Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: A. compressiceps - mrest i nega malaca  (Read 17111 times)

Offline husky

• Napredni član
Re: Compressiceps Red Fin
« Reply #40 on: 26 July, 2009, 01:58:14 »
Novi dom malih compressiceps-a  :)

Offline Fifty

• Napredni član
« Reply #41 on: 26 July, 2009, 12:55:55 »
koliko ih je ostalo
Tanganjika bato ...

Offline husky

• Napredni član
« Reply #42 on: 26 July, 2009, 13:07:46 »
Oko pedesetak  :grin:  Tesko ih je izbrojiti  :)

Offline Lucha

• Član
Re: A. compressiceps - mrest i nega malaca
« Reply #43 on: 22 March, 2017, 09:38:27 »
Da ne otvaram novu temu, sa istim naslovom, da ovde napišem šta mi je dilema.

Izmrestili su mi se A. C. Gold head Kasanga, ženka sad već skoro dve nedelje čuva ikru u keramičkom ćupiću, mužjak takođe ispred ćupa  telom brani svakog nametljivca, tj tropheusa (od toga bas jedan ima merak da mresti ženke na pločastom kamenu kojim je ćupić pritisnut - stoga razumete postojeći konflikt, ali se Compressiceps hrabro drži i gubi krljušti na boku)

Pitanja su,
1. koliko je efikasno vadjenje malaca u plastičnu mrestilisu i odgajanje u njoj?
2. da li postoji realna mogućnost da prežive malci u zajedničkom akvarijumu (trio Compressicepsa i jato tropheusa  u 600l), bio bih zadovoljan sa dva-tri?  (od hrane koja bi njima  odgovarala dobijaju jednom sedmično cyklops, matične Compressicepse hranim drugačije)

Mala napomena, sve ribe u akvarijumu su divlje (kontam da je i to jedan značajan aspekt u instiktu riba prilikom odgajanja mlađi)

Offline Lucha

• Član
Re: A. compressiceps - mrest i nega malaca
« Reply #44 on: 03 April, 2017, 16:25:08 »
Da odgovorim sam sebi, možda nekada nekoga bude interesovalo. Dakle ostavio sam Compressicepse sa ikrom u zajedničkom akvarijumu, mladj je proplivala i u tom trenutku majka više nije ni mogla (a manje više ni htela) da ih čuva. Otac mi je bio sumnjiv, mada je i dalje branio pećinu al najveći krvnik je bila druga ženka koja je kupila mlade. Tropheusima su bili zanimljivi, pojeli su i oni po nekog verovatno, jer su se zaletali misleći da su neka hrana. Al druga ženka ih je temeljno očistila, pri tom se par puta ozbiljno sukobila sa majkom koja joj nije bila dorastao rival sobzirom da je nedeljama gladovala u ćupiću. Sve u svemu  ovako ostavljeni mladi u zajedničkom akvarijumu nemaju nikakve šanse... 

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 September, 2018, 03:15:02

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154899
  • Total Topics: 9354
  • Online Today: 65
  • Online Ever: 450