Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: kucno pravljenje hrane  (Read 26337 times)

Offline grisha

• Član u razvoju
  • **
kucno pravljenje hrane
« on: 01 June, 2005, 01:11:59 »
na nekim stranim sajtovima sam naisao na razne recepte za pravljenje hrane za ciklide. neki smatraju da je meso nepotrebno, a neki stavljaju pilece belo ili oslic ili morske plodove. naravno sve zajedno sa povrcem. skoro sam upoznao tipa od kojeg sam kupio par ciklida i on ih hrani svojom hranom. matice su fantasticne. sta vi mislite o tome. :ciklid_beer

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: kucno pravljenje hrane
« Reply #1 on: 01 June, 2005, 01:13:36 »
Ja mislim, ustvari ja ZNAM da ne koristim DIY hranu, jer sam jednom potrovao ciklide :(
Pozz
Piroman

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Re: kucno pravljenje hrane
« Reply #2 on: 01 June, 2005, 16:02:32 »
Ja nemam neko preveliko iskustvo, ali sam u potpunosti protiv pravljenja hrane. Iskreno, ne mogu da smislim ni jedan jedini razlog za tako nesto. Mislim da hrana nije skupa, a siguran sam da firme kao sto su: Hikari, Sera, Tetra... , koje se decenijama bave proucavanjem i spravljanjem iste, veoma dobro znaju sta ribama treba. Takodje, video sam mnogo fenomenalnih maticnih primeraka koji su hranjeni iskuljucivo kupovnom hranom. Znaci, ni taj argument, po meni, ne stoji.
A imam jos jedan argument za protiv: lenj sam ja za to.  CIKLID_106

Offline Fifty

• Napredni član
narendana cigla itd ...
« Reply #3 on: 11 December, 2008, 12:07:04 »
Jedu ciklidi vrlo rado narendanu ciglu i hranu za macke.Jako je individualno koja se hrana kome i kojim ribama manje ili vise svidja.Mnoge od pomenutih vrhunskih hrana moji nisu hteli ni da pipnu.
« Last Edit: 21 February, 2009, 12:44:22 by kozzz »
Tanganjika bato ...

Offline No.1

• Veoma napredan član
Recept
« Reply #4 on: 28 December, 2008, 14:48:03 »
Evo od mene jedan recep kao hrana za ,,bebe ciklida,, . Do ovoga recepta sam morao ,,dugo i vredno strpljivo mudro da dodjem,, , i nije bas bilo lako od pre mozda vise od 15.godina, a nigde ga jos nisam cuo da je neko koristio niti da je negde objavljeno.Tako posto i ja zelim da i Vi imate sto vise ciklida i da Vam mrestovi budu uspesni nista Vas ne kosta da probate osim jednog jajeta i kasica juvitane od junetine ili sa povrcem.

-skuvate jedno jaje malo tvrdje sto bih rekli…
-kupite u prodavnici kasicu za bebe juvitana ako je ima od junetine ili sa povrcem.

U malu casicu od hrane ,recimo velicine kao kada se daje urin za pregled i sipate vode malo vise od pola u nju. U medjuvremenu uzmete sitnu tkaninu ili maramicu pa je predvostrucite i stavite u nju pola zumanca i isto toliko juvitane,pa to prelijete s malo vode pa umesite pa dodate jos malo vode i taj sastav dobro dobro iscedite u onu casicu s vodom i tako nekoliko puta. Casicu s procedjenim jajetom i juvitanom cuvate u frizideru.Obroke koje planirate malim ciklidima da dajete ,dajte uz pomoc obicnog sprica s tim sto pre nego sto usisate hranu u spric normalno malo promuckate casicu.

Na ovaj nacin sam odgajio na stotine zebrica coridorasa i slicno …i evo sad i sa ciklidima pa srecno. :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline No.1

• Veoma napredan član
Re: Recept
« Reply #5 on: 28 December, 2008, 15:11:56 »
...da dodam ...

posle nedelju dve hranjenja s ovim ,treba preci na po meni zivu artemiju ,ako nemate onda na dekapsuliranu pa tek posle nekog vremena na ostalu hranu ...
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline jeferson

• Veoma napredan član
DIY komb. sa pilecim belim mesom
« Reply #6 on: 01 February, 2009, 15:07:18 »
Interesuje me jel neko imao iskustva ili hranio ili u mesto srca,fileta ribe i slicnog koristio belo meso?

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: DIY komb. sa pilecim belim mesom
« Reply #7 on: 01 February, 2009, 15:17:13 »
Hranio sam ali ne konstantno, 2-3 puta mesečno...te zbog toga nemogu dati neku ocenu, mada mislim da je dobro.

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #8 on: 01 February, 2009, 17:09:25 »
Pa u upoređenju sa srcem definitivno je belo pileće meso bolje,mada bih ja na tvom mestu umesto toga stavio plodove mora

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #9 on: 01 February, 2009, 17:27:22 »
Ja bi nekako izbegao piletinu. Ne samo zbog hemijskog sastava piletine, vec zbog cinjenice da su hranjeni ko zna kojim govnima. Mislim da nista specijalno neces dobiti sa piletinom, dok sa skampima si na konju. Moj savet.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
19 December, 2018, 07:06:52

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154937
  • Total Topics: 9364
  • Online Today: 90
  • Online Ever: 450