Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Biljke & alge  (Read 19898 times)

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Biljke & alge
« on: 07 February, 2004, 23:43:03 »
Kako da resim 'problem' algi na dvema biljkama koje se nalaze u mojih skromnih 200L?
Ok, staklo, cevi i filter i sl. mogu da ocistim povremeno ali kako da ocistim same biljke od algi?   :(

8)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #1 on: 08 February, 2004, 02:58:25 »
Ja mogu da ti prenesem tropikinu ideju, oni kazu u svom uputstvu da lisce biljaka moze da se nezno trlja prstima da bi se skinule alge, ovo ne vazi za kamenac ukoliko ti se to desi, jedini pravi metod je da otkines list. Takodje moram da dodam da ovo pravilo vaazi za biljke sa jakim i cvrstim listovima, nezne listove ces da iskidas ukoliko pokusas da ih ocistis manuelnom metodom. Za kraj jos jedna preporuka, svo bilje iz ciklidnog akvarijuma uzgajaj "primljeno" na panj ili kamen, pa ga kao i ja sa vremena na vreme prerbaci u mali akvarijum za ciscenje, a doticni napuni: pseudotrpheus-ima, gupijima, fox-evima, almonijerima i ancistrusima. Kod mene ova taktika pali, i kada se bilje okiti algama, nakon 2-3 dana u akvarijumu za ciscenje izgleda kao da algi nikada nije ni bilo...
Pozz
Piroman

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #2 on: 08 February, 2004, 11:54:47 »
Quote from: "piroman"
Ja mogu da ti prenesem tropikinu ideju, oni kazu u svom uputstvu da lisce biljaka moze da se nezno trlja prstima da bi se skinule alge, ovo ne vazi za kamenac ukoliko ti se to desi, jedini pravi metod je da otkines list. Takodje moram da dodam da ovo pravilo vaazi za biljke sa jakim i cvrstim listovima, nezne listove ces da iskidas ukoliko pokusas da ih ocistis manuelnom metodom. Za kraj jos jedna preporuka, svo bilje iz ciklidnog akvarijuma uzgajaj "primljeno" na panj ili kamen, pa ga kao i ja sa vremena na vreme prerbaci u mali akvarijum za ciscenje, a doticni napuni: pseudotrpheus-ima, gupijima, fox-evima, almonijerima i ancistrusima. Kod mene ova taktika pali, i kada se bilje okiti algama, nakon 2-3 dana u akvarijumu za ciscenje izgleda kao da algi nikada nije ni bilo...

Tnx, mislim da cu uspeti 'prstima' kod sledece promene vode jer imam svega par biljaka a sto se tice malog akvarijuma za ciscenje, super zamisao samo nisam jos u tom stadijumu  :) 'razvoja'.

8)

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #3 on: 08 February, 2004, 20:00:44 »
HE,HE,HE doci ces ti do Tropheusa vrloooo brzo ,a oni su JEDINI koji to rade UVEK,bilo da su gladni ili siti :!:  :D
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
Tropheusi
« Reply #4 on: 08 February, 2004, 23:06:02 »
:)  Pa znas da su, sto se mene tice, oni sledeci na redu.  Medjutim, kako trenutno da resim problem?  Ne ubacuje mi se nista od riba koje nisu Tanganyikanci, a slozices se da Tropheusi kod mene ne idu zbog trenutnog MIX-a Ciklida koje vec posedujem i ciji broj cu malo da pojacam.

8)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #5 on: 09 February, 2004, 03:32:00 »
Skines stok sa vrata sobe, zazidas do 120 cm visine, premazes celu sobu Izolit PENETRAT YU-om i napunis vodom  :mrgreen:

A onda dodaj Tropheus-e...
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #6 on: 09 February, 2004, 14:50:03 »
Mozes ti slobodno kod tebe da ubacis barem 6 Tropheus-a za pocetak,a moze i piromanova ideja!
Pozdrav, Joca

Offline piroman

• Gubitnik vremena
    • piroman.rs
(No subject)
« Reply #7 on: 09 February, 2004, 15:45:35 »
Joco, ja sam MEGALOMAN a ne mikroman, znaci ne moze u akvarijum, mora soba da se napuni vodom :lol:
Pozz
Piroman

Offline JZH

• Veoma napredan član
(No subject)
« Reply #8 on: 09 February, 2004, 15:49:24 »
Voleo bih to da vidim uzivo nekad 8)
Pozdrav, Joca

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
(No subject)
« Reply #9 on: 09 February, 2004, 20:20:48 »
Quote from: "piroman"
Skines stok sa vrata sobe, zazidas do 120 cm visine, premazes celu sobu Izolit PENETRAT YU-om i napunis vodom  :mrgreen:

A onda dodaj Tropheus-e...

:roll: Da vidimo...120cm x 400 x 350  = 16800L  :shock: ...i da napravim filter od susednog kupatila (cc 6000L) i miran sam.  
Mislim da cu problem algi resiti sa Jocinom varijantom tj. 6+ Tropheusa pa kad malo porastu selim ih u veci akvarijum.

Cool,  8)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
22 January, 2018, 23:07:10

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [Yesterday at 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]