Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: prijedlog ciklida u 300 litara/predstavljanje i rešenje by Dzeno  (Read 10658 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Re: prijedlog ciklida
« Reply #10 on: 27 December, 2009, 09:39:48 »
Pa več sam ti napisao, da ima tanganyika ciklida puno i treba da malo pogledaš ponudu, malo proletiš slike, ipak frontoze nisu baš idealni stanari za tu litražu.Što se tiče samog akvarij, treba da ga lepo fino i na tanane scikliraš /4 nedelje/ i meriš parametre vode, pogotovo nitrite i amonijak i kad je sve u nulu ubaciš ciklide i naravno parametre vode u prvih dana svakodnevno pratiš.Ipak kad se ubace ciklidi, znadu parametri narasti pa je treba stvarno to pratiti.Ipak da akvarij "sazri" treba mu neko vreme.

Offline dzeno

• Član
  • dzaba ronis kad guzovi vire
« Reply #11 on: 27 December, 2009, 18:13:46 »

ok , sta da ostavi8m od filter materijal , bacio sam keramiku i plasticne kuglr - bio ---i vatu ...sta sa spuzvama ?

Offline ozd@

• Član
« Reply #12 on: 07 January, 2010, 14:50:25 »
cekam Vase misljenje i prijedloge .....naracno , u Bosni nema ovih riba pa cu morati put pod noge nakon cikliranja avarija  :)
imas frontose kod armana,cijena...sitnica-250KM po ribi :D

Offline dzeno

• Član
« Reply #13 on: 19 January, 2010, 16:12:38 »
ama vidio sam , nije mi jasno fakat sta je sa cijenama  :)

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #14 on: 19 January, 2010, 16:20:03 »
Koliko je to eura?
cekam Vase misljenje i prijedloge .....naracno , u Bosni nema ovih riba pa cu morati put pod noge nakon cikliranja avarija  :)
imas frontose kod armana,cijena...sitnica-250KM po ribi :D

Offline dzeno

• Član
« Reply #15 on: 19 January, 2010, 16:31:02 »
pa 250 / 1.95583 je 127 modernih eurica , nije mi jasno jeli se neko zeznuo za cijenu , ribe jesu maticne , ogromne , lijepe ...ali mislim da je neki zajeb sa cijenom ......ja sam od pojedinih kolega sa foruma ( jos jednom se zahvaljujem istim ) dobijao u ponudu 6 odraslih primjeraka za 80 modernih eura ...sto govori o tome da je cijena od 127 eura zajeb ,,,,

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #16 on: 19 January, 2010, 16:33:28 »
Možda 25 KM  :)

Offline dzeno

• Član
« Reply #17 on: 19 January, 2010, 16:46:25 »
eh da je , ja :( bi ih kupio sve ...ili ih vec nebi bilo ........

istina , opisani zoo centar je jedini od samog pocetka pratio ciklidna desavanja u regionu , prvi put sam kod gospodina i vidio neke ciklide .....

kasnije su se ostali prikljucivali i pratili desavanja u ciklidaristici ...ali sada je sve otislo tako daleko da se moze naci pojedina vrsta po veoma visokoj cijeni . Lagano se u prodaju vraca veoma produktivna - brzo umirujuca zivorotka . koja je jeftina , osjetljiva i profitabilana .....to je prava slika ovdje kod nas ....a pored toga mala kupovna moc , slaba zainteresovanost prema hobiju a narocito prema ciklidaristici i eto rezultata koje sam napisao .....

Offline Miran

• Početnik
  • *
« Reply #18 on: 19 January, 2010, 17:00:30 »
Isto kod nas.Dok nije bilo zanimanja,  jeftino, a kada se počelo zanimanje , poskupilo 2do3puta.Dobro da   možemo međusobnom da menjamo.Lp

Offline dzeno

• Član
« Reply #19 on: 21 January, 2010, 16:15:29 »

evo da pohvalim radnju u Sarajevu , da ne reklamiram naziv ..kao sto sam ranije rekao , kod covjeka - vlasnika sam prvi put sam se upoznao  sa nekim ciklidima . Covjek - vlasnik radnje ima znanje o ciklidima i generalno o akvaristici .......

i danas , u obilasku nadjem frontoze ,,,,,male 5 komada i odmah sam ih kupio ...cijena je nevazna , nije skupa .....eto , nije ni kod nas sve tako crno ,,,,,,jos jednom pohvale ljudima koji rade i vlasniku ovog pet shopa

fotografije riba saljem kada zavrsim akvarijum

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 July, 2018, 03:11:27

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348