prirodi takodje cupkaju alge sa kamenja, kao i tropheusi, ali glavna stvar im je to sto su mikropredatori, tako da je njihova ishrana pretezno mesnata...
Opet, i tropheusi se U AKVARIJUMU, hrane na slican nacin... Doduse biljna ishrana je istaknutija od proteinske, ali mislim da julidochromisi mogu da se prilagode na taj nacin ishrane...
Kao sto ti je Piromane rekao, julidochromisi vole da se kriju po pecinicama, tako da moras da obezbedis gomilice manjeg kamenja, u kojima bi se oni krili, a da opet kamenja ne bi trebalo da bude previse, zbog tropheusa i njihovih zahteva za teritorijama... CIKLID_138
Po meni ima mnogo boljih sustanara za tropheus-e

-Leptosome Sjajne ribe koje zauzimaju i popunjavaju gornji sloj AQ, koji ukoliko nemas visoko kamenje, ili bilje nece biti pounjen od strane tropheus-a... Takodje, muzjaci su pravi lepotani, interesantan im je mrest...

-Eretmodusi Ovo je jedna od riba koje bih zaista zeleo u svom AQ. Takodje prelepe ribe, koje su inace iz grupe gobi ciklida, odnosno riba koje se nalaze pretezno na dnu jezera. Imaju razvijena peraje, koja spustaju ka podu i tako se bukvalno drze kako se nebi prevrnuli... Zahtevaju turbulentne vode (koliko je god to moguce obezbediti u AQ) sa puno kiseonika. Ove ribe su biparentalne ustonose, odnosno nakon 10-ak dana od mresta zenka predaje larve muzjaku u njegova usta kako bi on nastavio da se brine oo njima. Inace u AQ se najcesce vidjaju kako tumaraju u paru!

Xenotilapia-e ti ne bih preporucio, to su veoma mirne ribe, i sa tropheus-ima uopste ne bi bile srecne. Inace su veoma teritorijalne, jer svoje teritorije, koje se sastoje od velikog kratera iskopanog u pesku, brane u parovima (takodje biparentalne ustonose). I sam sam hteo da kupim par kod JZH-a i stavim ih kod tropheus-a, ali Joca mi je rekao da ne mogu da idu sa njima... Kasnije sam malo citao po net-u i stvarno nasao podatak da vecina riba iz grupe Ectodini (Ectodusi, Callochromisi, Xenotilapie, Ophamotilapie, Cyathopharynx-i...), ne ide sa tropheus-ima...
Ti odluci, uzmi ono sto tise najvise svidja, ali pripazi na zahteve svake vrste, kao i na kompatibilnost Tanganjikanaca koje hoces da drzis... CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #7 on: 11 August, 2005, 21:32:01 »
Na ovom sajtu svi,ma koje ciklide drzali,teze Tropheusima.Jos nisam cuo da je neko sa njih presao na,po meni atraktivniji ,Malawi.Nemam kud,moracu i ja da ih nabavim!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #8 on: 12 August, 2005, 00:38:20 »
Shvatices Vladane cari Tanganjike (kad porastes samo ce t' se kazti... CIKLID_290 )... A kad ih budes zavoleo spremi se za glavobolje vezane za uvek veliki nedostatak prostora... CIKLID_158
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 12 August, 2005, 12:43:28 »
Ko je atraktivniji Tanganyka ili Malawi, vecita dilema. Ja bih rekao da je najbolje da covek ne resava ovu dilemu vec da uradi jedinu pametnu stvar po ovom pitanju, to jest da gaji ciklide iz oba jezera!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 July, 2018, 19:37:16

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348