Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Došla doba  (Read 14268 times)

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
Došla doba
« on: 03 March, 2005, 20:54:35 »
da se  Tanganyika oproba.
Nekako se odluèio,da je vreme mpga druženja sa Malawi ciklidima nekako isteklo,te da èu u jedan 400l akvarij ubaciti Tanganyika ciklide.
No jaèu reèi šta želim,a na vama jeste da mi nekako pomognete,da bih bili u akvariju oni pravi cikldi,a eto i uslova :
-sitni pesak tamne boje
-puno kamenja,koji predstavljaju idelane zaklone,peèine i prolaze
-bez bilja
-a pošto T.ciklida nema puno da se kupi u SLO,ja èu zamoliti drugara,da mi ih uveze,ustvari to sam ga veè pitao,pa je problem,da moram sve uzeti (25 kom),a što opet znaèi,da bi taj akvarij bio vrstni odnosno takozvani species tank.
-i nemojte Tropheuse,jer nije još vreme kod mene za njih.
-ja sad pomno studiram Koningsove knjige,favoriti mi dolaze iz priobalnog regiona,ali opet da èujem vaše ideje ili predloze.
Snaga ciklida!

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Došla doba
« Reply #1 on: 03 March, 2005, 21:19:46 »
Super Bojko, drago mi je zbog tebe. Konacno ces da se oprobas u Tanganjika vodama, iako vec jesi sa Marlieri-jima i Duboisi-ima...
Evo ovako, prvo taj AQ ce da bidne raj za Tanganjikance... 400L je sjajna litraza za ono sto bi mogli nazvati Tanganjika mesani AQ (glup naziv, ali...).
Prvo mi nije jasno sto spominjes vrsni AQ??? Iako je to veliki broj ciklida (25) to je veliki AQ... Tu bi opusteno moglo da se drzi sta god pozelis... Ja sam trenutno oko bacio na ciklide iz pescanog dela (mislim za sad mi se samo svidjaju... CIKLID_106 ). Zamisli samo tu kombinaciju:
- na dnu Enatopius Melanogenys ili sp. "Kilesa". Muzjaci prelepi...
- negde pri sredini neke Xenotilapie... trenutno mi na pamet padaju papillo, ili spiloptera... Zamisli samo kad se izmreste, pa gledas kako zenka daje muzjaku ikru na cuvanje...FASCINANTNO!!! CIKLID_106
-a gore, zna se, cyprichromisi, i to neki sareni...      
Sve ukupno po 10-ak komada od svake vrste (evo ti jedan super link... www.xenotilapia.com). Takav AQ bi imao malo manje stena nego sto si zamislio, ali bi to bilo pravo biotopsko uredjenje...
Sad se setih, sto spominjes tamniji pesak, pa ribe ti nece imati neku boju...
Druga varijanta bi bio pravi mesoviti Tanganjika AQ... Mada ti ovaj ne predlazem, jer steta je ne iskoristiti toliki prostor. Ali ako bas zelis...
Onda u obzir dolazi puno stenja...
Tu bi mogao da drzis neke ribe iz familije lamprologini, tilapini (XENOTILAPIA-eee obavzno!!!)...
Dakle uredis delove:
- jedan sa PUNOOOO skoljki za skoljkase
- jedan prazan za xenotilapia-e
- i jedam zesce stenovit, za kamenjarske ribe...
Ma sta god odlucis bice lepo, ciklidi su to, nema ruznog, svi su lepi i zanimljivi na svoj nacin...!!!)
Ako jos nesto zatreba, racunaj na moju unu podrsku, i srecno ti bilo sa Tanganjikom!!! CIKLID_111  CIKLID_111  CIKLID_111
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Joca

• Napredni član
« Reply #2 on: 03 March, 2005, 21:55:23 »
ja bih stavio 30-ak leptosoma,malo kamenja i neka sardinice plivaju slobodno,kao jato...možeš da zamisliš kako bi to extra izgledalo....

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 03 March, 2005, 23:53:26 »
Bojko, reci mi da li zelis miran i stalozen akvarijum, ili pak zelis akvarijum koji vrvi od akcije? Koliko si spreman eura da potrosis na ciklide?
Pozz
Piroman

Offline profiler

• Značajni član
« Reply #4 on: 04 March, 2005, 13:57:32 »
Cestitam Bojko, odlican potez,  ili sto bi Vi Slovenci rekli -

lahko je pripraviti zares dober akvarijum ce je to Bojko

CIKLID_184  CIKLID_186  CIKLID_184  CIKLID_186  CIKLID_184  CIKLID_186

Moja jedina sugestija je da uzmes svetli, po mogucstvu kvarcni pesak, umesto tamnog, akvarijum ce biti mnogo lepsi i svetliji. Samo napred!!!

Offline alzo

• Tropheus rule
  • Veoma napredan član
    • paraciklidi.org
« Reply #5 on: 04 March, 2005, 14:17:36 »
...osim ako se ne opredeli za calvuse!?  Mada ja ne mogu da zamislim jato od 25 calvusa a da je 'mir u kuci'!?  CIKLID_106

Pred Bojkom je teska odluka zato sto je uslovljen belikim brojem istih ciklida, koliko sam shvatio.  Ja nebi znao za sta da se opredelim (posto Tropheusi, ribe jata u aq. , otpadaju)!

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 04 March, 2005, 16:28:23 »
Ako dolazis u skorije vreme toplo ti preporucujem da ne narucujes Tanganjikance od prijatelja,mozda ovde nadjes povoljnije,...ne mozda VEC SIGURNO!!
Razmisli o tome,ako nista drugo za eventualnu razliku u ceni moze vrlo lako da te put ispadne dzabe... CIKLID_111
Hvala bogu konacno jedan Tanganjika akv. kod naseg MBojka!!! CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline Bojko

• Konsultant
  • Veoma napredan član
« Reply #7 on: 04 March, 2005, 18:58:16 »
Pa iskreno reèeno,šteta što nema JZH kod nas jer je danas drugar zvao tog svog dobavljaèa,eto može box od 100 T.ciklida jedne vrste,šta èu ja bre sa tim ili da odem u Nemaèku,pa bolje mi da ja dodjem u BG,pa opet JZH ti si kao maðionièar èitaè misli,svaka ti èast,videèemo se mi....kat tad

Offline dr.Lucky

• Veoma napredan član
    • Sve o MUŠIČARENJU na jednom mestu
« Reply #8 on: 04 March, 2005, 22:43:02 »
Ja nikako ne mogu da zamislim Tanganjiku bez Altolamprologusa. Ja bi ih obavezno uzeo, ali svako ima svoj fazon!
Is it wrong to be strong Brotherhood

Treba kupiti semenke, jer one oće semena

Offline vladan

• Banmaster
  • Veoma napredan član
  • Vladan Stojanovic
    • Judo club Partizan
« Reply #9 on: 05 March, 2005, 19:27:08 »
Eee, Bojko ode i ti u Tanganjikance a bio si najveci Malavi fan.Ma hvala bogu,to je neki novi korak za tebe,samo nemoj da zaboravis Malavi ciklide.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
23 January, 2018, 22:35:35

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [21 January, 2018, 15:23:53]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]