Welcome, Guest. Please login or register.

Aquashop

ReefrooM

NewBlock

Pobednička fotografija ''Foto konkursa Januar 2018.''

Lamprologus ornatipinnis (Cameron bay) člana ''Nzivkovic''

Author Topic: Mrest leleupi  (Read 20182 times)

Offline Buca

• Početnik
  • *
Mrest leleupi
« on: 10 February, 2005, 01:56:21 »
Iz peæinice lagano proviruju mali lelupiji, svakim danom sve više ohrabreni da se upoznaju spoljni svet.

Još jedan uspešan mrest bez mnogo intervencija od strane akvariste, leleupi su stvarno odlièna riba po tom pitanju.

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
Re: Mali Leleupi
« Reply #1 on: 10 February, 2005, 09:13:20 »
Zaista su lepi. Cime ih hranis? Kada ce da dobiju narandzastu boju? Posto vidim da su lepo narasli, da li ih roditelji jos uvek tolerisu? CIKLID_166
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline Buca

• Početnik
  • *
« Reply #2 on: 11 February, 2005, 01:10:24 »
Pa trenutno sa istom hranom kojom hranim i odrasle ribe. Razlog za to je što sam u decembru mesecu imao ogroman broj prinova, kao što se vidi na slici dole, koje nisam uspeo da održim u životu ( bar sam tako mislio )  a hranio sam ih tetra microfuterom i artemijom. Pošto nisam uspeo da ih izdvojim u posebnu kadicu, jer dok sam je nabavio i postavio veæina punoglavaca sa slike je bila nestala i za to sam optužio ancistruse.

Na moje veliko iznenadjenje, pre desetak dana provirio je jedan mališa iz okolnog kamenja, a èime su se zapravo hranili u medjuvremenu i u kojoj špilji su bili zavuèeni, da budem iskren, nemam pojma. Uspeo sam da ga uslikam dok se vrlo hrabro šetkao sam ispred jedne ženke ancistrusa u gornjem desnom uglu slike.

Moje su ribe dobile punu narandžastu boju tek kad su dostigle polnu zrelost, mogu se ofarbati i ranije, posebnim režimom ishrane, ali to bolje pitaj JZH-a jer on to sigurno zna bolje od mene kojom kombinacijom ishrane može da se postigne.

Roditelji ne da ih tolerišu, nego je alfa mužjak danas saterao sve ribe u kontra ugao akvarijuma da bi se što više malih šetalo po akvarijumu i da ih nebi niko ugrožavao. Svi su ostali izgleda dobili batine zbog njih.

Toliko od mene a ako imaš još neko pitanje Gile, ti slobodno CIKLID_150

Pozdrav

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #3 on: 11 February, 2005, 02:10:41 »
Buco, JZH ti je porucio da ih tovis samo tetra dicus-om, da zaobidjes ostalu hranu da bi im izvukao boju!

Ja moram da te zamolim da vis ene koristis http linkove za slike, vec da ih uploadujes uz poruku, jer ih na ovaj nacin gubimo u slucaju promene hostera :( Ja cu da editujem poruku i dodma slike, ovoga puta.

Buco skidam kapu za mrest, meni se leleupi nikada nisu izmrestili, iako su postigli prilicne dimenzije, doduse ja nikada nisam uspeo ni da im odrzim zutu boju, vec su zbog tetra discus-a i koi sticks-a uvek postajali narandzasti.

Jos jedna molba za kraj, posto toga na sajtu nema, ako ti nije problem opisi molim te detaljno mrest, i pripremu za mrest, da bi i drugi clanovi mogli da se bace na isti task!
Pozz
Piroman

Offline Ciklid Gile

• Veoma napredan član
  • Igor Ranković
« Reply #4 on: 11 February, 2005, 09:19:29 »
Au sta ih je na onoj drugoj slici, mora da ih je bilo oko 200 komada minimum!
Ja sam imao dva ali nikada nisu uspeli da se izmreste, verovatno zato sto su oba bila muzjaka. Koji je najsigurniji metod razlikovanja polova kod njih?
Srecan je dan kad sam nasmejan ko kreten.

Offline profiler

• Značajni član
« Reply #5 on: 11 February, 2005, 17:14:37 »
Bravo Buco, odlican mrest !!! Napisi sta jos od riba imas u tom akvarijumu, a mozes i sliku istog da nakacis. Pozdrav !!!

Offline JZH

• Veoma napredan član
« Reply #6 on: 11 February, 2005, 19:10:01 »
Bravo Buco,nadam se da ce mali biti daleko lepsi od onih starih! Znaci da ne ponavljam : za N.leleupi SVAKI dan Tetra discus,super boja,brzo rastu i ne muti toliko vodu!!! CIKLID_166
Pozdrav, Joca

Offline Buca

• Početnik
  • *
« Reply #7 on: 11 February, 2005, 21:08:58 »
One koje zanimaju tehnièki podaci o mom akvarijum sa tanganjikancima, neka pogleda

http://www.ciklidi.org/modules/newbb/viewtopic.php?topic_id=362&start=10#forumpost8145

Mrest æu opisati podrobno ali je prièa malo podugaèka.
Ja sam uzeo mrestni par koji se veæ mrestio kod mog prijatelja Pece, koji je prešao u morsku akvaristiku i izašao iz ciklid jata prošle godine i formirao nov akvarijum. Slika ponosnog mužjaka sa svojom decom iz njegovog akvarijuma je dole.

Offline piroman

• Gubitnik vremena
  • Samosapacenje me je dovelo do ovde...
    • piroman.rs
« Reply #8 on: 11 February, 2005, 21:12:09 »
Za mrest te drzim za rec :)

Sto je peca batalio ciklide???????????????????????????????

Zar nije mogao da gaji ciklide i da prosiri asortiman i jednim morskim akvarijumom?
Pozz
Piroman

Offline Buca

• Početnik
  • *
« Reply #9 on: 11 February, 2005, 21:12:20 »
Preneo sam matièni par sa èetvoro junoša kod sebe, ali matièni par više nije bio matièni. Valjda od šoka, matièni par se rasturio i mužjak je iako zaštitnièki u poèetku nastrojen prema mladima uskoro postao pravi diktator akvarijuma. Od mresta se èinilo da neæe biti ništa jer je ženka redovno dobijala batine.

GUPI & Pet Svet
Welcome, Guest. Please login or register.
20 January, 2018, 23:23:34

Login with username, password and session length

RECENT POSTS

RECENT MALI OGLASI

RECENT MORSKA

RECENT ZABAVA

• Koi by nedara
    [14 January, 2018, 17:51:05]
  • Arowana by nedara
    [13 January, 2018, 12:46:13]
  • Robot za alge by D.Nebojsa
    [25 November, 2017, 20:57:14]