Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Inteligencija ciklida  (Read 5511 times)

Offline Dario

• The King
  • Član
  • F.A.C.
Re: Intelekt ciklida
« Reply #10 on: 30 July, 2009, 22:58:36 »
 Ciklidi su najludji od svih riba,ali oskari i nigrosi pomeraju sve granice. ;)

Offline Noik

• Napredni član
Re: Intelekt ciklida
« Reply #11 on: 05 August, 2009, 17:44:00 »
jeste za oskare,dok se neizmreste,a onda vise negledaju ko im je gazda,napadaju sve redom :)

Offline Dzo

• Napredni član
Inteligencija ciklida
« Reply #12 on: 03 October, 2009, 18:05:13 »
Nisam bio siguran u koji deo foruma da stavim ovakvu temu ...

Svi znamo koliko lepi ciklidi mogu biti, ali spektar fantasticnih boja i oblika nije jedini razlog zbog kojih ih drzimo, njihovo ponasanje, karakter, harizma, inteligencija... to je ono sto me ipak najvise fascinira.

Znam da je oskar jedna od retkih( ili jedina) riba koja uspeva da sebe izbavi iz nevolje kad krene susna sezona, i iz onih amozonskih barustina nadje put do matice gde mu ne preti smrt od suse.
Takodje odusevljava me hijerarhijska struktura kod Istocno-afrikanaca... izuzetno su  mi simpaticne princeze koje organizuju pravi vrtic gde starija braca cuvaju mladju...
Zatim kopanje rupa u pesku, krcenje biljaka i odredjivanje teritorije nije samo bahacenje i divljastvo dominantnih muzjaka i zenki nego deo komplikovanog prirodnog procesa koji ove ribe cini toliko jedinstvenim.

Zanimaju me vasa iskustva sa ciklidima (ili mozda drugim ribama cuo sam da su mormyride jako inteligentne...). Koje osobine vam se dopadaju kod njih , sta ih razlikuje od onog sto ste ranije culi, koji dogadjaji sa njima su vam bili najinteresantniji.

So long and thanks for all the fish...

Offline No.1

• Veoma napredan član
Re: Inteligencija ciklida
« Reply #13 on: 04 October, 2009, 20:37:57 »
Dzo da napisemo nesto u tvojoj temi da ne bude usamljena.
Za razliku od drugih akvarijumskih ribetina ciklidi su dosta inteligentna bica , najvise sto me odusevljava kod njih je da su veoma brizni RODITELJI. :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline ciklidcobi

• Član
« Reply #14 on: 07 October, 2009, 08:50:03 »
U inteligenciju ciklida sam se uverio hvatajuci  zenku karleusa koja je nosila mlade da je iscedim,kad je to shvatila jurio sam je citav sat velikom mrezicom u rasciscenom aq!Mislim da sam ostale ribe uhvatio bar po pet puta ali ne i pomenutu zenku,zavlacila se tamo gde nisam mogao da pridjem i to samo ona,poludeo sam ali i odusevljen mozgom pomenute ribe.Za brigu o potomstvu da i ne govorim,spremne su na smrt zarad produzenja vrste na cemu bi im i sam covek pozavideo.

Offline duzzd

• Veoma napredan član
  • Kragujevac
« Reply #15 on: 07 October, 2009, 08:55:07 »
U inteligenciju ciklida sam se uverio hvatajuci  zenku karleusa koja je nosila mlade da je iscedim,kad je to shvatila jurio sam je citav sat velikom mrezicom u rasciscenom aq!Mislim da sam ostale ribe uhvatio bar po pet puta ali ne i pomenutu zenku,zavlacila se tamo gde nisam mogao da pridjem i to samo ona,poludeo sam ali i odusevljen mozgom pomenute ribe.Za brigu o potomstvu da i ne govorim,spremne su na smrt zarad produzenja vrste na cemu bi im i sam covek pozavideo.

Potpisujem.
Imao sam indentičnu situaciju.

Offline bojan74

• Veoma napredan član
« Reply #16 on: 07 October, 2009, 08:57:19 »
...takodje.  :) samo se ona zavlacila i bezala kao da zna da bas nju zelim

Offline No.1

• Veoma napredan član
« Reply #17 on: 07 October, 2009, 09:31:56 »

hmmm , pa to se desava u slucaju i kad zenka nije skotna, ali ok ne kazem da nema brige z a potomstvo i da to nije tacno. :)
Akvaristika, to je moja ljubav !

Offline McBain

• Značajni član
« Reply #18 on: 07 October, 2009, 13:34:29 »
Caeruleus-i se izdvajaju prilicno od drugih ciklida po bezanju....ne samo kada je trudna zenka....a tada posebno...zenke drugih vrsta mbuna(a tek nembuna) sam cesto hvatao jako brzo, ali "zuca" je pravi majstor za bezaniju...a moze se mozda reci da su Labidochromisi tezi dosta za hvatanje od ostalih - moje iskustvo.....

Offline amd

• Veoma napredan član
  • Rajko
« Reply #19 on: 07 October, 2009, 18:50:38 »
Moze li se to nazvati inteligencijom ili instinktom? Moje misljenje je da jedinka u aq. oseti kad je u opasnosti (u ovom vasem opazanju) i bezi.
brutal force

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 18:34:43

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]