Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: CLOWNFISH  (Read 9190 times)

Offline PAUN

• Član
Re: CLOWNFISH
« Reply #10 on: 09 November, 2010, 19:23:12 »
Hvala svima, drago mi je da sam vas zainteresovao  . . . Ogi , duga prica, bice novi akvarijum pitanje je vremena...

Offline capara

• Značajni član
« Reply #11 on: 10 November, 2010, 01:09:43 »
Bas lep tekst o Klovnicima.... :)

Offline capara

• Značajni član
« Reply #12 on: 10 November, 2010, 01:12:11 »
Maroon yelow stripe clown jeli i on iz ove porodice....Mislim da je on znatno veceg rasta od ovih nevedenih klovnova, jako lepa riba pogotovo sa zutim straftama jer sam imao prilike da ih vidim uzivo..... :)

Offline PAUN

• Član
« Reply #13 on: 10 November, 2010, 16:37:54 »
To je Engleski naziv , PREMNAS BIACULEATUS je latinski , nisu iz istog roda mada jesu ista familija , upravu si oni rastu do 16 cm, ako imas sliku ubaci , ... (ako uopste mislimo na istu ribu)  pozdrav

Offline Rogus

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 13 November, 2010, 17:26:18 »
Pričate o istoj ribi. Premnas biaculeatus se u prirodi javlja u dve forme. Jedna ima uobičajene bele pruge oivičene tankom crnom linijom, a druga ima zlatno žute pruge koje su oivičene tankom belom linijom ili i belom i crnom. Ostatak tela je iste cigla boje.

Mislim da sam negde našao da ove dve forme potiču iz različitih mora. Zlatni je nešto severniji ako se dobro sećam. Meni je to najlepši među klovnovima, zapravo jedini koji me natera da stanem i pogeldam ga dobro. Belo žuta forma izgleda prirodnije i kontrastnija je, ali često ima da se nađe u našim radnjicama ova žuta varijanta.

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #15 on: 13 November, 2010, 21:22:03 »
Meni je taj sa zutim prugama isto medju najlepsim klovnovima ali zbog velicine i agresivnosti (nacuo sam da je bas agresivan) nije u mom akvarijumu.

PS: Paune hvala na trudu! Privatne obaveze su me malo odvojile od foruma ali dobro je da imamo tebe inace bi nase ciklidno more zamrlo!  :)

Offline PAUN

• Član
« Reply #16 on: 14 November, 2010, 14:58:46 »
Citao sam na nekom Hrvatskom forumu da su toliko agresivni da ih je cak moguce drzati i sa Lavovima (nema slika pa je pitanje koliko je ovo bas istina) ... P.S. Nema na cemu Igore, kad god mogu napiscu po nesto...

Offline Rogus

• Član u razvoju
  • **
« Reply #17 on: 14 November, 2010, 19:19:34 »
Do sada sam imao samo jednog Morona. Dorastao je nekih 10 cm za poslednjih dve godine, ali je pre par nedelja uginuo. Akvarijum je delio sa dva tanga, jednim Chelmon rostratus i parom C.parasema. Nikog nije dirao, osim moje ruke koju je grubo povređivao dok je u akvarijumu bila jedna E. quadricolor.

Izuzetno lepa riba koja je imala nezgodnu naviku da kopa i prevrće podlogu. To samo po sebi nije loše, ali je smetalo koralima koji su ležali niže, jer ih je zatrpavao peskom.

Sa lavom je sigurno moguće staviti ovog klovna, ako je lav dovoljno mali, a klovan dovoljno veliki. Inače imaju oni i one bodlje na operkulumu po čemu su takodje jedinstveni. Pretpostavljam da to pomaže protiv onih koji pokušaju da ih gutaju.

Mislim da osnova priča o njihovoj agresivnosti leži u nemogućnosti stavljanja bilo koje druge vrste klovnova sa njima u isti akvarijum. Koliko sam se ja obavestio, to se uvek završi potpunom pobedom najvećeg među klovnovima. Uostalom, nije ta riba za džabe svrstana u monofiletski rod.

Offline igoRR

• ReefrooM
  • Administrator
  • Veoma napredan član
  • Igor Mirovic
« Reply #18 on: 14 November, 2010, 20:42:53 »
 :sad: Zasto je uginuo nije bio mator, jel neki problem?
« Last Edit: 14 November, 2010, 21:09:05 by igoRR »

Offline Rogus

• Član u razvoju
  • **
« Reply #19 on: 17 November, 2010, 16:41:58 »
Nije bio mator, bio je u cvetu mladosti i snage.
Bilo je nekih problema, ali ovo je tema uopšte o klovnovima pa da ne spamujem dalje. O tome sam detaljno pisao kod Petra na sajtu i može da se vidi na ovom linku. O tome kako sam i zašto pravio morski detaljno ima na 5-6 strana teme More blog na sajtu akvaristika.org, ako to može da se učita.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 June, 2018, 23:14:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154849
  • Total Topics: 9344
  • Online Today: 91
  • Online Ever: 450