Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Crenicichla (''štukice'')  (Read 8963 times)

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
Crenicichla (''štukice'')
« on: 03 June, 2005, 11:28:32 »
Ovih dana naleteo sam na interesantnu porodicu ciklida iz Amazona-Crenicichla, a posebno su me zainteresovali patuljaste stukice npr. Crenicichla heckelli , Crenicichla urosema.
Da li je neko imao iskustva sa ovom porodicom i da li uopste mogu da se nabave kod nas i kolika je cena!
Pozdrav!
« Last Edit: 19 November, 2012, 17:26:40 by nedara »
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Stukice
« Reply #1 on: 03 June, 2005, 11:33:09 »
Mislim da je Marko Jurupari iz HUC-a imao posla sa nekom od ovih vrsta. Poseti njegov sjata Hrvatska Udruga Ciklidofila pa pitaj coveka, mada mozes mail da mu nadjes i ovde, jer je drug clan ciklidi.org.
Pozz
Piroman

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #2 on: 03 June, 2005, 11:51:12 »
Hvala Piromane.
Posetio sam sajt medjtim Marko je drzao samo Crenicichla cf. menezesi koja raste preko 15 cm. Medjutim ima veoma interesantan tekst o njihovom ponasanju tako da je vredelo!
Pozdrav!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 03 June, 2005, 17:50:58 »
Born2serve
Pozz
Piroman

Offline jurupari

• Član
  • United Cichlids of America
« Reply #4 on: 12 June, 2005, 00:29:56 »
evo me!!!!!!! sve može da se nabavi, ali ove 2 vrste koje si nabrojao teško, od malenih možeš nabaviti regani, notothalamus i compressiceps. imao sam regani i mogu reæi mala ali za*ebana. pobile su mi se ali ja sam kriv. ovu jesen æu ih nabaviti opet ali bit æu pametniji. vani su ti po trgovinama skupe ko vrag, cc 25-30€/kom. obožavam crenicichle.
Marko Lenac

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #5 on: 12 June, 2005, 01:03:53 »
Koliko su stvarno agresivne doticne?
Pozz
Piroman

Offline jurupari

• Član
  • United Cichlids of America
« Reply #6 on: 12 June, 2005, 19:44:28 »
uvijek je situacija ista, ciklidi nisu agresivni, ciklidofili su lakomisleni a akvariji premaleni. pravio sam se pametan i posro sam se. štukica od 4-5 cm, akvarij 200 litara, njih 4 unutra sa nekim drugim ribama. ja prezaposlen, i tragedija osigurana. najbolje ih je držati sa nekim veæim tetrama da se imaju na kome iživiti. ali ja sam imao i gadnu sreæu koja je kumovala, 4 regani - 4 ŽENKE! a bile su F1 i dobio sam ih od antonie seva - predsj. AFC-a.  ali ja veæ dugo tupim po crenicichlama i opet æu. nisam još to nikome rekao ali u planu je titan - mega akvarij u mom novom stanu! ima da odlomi ploèu!!

znaèi ono šta vrijedi za veæinu amera, nema ih puno ljudi pa nemaš priliku raditi copy/paste ko sa nekim drugim ciklidima (mislim vidiš neke ribe kod frenda i onda si ti doma složiš isti akavrij sa 0 % rizika).

ali bit æe bolje, vidim ja da sve više ljudi pada!!

znaš još mi je onaj tvoj kalendar na zidu!
Marko Lenac

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #7 on: 12 June, 2005, 20:03:25 »
Mislim da ta stara prica sa velicinom akvarijuma i brojem riba, kao i sa posvecenim vremenom vazi za sve ciklide, ne samo za americke. Mislim da je sve jedno koje ciklide covek gaji, ukoliko pretera sa kolicinom u omanjem akvarijumu, tragedija je zagarantovana!

Ja trenutno nemam ni jednog americkog ciklida, sto ne znaci da necu uskoro da imam jedan "americki" akvarijum, ali mislim da je za popularizaciju istih ipak vazna i estetika samih americkih ciklida, jer to sto sam ja budala i sto bih gajio stukice jer me uzbudjuju, ne znaci da ce i neki Pera da ih gaji, ono sto hocu da kazem, mislim da bi bilo neophodno da se neko potrudi da nabavi egzoticne (sarene) americke ciklide, ne bi li njihovim izgledom navukao "africke" ciklidariste da pocnu da ih gaje!!!

A sada PRIZNAJ koliki akvarijum pravis, da mogu natanane da te mrzim  CIKLID_115

Drago mi je da ti se i dalje isti kalendar kiseli, ako bude para i vremena pasce novi kalendar sa ciklidima za 2006 :)
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 14 June, 2005, 19:44:32 »
Piromane, nema potrebe da se uzbudjujes oko nabavke Americkih ciklida iz roda Crenicichla (takozvane "stukice"), kada imas kopiju stuke, ali iz jezera Tanganjika!
Naravno to je za pocetak Lepidiolamprologus profundicola, pa jos "Gold Tanzanija"!!!
E to je prava stuka.......Brrrrrrrrrrrr... CIKLID_111
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #9 on: 15 June, 2005, 06:20:23 »
Ti JZh bolje da cutis, propao ti je ceo mrest mojih ljubimaca, za koje obezbedjujem zivu hranu!!!

Kada ih uspesno izmrestis, uzecu jedan par da ih propagiram po ovim prostorima, a dok se to ne desi, tisina, ubico celog mresta stukica!!!
Pozz
Piroman

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 January, 2018, 06:55:11

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]