Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pomoc oko Podloge...Diskus Akvarijum  (Read 4254 times)

Offline malipirat

• Član
Pomoc oko Podloge...Diskus Akvarijum
« on: 08 February, 2011, 17:02:44 »
ovako drugari...
Akvarijum je u funkciji nekih 6,7 meseci u njemu zive diskusi i ostale ribetine ;)(da ih sad ne nabrajam posto su mi ovi topuzani bitni :))
Kad sam pravio akvarijum i krenuo sa diskusima jedan prijatelj me zaznuo i kupio sam podlogu koja se vidi u prvom delu klipa mislim da je njena granulacija od 2  do 4,ispod peska se nalazi zemlja preko koje je stavljena mrezica za stiropor da se nebi podizala prilokom sifoniranja(Mrezica se ne vidi nego sam sad izvadio zbog snimka da imate kompletnu predstavu)...
Posto diskuse hranim govedjim srcem mislim da se hrana dosta glavi medju ovim kamencicima iako stalno sifoniram dno na nekih 3,4 dana ponekad i cesce mislim da kad bi stavio podlogu iz drugog dela klipa bi mnogo bilo bolje i jednostavnije....
Ta nova podloga koju bi stavio bi bila 1 do 2 mm..

da li je moguce da zamenim podlogu,a da ne vadim ribe  posto mislim da cu ih poremetiti prebacivanjem tamo amo? Planiram da podlogu ispiram i prokuvavam jedno nedelju dana dok ne ubijem sve bakterije,a onda da je stavim u pomocni akvarijum koji ce raditi sa vodom iz ovog glavnog akvarijuma jedno nedelju dve cisto po mom misljenju da se stvore slicne bakterije u podlozi,a onda naravno glavno pitanje kako zameniti podlogu a da ne uznemirim sve..

Sta mislite da li da odradim ovo ili ne ?

Prvi deo klipa postojeca podloga 2 deo klipa ona koju bi hteo da stavim....

http://www.youtube.com/watch?v=rzU9fF6XM_4

Offline dranki dak

• Značajni član
Re: Pomoc oko Podloge...Diskus Akvarijum
« Reply #1 on: 08 February, 2011, 17:16:24 »
Ne diraj nista. Samo komplikujes i nepotrebno iritiras a nista neces drasticno popraviti. Manje komade mesa ubacuj, tek onoliko sto ce pojesti. I mijenjaj vodu ako mozes svaki drugi, treci dan pa ne znam sta da je u podlozi nece biti problema. I mogao bi malo vise posaditi bilja da koristi maksimalno podlogu.
Imam zemlju u podlozi duze vremena i diskusima nije nista falilo.
Mada najbolje bi bilo da ove male u poseban go akvarijum ubacis ako imas uslove. Ako nemas, sta da se radi.

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #2 on: 08 February, 2011, 17:35:51 »
Slazem se sa Drakom. Nabavi malezijce oni najbolje ciste podlogu.
So long and thanks for all the fish...

Offline malipirat

• Član
« Reply #3 on: 08 February, 2011, 17:49:21 »
Lako je reci ,ali tesko u Nisu nabaviti Malezijce,ako ima neko da prodaje neka se javi u PM...

Mali diskusi super za sada jedu pored velikih pa zbog toga ih nisam prbacivao...hranu pravim sa zelatinom tako da se manje raspada nego obicno i bacam im taman toliko da pojedu,tj sve pojedu dok je u vazduhu ;) ali ipak padne dole na podlogu,mada imam dosta komunalaca,a planiram da ih stavim jos imam

6 koridorusa
2 ancitrusa planiram da ubacim jos 3
2 plecostomus
2 botie
i oni e ubijaju plus za hrany na dnu....Ali eto krivo mi sto sam se zeznuo na pocetku i sto nisam stavio sitniju i prirodniju podlogu,pa bi hteo da je promenim....

Offline milloske

• Član
« Reply #4 on: 08 February, 2011, 18:38:32 »
Ne diraj nista. Neces mnogo promeniti. Cesce a manje hrane daj ribama i sifoniraj dno dva puta nedeljno.  ;)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 06:36:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328