Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Bele TAČKICE - Ich  (Read 42449 times)

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
Bele TAČKICE - Ich
« on: 11 May, 2005, 22:44:51 »
Jedan od delfina-Cyrtocara moorii mi je prekriven belim tackicama.Nisam do sad imao takav slucaj,pa cak i neznam da li je oboleo,sve ostale ribe su bez ikakvih tragova tackica.Inace i ova se normalno ponasa,jede.Da li bi trerbalo da je izdvojim i tretiram nekim lekom?
« Last Edit: 28 January, 2013, 16:07:31 by nedara »

Offline Silvester

• Veoma napredan član
Re: bele tacke
« Reply #1 on: 11 May, 2005, 23:55:05 »
Vladane, za pocetak povecaj temperaturu u aq i sipaj so (oko 1 kasicica na 10l).

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #2 on: 13 May, 2005, 11:47:46 »
Nema sanse da so skine bele tackice !
Kupi Sera costapur sto pre i sipaj u akvarijum, u protivnom ces sigurno izgubiti delfine, za pocetak...
Pozdrav, Joca

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #3 on: 19 May, 2005, 11:57:02 »
Sipao sam costapur,dvaput sa danom pauze izmedju,kako i pise u uputstvu.Povecao sam i  temperaturu,ali delfin je i dalje prekriven belim tackama.Da li da ponovim tretman i treba li prvo da zamenim deo vode?Plasim se da ce biti prevelika koncentracija leka.

Offline Pocetnik

• Početnik
  • *
« Reply #4 on: 19 May, 2005, 20:05:59 »
Slobodno sipaj i 5. i 7. dana lek bez promene vode CIKLID_111 , mislim da to pise i u uputstvu

Offline Rogus

• Član u razvoju
  • **
« Reply #5 on: 21 May, 2005, 12:58:40 »
Nisam siguran na osnovu slike da se radi o Ich. Malo su mi fleke bledunjave, sluzave i pljosnate. Isto tako nisam siguran ni šta bi drugo moglo da bude.

Ako Costapur ne radi probaj da ga kombinujes sa dodatkom formalina do 2ml/100l. Ako tako radiš moraš svakog dana pre dodavanja novog dela formalina da menjaš 1/4-1/3 vode. Moja poslednja sesija je trajala i celih 12 dana sa pauzama, mada je to bio najluði Ich koji sam imao. Costapur ni kod mene nije radio iako ga smatram za vrlo pouzadan komercijalni preparat.

Ima na akvaristici tema o tom mom iskustvu koga interesuje, da ne tupim više - zove se "Iako je sve vec receno -ICH" u bolestima riba.

Ako sve potraje možda valja da razmišljaš i o nekim antibioticima. Sa te strane formalin je jako dobar jer i njih prži. Nažalost i ribe.

Offline Miki-Kodeljevo

• Član u razvoju
  • **
Muka kada napadne ihtia 520 litara
« Reply #6 on: 10 June, 2006, 22:42:29 »
Pošto sam pre tri nedelje nabavio ljep par Herotilapia multispinoza i napravio 14 dana karantene, napravio sam kobnu grešku. Umesto da u karanteni napravim preventivni tretman sa FMC je sam samo promatrao ribe in nakon 14 dana buč u 520 litara. I šta se desilo? Multispinoze napala ihtia koja je prešla još na jednog green terora. Tretman traje danas 7. dan i tek sad mogu da kažem da se stanje počelo normalizirati. Da sam se uspešno rešio ihtiie morao sam raditi po sledečoj metodi. 1., 2., 3., dan po 5 ml FMC.4. dan promena 70% vode i jovo na novo 4., 5., 6., dan po 5 ml FMC.7. dan promena 50%vode, aktivno uglje u filter i 1 kg soli na 520 litara i ihtia se očistila. Zabolela me več glava da se stanje ne pogorša, ali na kraju 9.6.2006 mi se u celoj toj gadnoj kemiji izmrestio par Cichlasoma octofasciatum i danas več drugi dan uspešno brani svoje ikre.
http://www.ciklidi.org/cache/1087_448b2e9cf261c.jpg
mrest.jpg

Offline Miki-Kodeljevo

• Član u razvoju
  • **
Re: Muka kada napadne ihtia 520 litara
« Reply #7 on: 11 June, 2006, 13:16:01 »
Da ne bi bilo nesporazuma oko tretmana ali stvarno sasm dobio neki gadan oblik ihta, kojeg sam jedva uništio. Na kraju sam naleteo na ovaj interesantni članak pa molim vaše komentare ko razume slovenski.
http://www.akvazin.com/default.cfm?kat=01

Offline Miki-Kodeljevo

• Član u razvoju
  • **
Re: Muka kada napadne ihtia 520 litara
« Reply #8 on: 12 June, 2006, 16:10:59 »
Pošto obično prave ovakve kobne greške svi nestrpljivi akvaristi  kad nabave nove ribe, ovaj članak je napisan kao opomena, da se zna ovakva greška desiti i iskusnom akvaristu ako je nepažljiv i nestrpan. Hvala bogu uspešno sam prošao krizu bez gubitaka i još u međuvremenu izmrestio mi se u FMC-u Jack Dempsey koji več drugi dan prenosi malce iz jedne rupe u drugu, a malci su danas stari 5 dana od mresta i za dva tri dana če samostalno proplivati. Jedino šta je bilo dobro kod tog iskustva je bilo to, da nisam posle mresta imao ni jednu plesnivu ikru. Zato polažem svim početnicima, obavezno karantenski akvarijum i preventivni tretman protiv ihtie.

Offline BojanNoviSad

• Početnik
  • *
Bolest belih tackica
« Reply #9 on: 04 January, 2007, 04:10:46 »
Posto sam apsolutni pocetnik,sto se tice ciklida,pojavile su se bele tackice na ribicama,po celom telu.Interesuje me sta je to i kako se leci?Vec sam ih prebacio u zaseban akvarijum.Unapred hvala.Pomagajte!!!!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
16 July, 2018, 08:52:06

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154859
  • Total Topics: 9347