Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Pomoc u izradi police  (Read 7018 times)

Offline Bauk011

• Značajni član
Pomoc u izradi police
« on: 18 September, 2009, 14:07:43 »
Treba mi pomoc, hocu da napravim veliki aq, tj. dva takva, pa mi treba i polica za isti. Ja sam to zamislio da bude od metalnih profila, bez ikakve sminke( citaj iverice) preko, znaci go metal. Fora je sto treba da budu jedan iznad drugog, a dimenzije bi im bile tu negde oko 180x50x50, toliko imam mesta u sobi. Ja sam to i skicirao pa cu staviti fotku dole. Na stovaristu sam nasao profile mislim da su oko 10x4cm, odokativno, prilicno robusni, kod jednog akvariste sam video da je koristio takve jer ima 3 aq jedan iznad drugog, pa reko ako mora mora.
  Mene interesuje, ako neko ima iskustva, da li je neophodno da budu tako veliki profili ili moze da se ide i sa nekim manjim. Najvise zbog razlike u ceni, 6m takvog profila je oko 2500din, a po mojoj racunici bi mi bilo potrebno 3 duzine...

Naravno i svaki drugi savet je dobro dosao.

Offline nedara

• Administrator
  • Veoma napredan član
  • C.C.A. Novi Sad
Re: Pomoc u izradi police
« Reply #1 on: 18 September, 2009, 14:25:57 »
Savetujem da uradiš od takvih ili nešto manjih profila i da obavezno stoje u konstrukciji tako kako si nacrtao (''na kant''). Po najgrubljoj računici za ovo što si nacrtao, treba ti više od 20 metara (možda čak 25 metara) tih metalnih profila.

Za akvarijume na sprat ti ne treba gornja konstrukcija...to je ona koja ide iznad i oko gornjeg akvarijuma, zapravo kod nikog to nisam video. Ako radiš bez tog dela, izađe te 40% jeftinije.

Offline ducia

• Global Moderator
  • Veoma napredan član
« Reply #2 on: 18 September, 2009, 14:51:26 »
Ma ne treba ti tolika kutija. Ja sam na duzinu police 170cm sa 4 sprata, nosece radio od kutije 5x5 a horizontalne 3x3 i to nosi 4 AQ od 280l + filteri.

I da, ako hoces jos da ustedis ne treba ti konstrukcija iznad drugog AQ.
Is it wrong to be strong Brotherhood

Offline Nedic

• Član u razvoju
  • **
« Reply #3 on: 18 September, 2009, 14:55:58 »
Slazem se sa nedarom da je sprat nepotreban.
Mislim da ce ti biti dovoljno 60x40x3 (3 debljina zida cevi) ili 60x50x3 ako ne nadjes ovaj prvi.
Ja bih ti preporucio da stavis jes jednu vertikalu po sredini ako ti ne kvari koncepciju, ali i bez toga ti je ok.

Offline stojke

• Napredni član
« Reply #4 on: 18 September, 2009, 16:15:54 »
to slobodno radi od cevi 4x4cm,samo ispod gornjeg aq sa prednje strane stavi duplu 4x4 sipku
ja sam radio cak i sa 3x3 isto duplu sipku kako ne bi doslo do savijanja na sredini  evo ti link moje teme kako sam ja to uradio...

http://www.ciklidi.org/forum/index.php/topic,5334.0.html

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
24 September, 2018, 23:10:49

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

Members
  • Total Members: 1899
  • Latest: Rades7
Stats
  • Total Posts: 154901
  • Total Topics: 9356