Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: TOP FILTER shema.!?!?  (Read 7005 times)

Offline tsimonovski

• Početnik
  • *
Re: TOP FILTER shema.!?!?
« Reply #20 on: 14 October, 2012, 00:13:11 »
Naj bolje da probas da napravis i taloznik...
Neverovatno mnogo peska se skuplja u vatu tj motorna glava ga uvlaci,zna da stvara velike probleme...jos nisam nasao pravo resenje za to...pa ako neko i ma ideju ili patent?

Imam ideju da se potopna pumpa stavi pozadi Hamburskog filtera u cosku a sa crnim ili plavim sundjerom zavisno kakva ke obojena pozadina. I to ti onda bude mehanicka filtracija a top ce onda da bude cist bez peska. Neka iskusniju kazu svoje, jer radim nesto slicno samo sto ja sam hteo da iskoristim jeda Atman F-202 koji vec imam umesto potopne pumpe i hamburski, pa onda da pitam usput dali ce da Atman F-202 biti dovoljan predfilter za top filter koji je deklariranih 1200l/h. A sve to bi koristio za akvarijum 120x45x45 u koji bih imao 16 malisana ciklida red zebra i bela powder zebra.
Pozz

Offline admiral

• Veoma napredan član
  • C.C.A. Vršac Milan Petrović
Re: TOP FILTER shema.!?!?
« Reply #21 on: 14 October, 2012, 13:25:18 »
Naj bolje da probas da napravis i taloznik...
Neverovatno mnogo peska se skuplja u vatu tj motorna glava ga uvlaci,zna da stvara velike probleme...jos nisam nasao pravo resenje za to...pa ako neko i ma ideju ili patent?

Imam ideju da se potopna pumpa stavi pozadi Hamburskog filtera u cosku a sa crnim ili plavim sundjerom zavisno kakva ke obojena pozadina. I to ti onda bude mehanicka filtracija a top ce onda da bude cist bez peska. Neka iskusniju kazu svoje, jer radim nesto slicno samo sto ja sam hteo da iskoristim jeda Atman F-202 koji vec imam umesto potopne pumpe i hamburski, pa onda da pitam usput dali ce da Atman F-202 biti dovoljan predfilter za top filter koji je deklariranih 1200l/h. A sve to bi koristio za akvarijum 120x45x45 u koji bih imao 16 malisana ciklida red zebra i bela powder zebra.
Pozz

Ako to uradiš je super stvar i ideja.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 12:43:08

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]