Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: P E C A NJ E  (Read 21202 times)

Offline vermez

• Početnik
  • *
Re: P E C A NJ E
« Reply #10 on: 15 January, 2011, 13:11:12 »
Hvala.Tako je Meps 3,za sad se drzim njega,nije izdao do sada!:)
Bila je teska 3900 ili 4100 zaboravio sam.

Offline Toni

• Član
« Reply #11 on: 15 January, 2011, 18:36:29 »
Uh tek sad primetih ovu temu...Lepa stuka. Evo da postavim i ja jednu sliku.
Prosla godina, prelepa reka Gradac i jos lepsa "pegava lepotica", potocara od 50+ cm, uhvacena na suvu musicu u sumrak.
Inace, vec 9 godina iskljucivo flyfishing i sve, ali sve ribe koje sam uhvatio i dalje plivaju zive i zdrave.
Catch and release....

Pozdrav

Offline vermez

• Početnik
  • *
« Reply #12 on: 16 January, 2011, 11:27:11 »
Ovo je odlicno,prelepa riba.Samo me interesuje koje dozvole trebaju da bi se pecalo na toj reci,posto sam cuo da je zabranjeno pecanje ili me je neko slagao.:) A i planiram da pocnem da se bavim musicarenjem ove sezone,samo to nije bas prosto trebace pomoci od nekih iskusnijih za pocetak.A naravno catch and release

Offline Toni

• Član
« Reply #13 on: 16 January, 2011, 11:52:28 »
Ako zelis da pecas u naboljem i najlepsem delu reke Gradac, a to je od manastira Celije, pa uzvodno sve do samog izvora, treba ti dnevna dozvola koju kupujes kod cuvara i koja je kostala 1500 din za dan. Mozes da kupis i godisnju dozvolu 10.000 din. s tim da ta godisnja vazi samo za tu reku.
Pecanje nije bilo zabranjeno, koliko ja znam. Dozvola jeste skupa, ali dan proveden na ovoj reci vredi svaki placeni dinar.
Musicarim na mnogim nasim rekama centralne, zapadne i istocne Srbije, ali bolje cuvanu, cistiju, lepsu i bogatiju ribom reku nisam video.
Drinu ne racunam....ona je nesto posebno...
Sto se tice samog musicarenja...tu sam, sta god da te interesuje.

Offline Toni

• Član
« Reply #14 on: 16 January, 2011, 12:08:30 »
Evo i fotke da ilustrujem lepotu ove reke.
April prosle godine...

Offline vermez

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 16 January, 2011, 12:55:55 »
Te cene su podnosljive za ono sto dobijas.Ona te drzim za rec,za neki mesec cu nabaviti opremu pa te zovem u pomoc i da idemo na pecanje,castim i pivo!:) Pretpostavljam da i ti zivis negde blizu reke.

Offline Toni

• Član
« Reply #16 on: 16 January, 2011, 13:12:24 »
Ja zivim u Arandjelovcu, pa i nema nekih reka u blizini. Imamo Garasko jezero gde rado musicarim klena. Najbliza destinacija mi je upravo Gradac -80 km, a i sve druge salmonidne reke su u krugu do 150 km od Arandjelovca, sto je zanemariva razdaljina ako nesto volis.
Samo ti nabavi opremu, za musice ne brini...pravim ih sam i pripremicu ti nekoliko bez kojih se ne ide. :cool:

Offline vermez

• Početnik
  • *
« Reply #17 on: 16 January, 2011, 13:40:22 »
Znaci :stap ,cekrk,kanap,neki prsluk za pribor i cizme ako nadjem 47 48 a ako ne onda bos :) .
A za to jezero nisam cuo ali rado bi dosao posto je klen riba koju najvise pecam,tako da ako nagovorim ova moja dva drugara sa kojima idem na pecanje eto nas i tamo,verovatno moze i na varalicu tamo da se peca.
Evo jedna slika sa jezera na planini Goc kod Kraljeva u kojem ima klena(mada u poslednje vreme nismo uspeli da uhvatimo nijednog kao da su nestali)karasa i potocne pastrmke koje su manje i braon boje barem one dve koje sam ja slucajno upecao na plovak i crvica.

Offline Toni

• Član
« Reply #18 on: 16 January, 2011, 13:53:52 »
Pazi ovako: stap, cekrk, struna, predvez, musice....a cizme obavezno. Nikako ti ne bih preporucio da gazis Gradac bos.
Goratex kombinezon ili pantalone je najbolje resenje (i najskuplje).
Cudi me da nisi nikada cuo za Garasko jezero. Sem lepih klenova ovde se hvataju i ogromni sarani, somovi, smudjevi, stuke....

Offline vermez

• Početnik
  • *
« Reply #19 on: 16 January, 2011, 14:05:10 »
Pa nazalost nisam.Dok smo bili mladji,pecali smo leti iz vode kelna na skakavca i pero od domace zivine,sad smo nabavili stapove za varalicu i trenutno nam to zanimacija.A stalno planiramo da odemo negde dalje od Ibra i Morave ali nikako,pre nismo imali kola a ni finansija a sad fakultet i posao pa nemamo vremena i tesko se uklapamo :( No na jedan dan sigurno moze samo da se pokrenu ovi lenji.
Interesuje me samo koliko otprilike kosta stap,cekrk i takav neki bolji kombinezon,al iu svakom slucaju cu sutra svratiti do formaxa i pogledati sta ima tamo?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
25 April, 2018, 05:17:22

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154749
  • Total Topics: 9328