Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Telmatochromis burgeoni - mrest u kokosu  (Read 16408 times)

Offline No.1

• Veoma napredan član
Telmatochromis burgeoni - mrest u kokosu
« on: 30 September, 2009, 12:45:54 »
Pre nekoliko dana je doslo do mresta u Kokosu. Zenka koja se do sada mrestila iskljucivo u morskoj skoljci resila je da promeni mesto i to veoma uspesno. Veoma dobro brani kokos odnosno svoju kucicu od nasrtaja julidohromisa m.,koji stalno nesto kruze oko ulaska u kokos.Tu je i veoma dobri muzjak koji joj pomaze u cuvanju malih. Ne znam tacno kada je doslo do mresta ali malci jos uvek imaju zumancanu kesu koja se polako povlaci. Malo pre sam izvadio kokos i u lavor /zao mi je sto ne slikah/ izrucio male. Izbrojao sam oko 90 i nesto komada. Ponovo sam ih vratio u kokos crevcetom za vazduh i kokos vratio nazad na isto mesto u akvarijumu. Zenka je odmah dotrcala da vidi svoje male i ponovo stala na ulaz da brani malce od nasrtaja julidochromisa.
slike su takve, i izvinjavam se na losim fotografijama.
« Last Edit: 30 September, 2009, 13:34:10 by nedara »
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Telmatochromis burgeoni - mrest u kokosu
« Reply #1 on: 30 September, 2009, 14:24:50 »
Vadio si ih u lavor, samo da bi ih prebrojao!!??  :huh:

Offline zoxx

• Značajni član
« Reply #2 on: 30 September, 2009, 17:51:53 »
Pa lepo Varljivi samo tako slike su ok sa ima fali vidi se okej puno pozz!!!!!

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #3 on: 30 September, 2009, 21:06:27 »
Hteo sam malce da odvojim u poseban akvarijum, ali sam odustao. Cim sam kokos sa malcima prerucio u lavor prvo sam se zacudio tako velikom broju malih ,a drugo muzjak je svom silinom nasrnuo na zenku i mislio sam da ce joj doci glave. Na brzinu cisto znatizelje radi prebrojah male i vrati ih u kokos koji spustih na staro mesto u akvarijumu .Zenka je s odusevljenjem prihvatila svoj stari dom i vratila se da cuva male. Mozda bi ih i odvojio u drugi akvarijum ali nije ima se jos dovoljno povukla zumancana kesica tako da je i to bio jedan od razloga vracanja malih ciklida u akvarijum.
Hvala lepo Zoxx. :)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #4 on: 03 October, 2009, 13:39:03 »
Primetih jutros da malci iz kokosa polako ali sigurno zele da napustaju kokos s obzirom da je veliki otvor .Zenka se svim silama  trudi da ih sakupi u usta i nazad vrati u unutrasnjost kokosa.
Zato ,pripremih jedan manji akvarijum i deo malaca njih negde oko 60-tak premestih iz kokosa .
Evo malo slika , i jedna slika iz drugog akvarijuma malce iz predpredhodne ture mresta.

Offline Mastino

• Napredni član
« Reply #5 on: 03 October, 2009, 15:29:19 »
cestitam...
Cichlids Power & Enjoy Cichlids!

Offline Dzo

• Napredni član
« Reply #6 on: 03 October, 2009, 16:51:02 »
:) nek su zivi i zdravi.
So long and thanks for all the fish...

Offline staglindu

• Član u razvoju
  • **
« Reply #7 on: 04 October, 2009, 12:21:57 »
cestitam,predivne ribe ovi tvoji buldozi :)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #8 on: 04 October, 2009, 21:30:22 »
Pa u pravom smislu reci nisu buldozi. Cak i njihovo ponasanje nije kao kod buldoga. Nisu agresivni prema drugim ciklidima ,sad ih trenutno drzim s j.marlierima. A, drzao sam ih i s mbunama bez ikakvog problema ,cak su se i mrestili u prisustvu njih.
Danas sam primetio i drugu zenku kako je kompletno preuredila ocistila pesak oko skoljke ,do stakla. Pa sam uzeo skoljku da pogledam i istresao tri komada malih koji su se tek izvalili iz jajasca. Vratio sam nazad skoljku. Smanjio sam broj burgeona u akvaijumu tako da ih sad imam jednog muzjaka i dve zenke sa malima . Odprilike da je do mresta sa ove dve zenke doslo u veoma malom vremenskom razmaku. To b i bilo to  :)

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #9 on: 30 October, 2009, 23:00:03 »
Razmisljao sam da li ovo sto sledi da napisem u Temi : Inteligencija ciklida ili ovde , pa nek to ipak bude ovde...

Evo proslo je skoro mesec dana od predhodna dva mresta Telmatochromis burgeonija. Dva mresta od dve zenke i jednog muzjaka u akvarijumu i 4.komada j.marlieria koji im prave drustvo i ne dozvoljavaju burgeonima da budu staticni, vec i da se i malo igraju s njima.
Od predhodnih mrestova sve malce sam iz skoljki premestio u drugi mresni akvarijum. Posle toga u vecem akvarijumu je jedno vreme bilo zatisje ,muzjak je malo bio poprilicno nervozan i strahovao sam za zenke da ih nece pobiti.Medjutim,...
Vece nedelju dana unazad ,mozda i vise ne znam tacno muzjak je stalno ispred jedne skolje ,ali je non-stop tu .I ovih dana sam sumnjao dal se opet zenka nije izmrestila u skoljci..posto je ona kruzila oko skoljke povremeno udje u nju i ulazi u cocos i sl. Pored skoljke se nalazi panjic i odmah do njega kokos. Ona je bukvalno sav pesak izmedju ocistila .Bio sam ubedjen da muzjak cuva jaja u skoljci a zenka cuva od predhodnog mresta par malih burgeonija koji tu plivaju na dnu stakla.
Medjutim...,slucajno veceras primetih da se zenka ispod ovog panjica prevrce na ledja. Ja se malo zagledah kad ono gomila jaja ispod panja ,mislim zalepljena na panj. Strasno predivan prizor gomile belicastih jaja,ima ih dosta. Ovoga puta me prevarila resila je da jajasca ne polozi u supljine kako joj ne bih malce ,,ukrao,,. :)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 July, 2018, 05:58:41

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1896
  • Latest: gojo
Stats
  • Total Posts: 154860
  • Total Topics: 9348