Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Lek za plasljive ribe?!  (Read 5509 times)

Offline ciklidcobi

• Član
Lek za plasljive ribe?!
« on: 20 September, 2009, 23:03:13 »
Postoji li nesto od sredstava za ovaj problem,ribe su mi dosta plasljive narocito prilikom prolaska pored akvarijuma!Dali da probam nesto protiv stresa?

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
Re: Lek za plasljive ribe?!
« Reply #1 on: 20 September, 2009, 23:22:35 »
Koliko dugo su ribe kod tebe?
Ja imam isti problem, i nisam nasao lek. Pogledaj temu, mislim da se zove plasljivi ciklidi, postavio sam slicno pitanje pa su mi ljudi predlagali svasta.
Procitaj, mozda nesto od toga tebi pomogne.
Srecno...

Offline ciklidcobi

• Član
« Reply #2 on: 21 September, 2009, 16:40:21 »
...u ovom akvarijumu su mi sedam meseci u onom predhodnom nisu bile takve!U drugom aq sa manjim ribama nema toga,cak kad im lupnem na staklo odmah se skupljaju.Moracu  izgleda da posetim nekog vraca ili neku babu da im prebaje.

Offline nemanja

• Značajni član
    • www.savacentar.net
« Reply #3 on: 22 September, 2009, 10:13:29 »
Vodi ih kod psihijatra.. :laugh: :laugh: :laugh: Salim se!
To mora da prodje samo od sebe kad tad.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #4 on: 22 September, 2009, 12:25:03 »
Kad ga nadješ, javi mi. I meni bi trebao vrač za ove moje.  :)
Još malo pa godina kako su kod mene a još se plaše. :(

Offline grkeivan

• Početnik
  • *
« Reply #5 on: 22 September, 2009, 15:26:44 »
Najverovatnije im ne odgovara ambient u kome su, probaj sa vise stena, gde bi mogle da se kriju, u svakom slucaju riba ti je istraumirana i potrbno im je vise mesta za skrivanje

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 22 September, 2009, 15:34:20 »
dok sam drzao mbune, mene i ukucane ili nisu primecivali ili su se kidali da zauzmu sto bolje mesto misleci da stize klopa. medjutim,kada neka nova faca pridje aq-u da ih vidi, prosto su bile izbezumljene. sve do jedne su piljile u "uljeza" i kao na komandu bezale ako se napravi neki nagli pokret.
meni je to njihovo ponasanje u takvim trenucima bilo veoma komicno. u fazonu "ko je sada ovo"

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
« Reply #7 on: 22 September, 2009, 15:46:35 »
Ribe mogu da se veoma plaše naglih pokreta i senki. Proverite da li vam je aq okrenut ka prozoru ili nekom izvoru svetlosti.  Prilikom prolaska između aq i izvora svetlosti, dolazi do pojave senki i ''igre'' svetlosti, pa se ribe često panično plaše .

Offline Pire

• Početnik
  • *
« Reply #8 on: 22 September, 2009, 21:01:30 »
Ne samo pri pojavi neke bolesti vec i kod pojave nekog najbanalnijeg problema sa zivotinjama ako zelite da vas neko posavetuje, a pritom ne moze sam da vidi stanje te zivotinje i u kojim uslovima zivi, veoma je vazno dati potpun opis celokupnog stanja.
Nekada sitnica moze biti uzrok problema i veoma se lako moze pomoci ako se zna gde da se trazi uzrok problema.
Stoga je potrebno da nam ukratko opises tvoj akvarijum, velicinu, polozaj u prostoriji, uredjenje aq, vrstu i broj svih ribetina...
Neke ribe su prirodno veoma plasljive i nepoverljive i veoma je tesko ili nemoguce steci njihovo poverenje. Kao sto je rekao Nedara ima vrsta koje se jako plase senke tokom noci, i imao sam mnogo gubitaka zbog iskakakanja tih riba kroz najmanju rupicu na poklopcu.
Neke ribe je moguce pridobiti gladovanjem, kao i kod drugih zivotinja. To nije nikakva okrutnost, bar po meni, vec nacin da se naviknu na coveka koji ih hrani i neguje. Ali je ovde potrebno malo vremena i strpljenja.
Neke ribe se naviknu na svog gazdu i uplase se kada vide neku drugu osobu. Imao sam primer jednog para amera, koji kada se mreste, ne regauju mnogo kada dodjem blizu stakla, ali kada skinem naocare udaraju u staklo kao ludi i teraju me jer me vise ne prepoznaju.
U nekim slucajevima je dovoljno ubaciti neke ribe koje nisu cihlidi da svojim opustenim plivanjem oslobode straha cihlide, kada vide da se te druge ribe uopste ne plase coveka.
Preporucujem da se aq malo bolje popuni korenjem, stenama i biljem, i da se bocne strane aq, kao i zadnja prekrije crnom folijom, jer su ribe tada opustenije.

Offline ciklidcobi

• Član
« Reply #9 on: 22 September, 2009, 23:07:24 »
Prvom prilikom cu postaviti slike aq.Ima stena,nije nesto preterano ali ima.Iz svega napred pomenutog od strane iskusnijih ciklidasa mislim da bi mogao problem biti u polozaju aq,na takvoj je poziciji da se stalno prolazi pored njega i sto je najgore prolazi se izmedju njega i svetla te bi napred pomenute senke mogle da imaju uticaja.Probacu sa redjom ishranom pa cemo videti kakva je situacija...

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
17 January, 2018, 23:18:14

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]