Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Došla doba  (Read 14260 times)

Offline Santa

• Značajni član
Re: Došla doba
« Reply #40 on: 03 June, 2005, 21:17:37 »
Nakon dužeg predaha najlepše pozdravljam sve ciklidaše. Pošto sam poznat po tome da sam praktik i ne teoretik, ponovo se pokazalo da teorija i praksa ne idu uvijek zajedno. Nakon molbe akvarista iz vašega kraja nabavio sam južnoamerikanca Jack dempsija poznatog kao kiler, i to dva para, te 6 kom Pseudotropheus socolofi, koji su išli takoðe u moj akvarium meðu moje male Tanganjikance i vidi èuda. U akvariumu nema nikakvih problema. Naprotiv. Nove ribe se tako fantastièno uklapaju meðu Tanganjikance da èu par Dempsija ostaviti u mom akvariju, a razmišljam i o jednoj manjoj grupici socolofija i za mene. Pa neka još neko kaže da je po teoriji to sasvim normalni pojav, jer koju god literaturu proèitaš pola moji riba ne idu zajedno. I još nešto. Bojao sam se da èe praviti problem što sam stavio dva Para Dempsija i da èe jedan mužjak prevladavati ali su napravili dogovor i akvarium podelili na dva dela.
Toliko o teoriji ciklida, jer teorija je kod mene veè nekoliko puta grešila pa sam i zato postao praktik koji teoriju uobražava samo 50°%.

Ljep pozdrav svim ljuibiteljima ciklida jer je to naj zaraznija bolest koja se jako teško ljeèi. CIKLID_200  :hammer:  CIKLID_200
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #41 on: 06 June, 2005, 14:23:07 »
E super ti je ovaj muzjak C.octofasciatum!!!
Sto se tice parametara tvoje akv. vode Nitrati su u granici(do 50mg/l), ali zato Fosfata imas za " izvoz" CIKLID_179 , inace Fosfati su glavni krivci za bujanje tamnih algi po celom akvarijumu, zato Miki prijatelju crevo u ruke i menjaj vodu CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline Santa

• Značajni član
« Reply #42 on: 11 June, 2005, 09:53:20 »
Zdravo joca.
Promenio sam vodu odmah nakon testa. Ali ako pogledaš zadnje slike moga akvariuma ribe baš ne pokazuju da je stanje alarmantno i neke se konstantno mreste a što se tièe algi osim zelenih nema drugih. Ali ipak se slažem da je veè sve na granici osim nitrita kojih skoro i da nema što znaèi da nitrifikacijske bakterije u filteru dobro rade svoj zadatak i da biološko filter odlièno funkcioniše, samo fali bilja da pojede nitrate, a za fosfate nemam leka jer sam za tebe pravio prvi puta test fosfata, pošto je tester dosta skup. Košta ko oba NO2 i NO3 testera zajedno, pa ga do sada nisam nabavljao.

Ljep pozdrav ljubiteljima ciklida jer ciklid je neizleèiva zaraza koja se zove ciklosida. CIKLID_200
govedina 1.(gurm.) ukusno meso krave; 2.(rep.) izuzetno ozbiljan sukob zainteresovanih strana (videti  svadja, zavada ili bacanje hejta) 3.(narod) osoba obdarena velikom snagom na ustrb pameti (videti sirovina ili PAJSER)

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
21 January, 2018, 09:35:17

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]