Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pterygoplichthys gibbiceps (L083, L165)  (Read 12508 times)

Offline ozd@

• Član
Re: Pterygoplichthys gibbiceps
« Reply #10 on: 29 January, 2010, 14:04:36 »
a gdje gibbicepsi u prirodi zive??
ako nekom nije mrsko nek napise malo o njima,nacinu drzanja,pozeljnoj litrazi i sl.

Offline Tomson

• Član
« Reply #11 on: 26 August, 2010, 13:59:50 »
Ja imam problem sa njihovim opstankom u akvarijumu. Vev treci za redom ugine posle mesec dana. Bili su svi priblizne velicine oko 6-7cm. Drzao sam ih sa tanganykom( marlieri, leleupi i kipili), e sad zasto su crkavali, nije mi bas najjasnije. Jednostavno prestaju da jedu i to je to...
Ima li neko neki savet kako da preguraju taj pocetni period ?

Hvala...

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #12 on: 26 August, 2010, 14:58:47 »
Tomsone, u prvom postu ove teme sam izneo vrlo slično zapažanje o ''fantomskom'' uginuću mladih ''Gibi-ja''. Takođe, napisao sam da sam tada nabavio 2 mlade ribe, od kojih mi je jedna preživela...dakle, uspeo sam da preguram više od pola godine.
Preživeli ''gibi'' je za to vreme porastao za 2-3 cm i sada je već ozbiljnija riba. Nisam otkrio prave razloge ugibanja ali ću navesti neke stvari za koje mislim da mu odgovaraju:

- raznolika ishrana (sve vrste tableta za njih, najčešće sa algama + bilo koja hrana za druge ribe, u našem slučaju za ciklide. Uglavnom sve jedu ali sam primetio da nisu uvek raspoloženi da jedu, vrlo česti nađu hranu, probaju je i onda se neočekivano okrenu i odplivaju);

- vole da imaju sklonište (ispod kamena, sa strane kamena ili neka inprovizovana pećina);

- zatamljen akvarijum (ne vole previše svetlosti, kod emne taj akvarijum osvetljava samo jedna ''štedljiva'' sijalica od 20-ak W );

- ne vole prisustvo drugih algara (konkretno Ancistrusa, koji su dominantniji, teraju ih i brže jedu) a ni drugih većih riba koje ih maltretiraju;

- vrlo sporo jedu;

- vrlo brzo ''nanjuše'' hranu u aq i zato im treba hranu servirati tako da im strujanje vode nanese miris.

Offline teske

• Veoma napredan član
  • Goran Tešinović
« Reply #13 on: 26 August, 2010, 15:13:45 »
Evo i neka slicica mog omiljenog Gibija oko 20 cm...
Mogu sve da potvrdim,a odnosi se na Nedarin post...vole mracno mesto gde mogu da borave preko dana,nocu pajaju po celom akvrijumu...
CIKLIDAŠI RUMA!!!

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #14 on: 26 August, 2010, 18:34:55 »
Dodao bih da vole da imaju neki panj u akvarijumu, da ga zvacu.Ja ubacim sargarepu ili krastavac koje jedu, tabletama je kod mene nemoguce ih hraniti, uvek prvi do njih stignu ciklidi.

Offline Nickname

• Član u razvoju
  • **
« Reply #15 on: 26 August, 2010, 21:00:17 »
ja obozavam te ribe jako su lepe imam dva jedan je 20ak a jedan 12ak cm i hranim ih sa tabletama ali samo nocu il ubacim il zalepim na staklo po dve i ubacim malo one sak spirulina hrane jer to vise vole od tablete takodje po noci.po danu il su sakriveni il kad izadju po staklu lete i sisaju panjeve al najcesce su na panju
From all the things I lost
I miss my mind the most

Offline Tomson

• Član
« Reply #16 on: 27 August, 2010, 00:15:37 »
Hvala @Nedara na savetima, kao i ostalim clanovima!
Ipak je tu ukljucen i faktor srece, naravno ako zadovoljimo vecinu ovih faktora koji ste naveli.
Upravo sam u potrazi za nekim malo vecim, od ovih sto se mogu naci u radnjama za 300 din, ako ne uspem, uzimam male, pa cemo zajedno da bildujemo.  :D

Offline Nightrider

• Napredni član
« Reply #17 on: 27 August, 2010, 03:25:40 »
Ja sam ubacio u moj mbuna akvarijum gibicepsa i jaaaako se lose snalazi, retko izlazi da jede i sav je ocerupan, dok se ancistrusi stvarno mnogo bolje snalaze.
Izbegavam u mraku da ubacujem hranu jer me je zent da se ne naguta neki ciklid tih tableta pa da napravim srrrrr

Offline KSH!

• Član u razvoju
  • **
  • Krusevac
« Reply #18 on: 28 August, 2010, 20:19:44 »
primetio sam bar kod mene kad im ne skinem onu koru sa krastavca da nece da jedu(sisaju). Omiljena riba u aqua ali je mali ima nekih 8 cm

Offline Tomson

• Član
« Reply #19 on: 11 September, 2010, 18:55:14 »
Stigao je novi clan u akvarijum. Ima oko 18cm. Jako lep, evo vec 5 dana je tu, malo su mu peraja "obradili" ciklidi, ali nista strasno. Stagnira, zabode neki cosak i pravi se da je kamen :) Jede samo alge, koliko sam primetio. Slabo je aktivan, tetra diskus ne jede, ubacivao sam i krastavac i nista. Kontam da mu treba jos vremena...nadam se

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 21:33:49

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]