Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Microgeophagus altispinosus  (Read 25199 times)

Offline Markez

• Početnik
  • *
Re: Microgeophagus altispinosa?
« Reply #10 on: 11 August, 2005, 12:23:40 »
Evo i druga!!!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #11 on: 11 August, 2005, 12:35:05 »
Pazi, kod ciklida koji su skladan par, ponasanje je nekako harmonicno, nema tuca, to da su par se ogleda u tome sto pridju jedan drugom i polako kao da se gurkaju ustima (bar kod mojih tanganjikanaca je bilo tako). Znaci ako jasno vidis da veca riba tera manju i ne da joj da mrdne, tesko da je par u pitanju... Nabavi jos 3, 4 komada i 100% ces dobiti par...
U svetu akvaristike, a pogotovo u svetu ciklida, ukoliko uzmes jednog muzjaka i jednu zenku (random metodom), sanse da ces dobiti par su 50:50, zato se uvek za juznoamericke ciklide preporucuje da se uzme 5, 5 riba, da se one odgajaju do zrelosti i onda bi se odvojio par... CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline fantom

• Značajni član
« Reply #12 on: 29 September, 2005, 03:31:34 »
Zdravo Markez

Po slikama koje si poslao ja bih rekao da je na prvoj slici mužjak, a ne drugoj ženka.
  Ne mogu ti sa sigurnišæu reæi zašto se jure, ali navešæu ti 2 primera, a jedan od ta dva jeste.

1.Mužjak juri ženku jer bi hteo da opere krastavac, šalim se hteo bi da se mresti, a ona mošda nije spremna na mrest. Mužjak lakše dobija nagon za mrestom od ženke, kada bi im omekšao vodu možda bi i ona dobila nagon za mrestom, i svaða bi prestala.
2.Možda je jedan od razloga to što se ne sviðaju jedan drugome, ali to je manje verovatno.

Ja se slažem sa Lucky-jem da bi trebao da nabaviš još neki komad, ali ja ti preporuèujem još jednu ili plefon dve ženke, ništa više. Akvarijum ti je suviše mali da bi držao dva mužjaka. Oni jesu mirne ribetine, ali su mirni kada su sa srugim ribicama, ali kada se naðu zajedno, onda ti je akvarijum mali da bi podelili teritoriju.
  Primeti sam u pozaduni da ti žuti Mikrozorium i to mi se ne dopada. On voli mekšu vodu i svežu, u tvrdoj i bajatoj poèinje da mu žuti lišæe. Budi oprezan. Menjaj èešæe 1/3 vode i kupi neki test i za ukupnu i za karbonatnu tvrdoæu vode, izmeri i pošalji nam rezultat da bi znao da ti kažem kojiko ti je potrebno destilovane vode za tvoj akvarijum.
  Ako imaš spoljni filter mogao bi da ubaciš Serin treset, da ti zakiseli i omekša malo vodu. Pazi voda æe dobiti braonkastu boju, ali tako treba. Ako ne naðeš treset kupi ili Serinu Morenu ili Tetrin ToruMin i sipaj u akvarijum po uputstvu. Mogao bi da kupiš i neko njihovo teèno ðubrivo za bilje, da malo oporaviš Mikrozorium. :hammer:

Offline cveks

• Član u razvoju
  • **
    • free blog hit counter
Mrest Mikrogeophagus altispinosa
« Reply #13 on: 15 January, 2008, 23:59:12 »
Veoma lepe i zahvalne ribe, rodjaci mnogo popularnijeg ali mnogo osetljivijeg Mihrogephagus ramirezija - njegovo visocanstvo bolivijski ramirez.

Za mrest je potrebno imati neki kamencic obojeni , pozeljno zelene ili crvene boje i 6-10 jedinki bolivijskog ramireza. Iz tog broja se izdvaja maticni par koji kasnije gradi svoju teritoriju oko kamena . Sam mrest pocinje kada se na ribicama pojavi papila za polaganje ikre. ribetine prvo ciste kamen , i kruze oko njega, zatim zenka pocinje polaganje 10tak ikri koju zatim prelaskom preko kamena sve tako dok ne poloze nekih 50 do 100 ikri sivo narandzaste boje. Sam cin mresta traje nekih sat vremena.

3 dana po mrestu iz ikre se izvaljuju licinke, koje zenka i muzjak zatim uzimaju ustima i prenose u rupu u pesku iskopanu od strane roditelja za tu priliku . Zatim tako strazare pored njih nekih 6-7 dana sve dok mladj ne propliva. I po proplivavanju mladji roditelji ne napustaju svoju decicu , vec tek tada postaju agresivni prema ostalim ribicama i brane ih veoma predano

Izvaljena mladj se moze hraniti mladom artemijom, mada ja primenjujem u poslednje vreme vise fabricke hrane za mladj kao sto su Interpet Liquifry No1 i Tetramin Baby

Video maticnog para sa nekih 20tak malih ribetina mozete videti ovde.

http://www.youtube.com/watch?v=P_zkZwiiBFQ

Ostatak je prebacen u poseban akvarijum  ;)

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
Re: Mrest Mikrogeophagus altispinosa
« Reply #14 on: 17 January, 2008, 18:37:07 »
Koliko imas malaca, i na kojoj su velicini!?
Zaista lepo izgledaju!!

Offline ludak

• Veoma napredan član
  • Vracam se!!!
« Reply #15 on: 17 January, 2008, 20:00:46 »
Interesantna vrsta gde si ih nabavio jer ja kad sam obicnog ramireza da drzim oni kao da su isparili a kamoli boliviskog ramireza da nadjem.Lepo nema sta 8) :applause: :applause: :applause:
Vracam se!!!

Offline cveks

• Član u razvoju
  • **
    • free blog hit counter
« Reply #16 on: 19 January, 2008, 00:23:33 »
Koliko imas malaca, i na kojoj su velicini!?
Zaista lepo izgledaju!!

imam ih negde 40tak ovo je inace ovom paru prvi uspesan mrest. jako su mali stari su par dana. uz pomoc mene i bebi hrane i artemije nadam se da ce izrasti :)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #17 on: 19 January, 2008, 09:25:12 »
Želim ti puno sreće i da uspeš da ih podigneš na pravu veličinu!

Offline marko zmaj

• Napredni član
    • Sheemcity
mrest altispinoza
« Reply #18 on: 13 April, 2008, 23:17:57 »
Evo slika

Offline Noik

• Napredni član
Re: mrest altispinoza
« Reply #19 on: 13 April, 2008, 23:25:37 »
jos jednom,svaka cast! :applause:

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 17:32:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348