Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Konacno moj novi AQ...  (Read 52002 times)

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
Re: Konacno moj novi AQ...
« Reply #140 on: 04 December, 2005, 22:21:30 »
O Konane  :sajkaca srbine!
Pozz
Piroman

Offline igor

• Početnik
  • *
« Reply #141 on: 15 October, 2006, 23:05:56 »

Ciklid Gile wrote:
Zbog microsofta i cika Bilija moracete da pogledate slike u mom albumu... CIKLID_115
http://www.ciklidi.org/modules/xoopsgallery/view_album.php?set_albumName=album90&page=3

Pozdrav svima.
Gile pogledao sam tvoju galeriju. Imam samo maswe 13kom i 5 algara pa mi je interesantan tvoj aq. Imam par pitanja:

1. Super izgleda AQ, ono belo kamenje je genijalno. Moze lako da se nadje, gde?

2. Sta se desilo sa drugom biljkom? Planiram da ubacim nesto zeleniša u aq, pa me interesuje. Izbor biljaka i način "useljenja".  (ako ima nesto da se doda na onih par minuta u hipermaganu)

3. Cudi me pojava algi na kamkenju? Meni su se u toku formiranja aq. toliko razmnozile alge da sam se razocarao. Onda sam dodao malce maswi i 5 algara. Imao sam los start i posle onih seriskih uginuca drzao sam ih na blagoj dijeti, aq je sad kao nov, nema ni a od algi sve je popašeno.

4. Dodao si jos nesto uz maswe?

CIKLID_133  neka od narednih pitanja su diskutovana ali su mi i dalje nejasna, izvinjavam se sto ponaljam  CIKLID_133

a. kako razlikovati muzjake i zneke maswi i kad je to moguce?

b. kad maswe postaju polno zrele i kad je prvi mrest ako su uslovi potaman?

c. je li komlikovan mrest maswi? moze da se odvije u jednom aq pregradjivanjem ili moram da nabavim jos jedan (nije problem nabavka vec prostor).?

d. kad promene boju

e. moze neko bilje da bude stetno za maswe?

toliko za sad. pozdrav.

za sad toliko.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #142 on: 16 October, 2006, 12:49:29 »
Cao Igore...

1. Hvala, kamenje je kupljeno u firmi koja se zove "Kosutica" i nalazi se pored auto komerca na autoputu blizu aerodroma...

2. Ne znam na koju mislis biljku, sad se vise ni ne secam... Bila su samo 2 struka kriptokorine unutra, koja su s junacki namnozila, ali su propala zato sto su mi riknule neonke pa mi radi samo plava... Sad je u AQ samo pesak i kamenje i bas fino izgleda, minimalizam na vrhuncu... :)
Dakle, biljke sasvm slobodno mozes da stavis bez ikakve bojazni. Izbegavaj nezne biljke (kao sto je limun na primer...).
Hipermangan je sasvim dovoljan, ali mala doza i to vrlo kratko...

3.Ne znam, cini mi se da sam ih oduvek imao, ali mi ne smetaju, jer je kamenje sto puta lepse ovako sa njima nego bez njih... Algari su OK resenje, ali kad se navade na hranu mozes da zaboravis na ciscenje...

4.Da, 6 Calochromis-a i 4 Ophthalmotilapia-e...

a.Cekaj da narastu pa ces sam skontati vrlo lako... Oblik usta je jedan od boljih nacina (bar kod mene, kod nekih ljudi je gotovo nemoguce). Recimo zenke znaju da duze zadrze tackice, cesto su i manje od muzjaka...

b.Prvi mrest mi se desio sa zenkom koja je jos imala po koju tackicu... Ali prvi uspesan mrest tek sa godinu ili godinu i po dana starosti... Neki su znali i da cekaju po vise godina na uspesan mrest maswi... Uslovno receno, maswe su medju tropheusima kojima najvise vremena treba a dostignu polnu zrelost...

c.Ma jok, izmreste se u grupnom akvarijumu, ti samo uhvatis zenku i istreses joj malce iz usta... Ali otom potom... Trebace ti jos jedan AQ za malce...

d. Nezahvalno je reci, pocnu sa oko 7, 8 meseci, pa traje, recimo imam zenku koja jos uvek ima po koju tackicu... Muzjaci (pogotovo dominantni prvi promene boju...

e. Gotovo sam siguran da ne, svo bilje koje se koristi u akvaristici mozes da stavis sa njima... Maswe su te koje su stetne za nezno bilje... :)
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
18 January, 2018, 02:31:55

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]