Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Skidanje tackastih zelenih algi s prednjeg (moze i sa zadnjeg) stakla.  (Read 3920 times)

Offline Silvester

• Veoma napredan član
U poslednje vreme su pocele da mi se pojavljuju tackaste zelene alge na prednjem staklu i dugo sam vecao sta da radim. Vec sam bio resio da kupim Atman-ov zilet za skidanje algi, ali sam u medjuvremenu probao sa ZELENOM PERLON vatom. Radi izvanredno, a ne grebe staklo. Posto ima dosta ljudi koji muce isti problem mogu da probaju na ovaj nacin pa da nam kazu da li i kod njih radi. Eto,  nadam se da sam nekome pomogao.
Pozdrav  CIKLID_166

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Mislim da perlon moze da odradi posao u pocetku dok se alge ne 'prime' na staklo kako treba...kasnije pomaze samo zilet ili redovno odrzavanje jacim magnetom!

Usput, taj princip moze da funkcionise u manjim akvarijumima...bez upotrebe ronilacke opreme! ;-)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Ja sam veliki protivnik magnetnih èistaèa i to iz prostoga razloga,da se ti ispod magneta lako nadje koji sitan kamenèiè,koji uradi neku ružnu crtu po staklu.
Ja žilet nisam upotrebljavao ali opet trenutak nepažnje,možda malo jaèi pritisak.... crta na staklu.
Ja recimo koristim spužvu /Spontex/ koja se koristi za èišèenje steklokeramièke ploèe.
A ko menja vodu nedeljnu taj ionako nema nekih velikih problema sa algama. CIKLID_111

Offline grisha

• Član u razvoju
  • **
ja menjam vodu svake nedelje pa opet imam algi na prednjem staklu. koristio sam magnet sa nekom plastikom koja izgleda kao jez medjutim nije neka vajda. sad sam ubacio jednogplahostomusa pe ce mo da vidimo da li ce pomoci CIKLID_166

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Vidis Silvestere, zvuci mi kao dobra ideja. I meni su pocele da se pojavljuju te ruzne zelene alge precnika oko 1 (1,5) mm. I jesu tvrde, ne mogu da ih skinem nicim... Iako ovaj pleksi nije bas tolikooooooo grebljiv, ne usudjujem se da uzmem magnet u ruke (ionako bi bio neupotrebljiv jer je zaobljena prednja strana). Do sada sam to recava nekom krpom gustog tkanja. Recimo nesto kao glatka platnena salveta CIKLID_133 ... I imalo je efakta, ali je bas moralo da se riba. Probacu sa tom vatom, samo da te pitam, jel to ona vata koja se stavljau filtere? CIKLID_133
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Ljudi!  Zilet resava problem 90%!  Takodje, menjam 35% vode na 7 dana i opet se pojavljuju te 'tackice'!

Ako mogu na licu da koristim zilet mogu i na akvarijumskom staklu, bez problema.  Treba biti pazljiv, nista specijalno!  CIKLID_111

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Da video sam i ja na par mesta kako deluje zilet u AQ i jeste dobro resenje. Radio bi i na pleksiju, ali samo da je staklo ravno, a psto nije....... Ne zelim ni da zamislim sta bi se desilo?!?!? CIKLID_133
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Da, Gile, to je ona vata. Ja sam izvadio komadic iz filtera i sada to koristim za skidanje algi.
Ja se slazem da je zilet jako dobro resenje, ali, kao sto rece Alzo, kad alge uznapreduju. Zbog toga je ovo sa vatom dobro resenje za resavanje algi u ranoj fazi.
Pozdrav CIKLID_166  CIKLID_166

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 December, 2018, 21:55:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154937
  • Total Topics: 9364
  • Online Today: 84
  • Online Ever: 450