Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa  (Read 8470 times)

Offline Dzo

• Napredni član
Re: Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa
« Reply #10 on: 14 November, 2010, 21:48:20 »
Nije tacno, to je kretenski broj za formiranje para ako su te ribe od istih roditelja ... Ponavljam KRETENSKI ukoliko zelis da oformis par i mrestis ih u srodstvu.

U suprotnom vazi prosta matematika ...  verovatnoca da imas oba pola sa 6 riba je 2 ^ 6 minus dva...tj  62 od 64 ili 97 % znaci da moras da budes jedan medju tri baksuza od sto da ne bi imao bar jedan par.

U sustini bilje moze da prodje kod dobro hranjenih riba...probaj sa jakim biljem snaznog korena. Vec su ti naveli nanu i kripte... ali ako slucajno propustis da ih hranis neki put ili im uvedes posni dan zbog vitalnosti zaboravi na biljke...
Mada ne mora da bude pravilo kao sto rece Noik nista ti nije zagarantovano... ciklidi su to.
So long and thanks for all the fish...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #11 on: 15 November, 2010, 00:03:19 »
ne unistavaj bezveze akvarijum vestackim biljkama...
i nebitno je da li je biljka ukorenjena ili ne,multispinoze grizu listove.Bar je tako bilo kod svih koje sam ja imao.
sve u svemu divan ciklid,prvi koji su se kod mene izmrestili i jos uvek imam tu zenku...oko 6 godina...a njeni potomci su sirom Srbije :)

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #12 on: 15 November, 2010, 22:17:18 »
Ribe su stigle,velicina i obojenost su extra,ubacio sam ih prije nepun sat u akvarijum,drustvo im pravi 1 manji plekostomus,sad vec polako se opustaju i aklimatizuju,izlaze iz sklonista i slobodnije plivaju.Planiram ubaciti 1 m + 3z ksife kao marker ribe,ali samo ako se ne oslobode bas skroz.U lijevom cosku sam stavio 1 veci mangro panj, u desnom 1 manji+kokosov orah,sredina red moor wood i par oblutaka.Pokusacu i sa ovim hrastovim liscem.Kad prostudiram kako stavicu i par slika,cisto radi sugestija i eventualnih korekcija.P.S.Hvala svima na konstruktivnim savjetima.

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #13 on: 15 November, 2010, 22:38:54 »
ok,jedan predlog za ksifoe,nemoj crvene.Stavi zelene ako uspes da nadjes.Ciklidi dosta reaguju na crvenu boju...tako da mislim da crveni ne bi najbolje prosli.

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #14 on: 21 November, 2010, 21:53:14 »
Evo i par slika,rado bih cuo misljene oko uredjenja akvarijuma za ove ribe.Odnos polova je 4m i 3z,drustvo im pravi 1 pekostomus

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 21 November, 2010, 21:54:46 »
jos...

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #16 on: 21 November, 2010, 21:57:25 »
probacu vise slika u ovaj post,da naucim...

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #17 on: 22 November, 2010, 00:01:26 »
Lepo :)
slobodno dodaj kamenje,multispinose vise vole da se mreste na njemu,nego na panjevima.
ako hoces,mozes da uspravis pojedine panjeve,da akvarijum malo dobije na visini

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #18 on: 22 November, 2010, 03:01:55 »
Ribe izgledaju lepo :)
I ja ti preporucujem da malo popunis gornje slojeve... Mozda da ubacis neki RedMoorWood, to bi se uklopilo sjajno.
Iskreno se nadam da si procitao moj prethodni post u vezi sa inbreeding-om.
So long and thanks for all the fish...

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #19 on: 22 November, 2010, 13:34:01 »
Lepo :)
slobodno dodaj kamenje,multispinose vise vole da se mreste na njemu,nego na panjevima.
ako hoces,mozes da uspravis pojedine panjeve,da akvarijum malo dobije na visini

Ok,imam u planu da ubacim nekakve oblutke,samo da pronadjem one koji mi nece puno odudarati od boje pjeska.
Ribe izgledaju lepo :)
I ja ti preporucujem da malo popunis gornje slojeve... Mozda da ubacis neki RedMoorWood, to bi se uklopilo sjajno.
Iskreno se nadam da si procitao moj prethodni post u vezi sa inbreeding-om.
   Naravno da sam procitao,ako budem u mogucnosti,uzecu zenke druge linije,mada cisto sumnjam da cu ih naci.Jasno mi je sta si zelio reci mada sam se bazirao na ukrasni akvarijum sa tendencijom prelaska na biotopski,a razmnozavanje mi je skroz nebitno.A gornje slojeve sam popunio javascript:void(0); sa 7 komada Xiphophorus helleri orange 2m i 5z,izgleda super,a akvarijum je skroz zivnuo.S obzirom da sam procitao da i u prirodi djele isto staniste jos sam vise zadovoljan.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 16:48:03

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 128
  • Online Ever: 450