Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Nekoliko pitanja u vezi M'buna  (Read 12459 times)

Offline djomla

• Značajni član
Re: Nekoliko pitanja u vezi M'buna
« Reply #20 on: 13 March, 2014, 19:43:57 »
mislim da ti guzva nije problem sto se tice mresta. moji su npr. jos mladi tek krecu da se javljaju tacke (lazna ikra). ali vec ima mnogo igranja onog mresnog.
  tu  se ne slazem sa tobom, kod mene ta igra ne  prestaje kod ,maingano, estere, flavusa,  acei. ali kao  da  nemaju petlju od ostalih  da odrade do kraja. jer cim pocne neko udvaranje, odmah  se sakupi tu jos 10 riba, i nastane haos (i ako ima dosta skrovitih mesta  idealnih  za sex  :tongue:   

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #21 on: 13 March, 2014, 19:46:59 »
koliko riba? koliki aq? probaj da im malo preuredis prostor. drugi raspored kamenja mozda upali.

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #22 on: 13 March, 2014, 19:59:33 »
 200 l   44 ribe. vec sam to uradio, pre neki dan,  cekam  rezultate  :tongue:   mada, napravio sam gresku jer sam pravio 3d pozadinu, koja je inace super, samo sto sam im oduzeo prostora i vode. ne vredi moram   neke da  eliminisem

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #23 on: 13 March, 2014, 20:06:54 »
Ja imam 160 lit. 37 riba + 3 ancija.

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #24 on: 13 March, 2014, 20:16:36 »
u jbt, i kod tebe je napeto

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #25 on: 13 March, 2014, 20:21:08 »
Tek ce biti,  jos je mlada riba. Ako bog da do jeseni novi pravim, pa ce biti mesta.

Offline djomla

• Značajni član
« Reply #26 on: 15 March, 2014, 13:21:26 »
pa, cekaj. koliko su tebi ucestali mrestovi u toj litrazi  sa tolio jedinki?

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #27 on: 15 March, 2014, 15:12:50 »
Mlada riba brate, nema jos mrestova. Jos rastu.

Offline naturalist

• Značajni član
« Reply #28 on: 15 March, 2014, 20:46:22 »
djordje koliko su ti stare ribe,na kojoj su velicini.izgleda da ti,ja i djomla imamo ribe pribliznih generacija.bilo bi dobro za nas a i druge mbunase da pratimo razvoj situacija,kada ce poceti da nam se ribe mreste,kako napreduju sa rastom,ponasanja kada polno sazrevaju....moje su na od 3 do 6 cm.najmanje su mi sprengerae na 3 cm,pa su onda maingani na 4 cm,pa karleusi i hare na 4 do 6 cm.s tim da mi je dominantan muzjak hare odlepio i non stop pokusava da oplodi zenke,ali izgleda da one jos nisu spremne.on je ujedno i najveci,i gazduje u akvarijumu.po snimku koji je djomla postavio na you tube-u,rekao bi da su njegove m'bune malo vece od mojih,ali takodje jos mlade za mrestove,mada sam citao kod ovih iskusnijih m'bunasa da su im se zenke nekih vrsta mrestile i na velicini vec od 5 cm?!

Offline djordje.ns

• Značajni član
« Reply #29 on: 15 March, 2014, 21:18:52 »
e vidi ovako. ja sam posle restarta akvarijuma, kupio 20 riba velicine cca 3-4 cm. to je bilo polovina decembra. u medjuvremenu sam jos dokupio 15 riba koje malo kasne za ovim prvo nabavljenim. medju njima najvise po velicini prednjace acei itungi 6-7 cm, trenutno mislim da imam 2m + 3z. oni se jos uvek ne pokazuju ko je ko ali po velicini sumnjam na ovu kombinaciju. od ostalih 2m socolofi se uveliko bore za teritoriju, kao i 3 red zebre. njih svako malo vidim kako se naroguse i ``napadaju jedan drugog``.pored njih imam jos i carleuse 3-4 cm. red top ndumbi 4-5 cm, perlmutte ista velicina i afre par komada 3 cm. najnoviji stanovnici su mi aulonocare 3 cm. imam i jos jednog saulosi muzijaka koji je posle tragedije ostao sam, trenutno je u fazi farbanja i on je dominantni baja u akvarijumu.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 13:40:37

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348