Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pterygoplichthys gibbiceps (L083, L165)  (Read 14183 times)

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Pterygoplichthys gibbiceps (L083, L165)
« on: 26 January, 2010, 19:34:32 »
Od 50-ak tema u ovom pod forumu, ni jedna nije direktno vezana/otvorena za čestog stanara ciklidnih akvarijum...''Gibicepsa''.

Vrlo često me je ova riba oduševljavala svojom veličinom, oblikom tela, bojama i rasporedom šara, tako da sam je nabavljao ali mi je posle mesec-dva uginula.  :sad:

Opet, nisam izdržao i kupio sam 2 mlade ribe! Ovog puta sam ih pustio u aq sa dosta mirnijim ciklidima + obezbedio sam im hranu koja se preporučuje za njih (zelene tablete). Ako neko ima savet, sugestiju, zapažanje...u vezi držanja ovih ''algara'', neka je napiše (i fotke su poželjne).

Kao i uvek, slede fotke mojih riba, napominjem da su ribe velike oko 5cm :  :)

Preporučujem da pogledate petu fotografiju, po meni jedna od najboljih neciklidnih fotki koju sam snimio!
« Last Edit: 03 February, 2013, 21:27:25 by nedara »

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Pterygoplichthys gibbiceps
« Reply #1 on: 26 January, 2010, 19:48:46 »
Ovo su odrasli primerci, preko 25cm dužine. Posebno mi se dopao Admiralov ''gibiceps'' koga je imao dosta dugo, fotke su od pre 2 godine:

Offline teske

• Veoma napredan član
  • Goran Tešinović
« Reply #2 on: 26 January, 2010, 20:21:26 »
ja imam gibicepsa na velicini od 20 cm i prelep je,a znacaju u Aq da ne pricam...Uvek sam imao problema sa algama,ali otkako je on unutra,algi nema nigde...u sicsenju mu nema ravnog!Odgovorno tvrdim!!!Jedina mana je sto ostavlja dosta izmeta iza sebe,pa usisivac radi svaka 3-4 dana...ali to mu je jedina mana,tako da mi je oprosteno...xaxaxa...
CIKLIDAŠI RUMA!!!

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #3 on: 26 January, 2010, 20:53:40 »
Na žalost giby flag je uginuo pre pola godine. Bio je exstra. Nisu zahtevni i lako se izbore za hranu pa na taj način i lepo napreduju. Preporučio bih svakome ko ima problema sa algama i viškom hrane. ;)

Offline ozd@

• Član
« Reply #4 on: 26 January, 2010, 21:28:54 »
stvarno su ljepe ribe...ove sare pogotovo!
postoji li opasnost da odrasli primjerak maltretira ostale ribe,recimo ako se drzi s mbunama?

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #5 on: 26 January, 2010, 23:27:34 »
Ja mislim da nikad Giby ne može da pokaže svoju lepotu i pravu narav sa mbunama. Mislim da su ove previše brze i napadne.

Offline Quesheii

• Početnik
  • *
  • Sarajevo
« Reply #6 on: 26 January, 2010, 23:32:58 »
Odlicni su posebno ovaj zuckasti.Imam i ja jedni i dugo mu je trebalo da se oslobodi u akvarijumu.Imace obozavam skoro sve algare.Nabavio sam nekog onako zebrastog i stvarno neznam koji.rijetko se pojavljuje tako da ga je nemoguce slikati.Ima li ko ideju sta bi to moglo biti.Ima male brcice ali nije som.

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 27 January, 2010, 08:13:13 »
Imam zver od 45-50 cm. Nadimak mu je Nessie. Dok je bio u AQ sa maticama ribe su ga tretirale kao kamen i kopale ispod njega. Sad se seta po AQ sa malcima i neverovatno koliko je vredna riba. Za pola dana polize kompletan AQ.

Sjajna riba. Poksacu popodne da nadjem sliku.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Christiaan

• Napredni član
« Reply #8 on: 28 January, 2010, 22:25:19 »
Evo i moj primerak od oko 30-35 cm :)

Offline Anchi

• Značajni član
  • Ana Veselinović
« Reply #9 on: 29 January, 2010, 00:04:59 »
Imala sam gibicepsa nekih 5-6 god., i bio mi je najdraza riba u akvarijumu. Osim toga sto je odlicno odradjivao svoj posao i bio izuzetno miroljubiv bez obzira na svoju velicinu ( 25 cm ), voleo je da jede iz ruke i da se mazi. Svaki put kada bih nesto radila lepio bi se za dlan ili podlakticu. Ponekad je znao da bude prava napast. Nazalost, uginuo je pre godinu i po - dve  :sad:.

Fotografije su napravljene mobilnim tako da se izvinjavam na losem kvalitetu istih.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 October, 2018, 00:55:57

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154906
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 89
  • Online Ever: 450