Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa  (Read 7948 times)

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa
« on: 29 October, 2010, 22:02:54 »
Zanima me da li se moze i po kojoj cjeni naci u prodaji Herotilapia Multispinosa?Pitanje je vise informacionog karaktera ali ako neko ima u prodaji i jos salje busom onda biH rado kupio 4-6 komada u zavisnosti od velicine.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
Re: Herotilapia Multispinosa-koliko je cesto u ponudi
« Reply #1 on: 30 October, 2010, 07:33:39 »
Ima ju ih Duki i Noik koliko ja znam.

Offline ultrashmele

• Značajni član
  • Na tabeli druga - u srcu prva!
« Reply #2 on: 30 October, 2010, 10:17:28 »
Prva riba koju sam izmrestio :)

Offline Noik

• Napredni član
« Reply #3 on: 30 October, 2010, 15:49:27 »
meni isto  :)

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #4 on: 30 October, 2010, 16:13:27 »
Kao da ste pitali i ja isto :grin:,a roditelji za ponos veoma požrtvovani.

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #5 on: 03 November, 2010, 23:06:35 »
Isto i meni.
Ja sam prvi put sreo multispinose u Zrenjaninu 1999 god i kupio par za 10 nemačkih maraka.

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa
« Reply #6 on: 14 November, 2010, 18:17:33 »
Sutra mi stizu 6 primjeraka ovog C.A. ciklida,pa molim sve one koji imaju iskustva sa ovom ribom da mi daju savjete-uredjenje,tip i boja podloge,ishrana.Nizom nepredvidjenih [za ciklide povoljnih] dogadjaja "rasturam"jedan jako dobro ubiljen akvarijum samo za njih,pa me zanima s obzirom da su herbivori koje biljke eventualno mogu sa njima.Da li se moze pretjerati sa brojem panjeva u akvarijum?Akvarijum je zapremine 100 litara,filter vanjski zapremina 12 l,pogonjen motornom glavom protoka 400l/h.da li je dovoljno za njih 6?P.S.Pohvale Dukiju na expeditivnosti i profesionalnosti!!!

Offline Noik

• Napredni član
Re: Dugin ciklid-Herotilapia multispinosa
« Reply #7 on: 14 November, 2010, 18:47:34 »
Biljke nista,anubiju unakaze.Mozda anubias lanceolata (tako nekako se zove,cini mi se) i Cryptocoryne aponogetifolia,ali ti nista negarantujem za njih...
panjeve stavljas po izboru...
podloga sljunak ili kvarcni pesak ili recni pesak...izbegavaj separisanu iznad 2 mm
ishrana vecim delom biljnog porekla(kuvana blitva,spanac,spirulina,akvarijumske biljke koje se lako razmnozavaju...) uz dodatak kvalitetne suve hrane i ako imas mogucnosti zive i smrznute.
http://americki-ciklidi.webs.com/apps/blog/show/2973296-archocentrus-multispinosus
100 litara je malo za 6 riba,medjutim,mislim da bi mogla 2 para da funkcionisu uz dosta mesta za skrivanje i nekim vecim teritorijalnim markerom na sredini,mada ces to videti sam vremenom kad krenu da se mreste jer je svaki akvarijum sistem za sebe.mozes dodati i neke "target fish"(krupnije tetre i/ili krupnije zivorotke ) tako da mogu da usmere agresiju prema njima,a ne samo izmedju sebe.
koje su dimenzije dna?

Offline dita71

• Značajni član
  • Malawi, Tanganyika and Victoria
    • http://www.youtube.com/watch?v=wV0wPBYDQ6Y&feature=related
« Reply #8 on: 14 November, 2010, 19:02:20 »
Veoma interesantna riba koja je i dobila naziv po tome što menja svoje boje na telu od zelenkasto žućkaste boje do crvene sve u zavisnosti od raspoloženja naročito imaju lepu boju pred mrest,kada imaju mlade a i kada su uplašene.Imaju posebni raspored zuba u ustima što im i olakšava skidanje algi sa kamena i dr ali rado jedu i svu vrstu hrane.Mogu da u mrestu bace i do 1000 jaja,odlični su roditelji mada se ponekad desi i da pojedu ikru(kod neuhodanog para)Smatra se da je jedan od mirnijih ciklida ali kod mene su naročito u mrestu bili strahovito prgavi i srčani a sve u cilju da odbrane potomstvo što je i normalno.Ja sam imao dosta bilja u akvarijumu doduše kriptokorine,anubije,aponogeton i one nisu bile sveže posađene već ukorenjene dobro i kod mene nisu pravile problem oko toga.Stavi dosta panjeva,i keramike jer vole da imaju skrovita mesta.

Offline NEBOJSA4

• Član u razvoju
  • **
« Reply #9 on: 14 November, 2010, 19:17:30 »
Uzeo sam 6 mladih riba,kau da je 6 magican broj za formiranje 1 para,ostale poslije-van.Dimenzije dna su 80*35.Bilje cu izbaciti,eventualno ako bas nadjem dobru imitaciju ubacicu plasticno.P.S.Kako prolazi misrosorum i mahovina u akvarijumu sa njima?

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 April, 2018, 12:10:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1891
  • Latest: rakoch
Stats
  • Total Posts: 154748
  • Total Topics: 9327