Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Analogni i digitalni tajmer - timer  (Read 20711 times)

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
Re: Digitalni tajmer
« Reply #20 on: 24 March, 2007, 21:42:17 »
Pa dobro daj cenu za tu skalameriju. Svidja mi se ta ideja o povezivanju na PC.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #21 on: 24 March, 2007, 21:49:41 »
Nemam predstavu, znam samo da me je displej kostao papreno jer sam hteo oled :(

Cimnucu covek da sam odgovori u ovom thread-u...
Pozz
Piroman

Offline ljubisa

• Značajni član
« Reply #22 on: 24 March, 2007, 22:21:00 »
Svaka cast za ideje! A jel moze taj tajmer sam da menja vodu u akvarijumu u odredjeno vreme. Recimo, na svakih 10 dana ukljuci pumpu koja iscedi trecinu vode iz akvarijuma, a onda odvrne cesmu, pa dolije do vrha. Ali, molim te Piromane, pazi da ne prelije :-). E, onda bi ciklidas samo lezao kraj svojih ljubimaca i uzivao, hahaha... Ja sam prezadovoljan digitalnim tajmerom od 850 dinara koji pali i gasi svetlo u odredjeno vreme. I mislim da je to sasvim dovoljno...

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #23 on: 25 March, 2007, 10:11:46 »
Ne Ljubisa, neophodan je tetra discus za prvo hranjenje...
Pozz
Piroman

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #24 on: 27 March, 2007, 00:26:19 »
Kontaktirao sam coveka ciji je ovo projekat sa pitanjem da li ima uredjaj negde da se kupi gotov i sta misli koliko ce kostati da se napravi u DIY varijanti.
Odgovor je da nemoze nigde da se kupi i da je namenjeno iskljucivo DIY varijanti, a njegova pretpostavka sto se tice cene je da ne bi trebalo da predje 20 eura, bez kozmetike i kalibriranja (sta god ovo znacilo).
Zato lemilice u ruke i na posao :-)

Offline kiboree

• Član
  • Sine moj... Bio sam tamo kad nebo je gorilo...
« Reply #25 on: 28 March, 2007, 00:26:28 »

Ja ne znam cime ljudi mogu da opravdaju ovakve "tehnomanske" porive u bavljenju akvaristikom! U morskoj akvaristici-da(mozda)... Ovde... Hm.

Konformizmom?! Sumnjam. Snobizmom?!

Slazem se da neko ko ima zaista malo slobodnog vremena (da li je takvom uopste mesto u bavljenju akvaristikom) ili mu raspored ne omogucava da u priblizno isto vreme ukljucuje/iskljucuje svetlo i hrani ribe, posegne za tajmerom i, zasto ne, automatskim hranilicama. Pitanje je da li su termostati grejaca toliko nepouzdani da su nam neophodni senzori koji na osnovu prosecnih vrednosti skljocaju grejace?! (Primera radi, imam poljski Aqua El-ov grejac, prosecnog [ne]kvaliteta, od 200W, koji od '96. radi bez greske!!!) Ili su nam klimatske prilike u prostorijama sa akvarijumima jako nepredvidive...

Hoce li ribe slabije jesti ako to rade dok je filter u funkciji?! A, da, da bi ga nesto ponovo pokrenulo, svakako najpre mora biti iskljucen...

Zbog cega akvarijum mora da bude "obicna" staklena kutija sa nekoliko creva, jednom (ili dve) staklene epruvete koje greju (to su valjda grejaci, ne znam...) i jednom (ili vise) staklenih cevi koje svetle (a ovo neonke, zbog neona, valjda) i imaju prekidac, zbog koga jos, pogotovo ako je negde na podu ispod police, morate i da se savijate!!! Pa, ljudi, ima li komplikovanijeg hobija od ovog?!!!

Steta je samo sto, ako vec akvarijum mozemo da UKLJUCIMO na USB, zasto to isto ne mozemo i sa ribama! E, onda bismo mogli da odlucujemo kad ce koja da se mresti (i koliko ce da iznese), hoce li da jede halapljivo (i da se izBLOATuje, ne daj boze) ili polako, dugo zvacuci hranu pre no sto proguta! Japanci stvarno nemaju sluha za nase potrebe! Riba-robot iz Sony-a - kakva divota!!!

Na kraju da i ja malo doprinesem akciji - treba porazgovarati s tim ucenim ljudima da na unutrasnje stranice akvarijuma ugradjuju super fine brisace (koji bi radili po principu onih na soferki) za skidanje algi, a spolja neke koji bi strcali MerGlass po staklu i isto brisali dok mu deblj. ne smanje za 0,003nm, a to isto opet bi LAKO moglo da se izmeri nekim jednostavnim optickim uredjajem. Ili lenjirom, rucno...

Mislim, stvarno...

"Ne Ljubisa, neophodan je tetra discus za prvo hranjenje..."

Umesto jakne, vojnička bluza... Navike mnoge život promeni... Kako se brzo ovde odraste... Četa korača u meni...

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #26 on: 28 March, 2007, 07:54:53 »
Ja ovo pravim iz snobizma.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
« Reply #27 on: 28 March, 2007, 08:33:43 »
Ocigledno je i tebi Kiboree potreban tetrea discus za prvo hranjenje :) :) :)
Pozz
Piroman

Offline npejcic

• Početnik
  • *
« Reply #28 on: 26 April, 2007, 10:51:50 »
Pozdrav svima :)

Ovako, iako sa zakasnjenjem, probacu da jos malo pojasnim (iz autorovog ugla) zasto praviti uredjaj AquaAuto3.

1 - Uredjaj je napravljen i prilicno dugo koriscen u praksi

2 - Sadrzi regulaciju TEMPERATURE i ukljucivanj/iskljucivanje RASVETE

4 - Poseduje ALARMIRANJE ukoliko se zadati opseg temperatura prekoraci

3 - Projekat je free

Sto se tice regulacije temperature, moram skrenuti paznju da je kod ovog uredjaja upotrebeljeno "meko ukljucenje" grejaca tako da je radni vek samog grejaca prilicno dug.

Kod grejaca sa bimetalom (najcesci slucaj) moguce je da u nepogodnom trenutku ukljucenja (1000-ti deo sekunde)  dodje do  pregaranja grejaca i  cesto  prskanja epruvete  grejaca.....  

Iz razloga da se uziva u akvaristici, uredjaj AquaAuto3 ne sadrzi automatiku za ukljucenje hranilice :))))

Eto, nadam se da je sada jasnije zasto bi se neko odlucio za DIY varijantu (Tajmer + pouzdan Termometar/Termostat + ALARM).

Offline zile

• Značajni član
« Reply #29 on: 26 April, 2007, 15:46:45 »
Uraa za tehniku u akvaristici CIKLID_111  CIKLID_115 ...Ja moram da priznam da volim sve te sitne tehnicke spravice a plus i sljakaju(naravno da ima nesto i u DIY-u).
Pa sad ko voli nek izvoli,jel tako..
Mozilla Firethefox

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 October, 2018, 20:26:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154909
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 111
  • Online Ever: 450