Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Telmatochromis burgeoni - mrest u kokosu  (Read 16686 times)

Offline drlessa

• Veoma napredan član
  • F0
Re: Telmatochromis burgeoni - mrest u kokosu
« Reply #10 on: 31 October, 2009, 09:19:02 »
Lepo. Interesantno razmišljanje imaš, samo ne znam da li znaš da u prirodi oni inače polažu ikru na granama, deblima i sl. koje pronađu na dnu i da oko istih prave sebi teritorije i tu ih pronalaze i hvataju za prodaju.

F0

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
« Reply #11 on: 31 October, 2009, 10:37:03 »
Poznato je da ribe u zatočeništvu menjaju svoje ponašanje i potrebe. Nelčogično je pomišljati da se neće mrestiti ako nemaju određenu površinu ( špilju, kamen, drvo  ili kvalitet vode itd).  Jednostavno došlo im je da se mreste i mrest se odigrao.
To je samo dokaz da u aquarijumu vlada dovoljna harmonija da se to desi. Svaka čast ja nema uspeha već neko vreme sa njima. Bilo je mrestova ali nisu uspeli da se izbore da sačuvaju.
No.1 onaj mužijak što smo đorali je iskočio iz aqua. a nije uspeo da ostavi potomke  :sad:

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #12 on: 31 October, 2009, 16:53:35 »

Lepo. Interesantno razmišljanje imaš, samo ne znam da li znaš da u prirodi oni inače polažu ikru na granama, deblima i sl. koje pronađu na dnu i da oko istih prave sebi teritorije i tu ih pronalaze i hvataju za prodaju.

Pa ne mogu sve da znam vec uvek dolazim postepeno do korisnih informacija. Inace, ako se ovo odnosi na T.Burgeone sto si napisao to je za mene korisna informacija i hvala, sto kazu mogu da predpostavim da je tako gledao sam ranije u nekim emisijama na TV-eu. Fala Dr.Sale. :)

Poznato je da ribe u zatočeništvu menjaju svoje ponašanje i potrebe. Nelčogično je pomišljati da se neće mrestiti ako nemaju određenu površinu ( špilju, kamen, drvo  ili kvalitet vode itd).  Jednostavno došlo im je da se mreste i mrest se odigrao.
To je samo dokaz da u aquarijumu vlada dovoljna harmonija da se to desi. Svaka čast ja nema uspeha već neko vreme sa njima. Bilo je mrestova ali nisu uspeli da se izbore da sačuvaju.
No.1 onaj mužijak što smo đorali je iskočio iz aqua. a nije uspeo da ostavi potomke  :sad:

poenta price....
Hteo sam da kazem da izuzetno pratim ponasanje ciklida u akvarijumskim uslovima. Da prenesem licna iskustva drugima. Ali da se licna iskustva ne zasnijvaju kao merilo nekih vrednosti. Ali... Ovi ciklidi su do sada bili zajedno u akvarijumu s dosa raznih mbuna i nikada nisu bili agresivni niti prema bilo kojoj vrsti .Cak su se i mrestili u prisustvu mbuna. Normalno cuvali su odmah svoju teritoriju koju zauzmu. U ovom akvarijumu pre mesec dana odigrala dva mresta ,muzjak je skoro istovremeno pario obe zenke ,posto je zajedno s njima u akvarijumu i mladj se istog dana i izlegla kod obe zenke. Tada sam im ,,ukrao male,,. Evo za nepunih mesec dana jedna zenka je opet bacila ikru ispod panjica.Stalno je nesto ,,ljubi,, - ne mogu da se setim sta joj to znaci ,kao nesto da ih broji ili nemam pojma, stalno ikru obilazi i brani je. Od koga ? Od j.marlieria koji zajedno s njima zive u harmoniji ,cetiri komada. Tako da cini mi se da nema za sad sanse da se julidohromisi izmreste posto za njih nema mesta u akvarijumu stalno ih Burgeoni jure od sebe ,a manjak je teritorije prostora. I jos nesto .. julidohromisi su hiljadu puta u situaciji da pojedu mlad preostalu u akvarijumu .Oko polozene ikre ispod panjica ima cini mi se mozda ..oko 2.mala ciklida koje nisam uspeo da pohvatam iz predhodnog mresta na nekoj velicini 5,6.mm i kod druge zenke na drugom kraju akvarijuma ima isto tako iz predpredhodnog mresta malac od oko jedan cm i j.marlieri ih UOPSTE NE diraju niti im prilaze a prolaze pored njih .Obozavam ih sve.
*posto nisam uspeo da saznam inace da li neko jos gaji ove ciklide ,Telmatochromis burgeone, izuzetno sam se radovao kada sam ti poklonio muzjaka, d a sam znao dao bih ti jos jednog ali...ja sad imam samo jednog muzjaka i dve zenke ali.... ako hoces dobices od mene male na poklon i  ,ovoga puta da ih razmnozis i da ih jos neko ima osim mene, to bih voleo.  :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #13 on: 31 October, 2009, 19:32:17 »
Hvala!!
 ;)
Biće prilika za malce!!

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #14 on: 03 November, 2009, 11:06:38 »
http://www.youtube.com/watch?v=aSmwnHL3Xbo

Na ovom prvom kvalitetnijem snimku od ranije se malo bolje vidi akvarijum.Nemam mogucnosti da kvalitetnije postavim video i nisam bas tako ,,vičan,,.
Primetio sam da je ženka položila ikru 30.10, a sinoć sam primetio da jaja nema ispod panjića. Jutros uzeh bat.lampu i u pretraživanje gde su jajašca ,kad ono ženka prenela svu ikru u kokos .Uperih lampu u kokos kad ono mnoštvo jajašaca i iz njih mrdaju repići tek izleženih malih burgeona.

http://www.youtube.com/watch?v=I_lr8rzOgoE

Na ovom drugom snimku ni malo tako dobrog kvaliteta od jutros ,snimio sam ženku koja brižljivo čuva male u kokosu. Na snimku možete videti tri burgeona i četiri j.marlieria. U desnom uglu mora se malo bolje pogledati je mali burgiončić koga niko ne dira i ne pakosti mu.

Offline darioRI

• Početnik
  • *
« Reply #15 on: 03 November, 2009, 11:39:13 »
 Jako zanimljivo...nadam se da će sve proći OK...
Napravi neku stvar na neobičan način i uspjet ćeš...Dario, Jelena & Ella

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 13 November, 2009, 00:02:49 »
Ovi moji malci su sad vec odlicni plivaci i poceli su da izlaze iz kokosa i pola ih je unutra a malo njih napolju ...
Zna li neko neku tehniku - taktiku kako da pokupim malce ,odnosno da ih izvadim sve iz akvarijuma. Posto mi je jedan deo malaca u kokosu a jedan ispred kokosa u udubljenju sto je zenka iskopala ?

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 13 November, 2009, 00:06:31 »
Izvadi kokos i stavi ga u mrestilicu , ako je prevelik orah slobodno ih istresi a ove malce ostavi neka se ženka stara o njima.

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #18 on: 13 November, 2009, 00:11:13 »
Pa pravo da ti kazem i ja sam tako razmisljao ali sta mislis ... Bojim se recimo vremeno da te preostale malce zenka u svoj silini odbrane od julidohromisa koji su tu ne pojede ,pa da mi se vise ne mresti ?

Offline admiral

• Veoma napredan član
« Reply #19 on: 13 November, 2009, 13:33:26 »
Ma nema to veze ;), njoj kad se prohe ponovo će baciti mrest!

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 October, 2018, 19:28:00

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
Stats
  • Total Posts: 154910
  • Total Topics: 9356
  • Online Today: 115
  • Online Ever: 450